64

Van Gaal debitovao porazom, Swansea pobijedio na Old Traffordu

(Foto: EPA)
U prvoj utakmici 1. kola engleske Premierlige, Swansea je napravio iznenađenje na Old Traffordu i pobijedio Manchester United rezultatom 2:1,

Novi menadžer Manchester Uniteda Louis van Gaal, debitovao je u Premierligi porazom i to na domaćem terenu od Swanseaja.

Gosti su šokirali navijače Manchester Uniteda golom u 28. minuti, koji je nakon asistencije Sigurdssona postigao Ki Sung-Yong. To je bio jedini gol u prvom poluvremenu.

U nastavku utakmice, tačnije u 53. minuti, rezultat je izjednačio Rooney. Međutim, kada se očekivao preokret Uniteda, uslijedio je novi šok. Sigurdsson je ovog puta bio strijelac, a asistirao mu je Routledge. Njegov pogodak je, ispostavilo se na kraju, donio pobjedu Swanseaju.