Primera
0

Valencia skinula prokletstvo gostujućih utakmica

Nogometaši Valencije su u meču 18. kola Primere došli do tek druge gostujuće pobjede u sezoni. Bili su bolji popularni "šišmiši" od Granade s 2-1.

Prije ove utakmice je Valencia na osam dosadašnjih mečeva na strani postigla samo - tri pogotka! Po tome su igrači Valencije neslavni rekorderi u Primeri, no ovom prilikom su zabili dva unutar 90 minuta što im je bilo dovoljno za pobjedu.

Domaći igrač Mikel Rico je već do 34. minute zaradio dva žuta kartona, ali je uprkos igraču manje Granada povela u 50. minuti pogotkom Angula. Nakon toga su uslijedili nasrtaji Valencije koji su na kraju rezultirali s dva gola i tri osvojena boda. Jonas je u 60. izjednačio na 1-1, a iz blizine je u 82. poentirao Piatti, na lijepu asistenciju Soldada, za pobjedu gostiju. Mogla je Valencia i do trećeg, ali je u nadoknadi najbolji njihov strijelac Soldado naciljao stativu.

Athletic Bilbao i dalje ostvaruje loše rezultate ove sezone, pa je uprkos ranom vodstvu kod Levante na kraju izgubio utakmicu 3-1. Aduriz je već u šestoj minuti donio prednost Baskijcima, ali je u 26. izjednačio njemački nogometaš Christian Lell.

Ključnim se na kraju pokazao crveni karton gostujućeg igrača Laportea u 43. minuti. Odmah nakon toga, u 45., domaćinu je prednost donio Iborra, a sve je zaključeno pogotkom Marokanca Nabil El Zahera u 69. minuti za 3-1 Levante.

Athletic je upisao već šesti gostujući poraz u sezoni.

Primera, 18. kolo:

Levante - Athletic 3-1 (Lell 26, Iborra 45, El Zhar 69 / Aduriz 6) Granad - Valencia 1-1 (Angulo 50 / Jonas 60, Piatti 82) Deportivo - Malaga (kasnije) Sevilla - Osasuna (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 49 (-1), 2. Atletico Madrid 40 (-1), 3. Real Madrid 33 (-1), 4. Malaga 31 (-1), 5. Betis 31, 6. Levante 30, 7. Valencia 27..., 13. Athletic 21..., 15. Granada 16...