Kup kralja
0

Valencia napravila velik korak ka četvrtfinalu

U prvoj utakmici osmine finala španskog Kupa kralja nogometaši Valencije slavili su na gostovanju kod Osasune s 2-0, a oba pogotka postignuta su u drugom dijelu susreta...

Nakon što je prvih 45 minuta utakmice u Pamploni završilo bez pogodaka, manje od tri minute bile su potrebne u nastavku da gosti stignu do vodstva. Dani Parejo (23) postigao je svoj prvijenac u dresu Valencije, koji se u konačnici pokazao kao ključan za cijeli dvoboj.

U samoj se završnici susreta Osasuna u potpunosti otvorila, a to je iskoristio njezin bivši igrač Roberto Soldado, koji je poentirao u 93. minuti. Očekivano, pogodak nije slavio.

Soldado je za Osasunu igrao u sezoni 2006/2007 kao posuđeni igrač iz Real Madrida, a u 21 nastupu postigao je 11 pogodaka.

Uzvratni susret ovih dvaju klubova igra se 8. januara 2013. godine.