0

Valencia na Mestalli "preživjela" protiv Barcelone

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Valencia je u 14. kolu Primere uspjela izvući remi protiv Barcelone (1:1). Predvođeni braćom Neville igrači Valencije su pružili dobar otpor velikoj Barci, posebno u drugom poluvremenu.

Na klupi je sjedio Phil Neville, a na tribinama njegov brat i novoizabrani trener Valencije Gary Neville. On je protekle srijede imenovan za novog trenera kluba sa Mestalle gdje je ranije u stučnom štabu boravio Phil Neville.

Barcelona je puno bolje igrala na početku utakmice, a najčešće se u prilici nalazio Suarez. Ipak u prvom poluvremenu mreže su mirovale.

U drugom dijelu utakmice iz sumnjive situacije na asistenciju Messija pogodio je Suarez u 59. minuti. Domaći tim se žalio na ofsajd.

Kako je vrijeme odmicalo Valencia je igrala sve bolje. Do izjednačenja su stigli u 86. minuti golom Mine na asistenciju Paca Alcacera.

Barcelona je ostala na prvom mjestu sa dva boda više od Atletico Madrida, dok je Valencia na sedmom mjestu.