Evropska liga, 4. kolo
0

Vaha slavio u Belgiji, Lech 'srušio' City

Sarajevo-x.com
Odigrano je prvih 12 utakmica 4. kola Evropske nogometne lige. Timovi naših internacionalaca Rahimića i Štilića, CSKA Moskva i Lech, zabilježili su pobjede, baš kao i zagrebački Dinamo kojeg s klupe predvodi bh. stručnjak Vahid Halilhodžić.

Najzaslužniji za pobjedu zagrebačkog Dinama na gostovanju kod Cluba Brugge bio je sjajni Sammir, koji je protivnika "načeo" golom u 55. minuti, a potom, četiri minute kasnije, asistirao Biščanu za konačnih 2-0.

Poljski Lech u kojem nastupa naš Semir Štilić ostvario je veliki podvig, bacivši na koljena preskupi Manchester City, sa 3-1. Poljake je u vodstvo doveo Injac u 31. minuti, a poravnao je Adebayor 20 minuta kasnije. No, uslijedila su dva pogotka za domaćine u završnici, Arbolede i Mozdzena, koji su golovima u 86. i 90. minuti osigurali svojoj ekipi veliku pobjedu, 3-1.

Moskovski CSKA, našeg Elvira Rahimića, imao je na poluvremenu protiv Palerma zaostatak 0-1, nakon što je Talijanima prednost u 10. minuti donio Maccarone. Onda je Nocerino svoje saigrače iz Palerma ostavio na cjedilu zaradivši žute kartone u 17. i 31. minuti. U nastavku je Honda poravnao već u 47. minuti, da bi Necid s još dva gola u 50. i 54. minuti pokazao koliko je CSKA jak na svom terenu. Ukupno 3-1.

Svakako valja istaći razočaravajućih 0-0 koliko je Juventus odigrao protiv Salzburga. Juventusu je to četvrti uzastopni remi u grupi, koji je Salzburgu donio tek drugi bod u četiri utakmice.

Rezultati:

BATE - Sheriff 3:1 CSKA Moskva - Palermo 3:1

Dynamo Kiew - Alkmaar 2:0 Gent - Sporting 3:1 Juventus - Salzburg 0:0 Lausanne - Sparta Prag 1:3 Lech - Manchester City 3:1 Leverkusen - Aris 1:0 Levski - Lille 2:2 PAOK - Villarreal 1:0 Rosenborg - Atletico Madrid 1:2 Club Brugge - Dinamo Zagreb 0:2 Hajduk - Zenit 2:3

AEK - Anderlecht 1:1 FC Porto - Besiktas 1:1 Gattafe - Stuttgart 0:3 Liverpool - Napoli 3:1 Odense - Young Boys 2:0 PSG - Dortmund 0:0 PSV - Debrecen 3:0 Rapid Vienna - CSKA Sofia 1:2 Sampdoria - Metalist Kharkiv 0:0 Sevilla - Karpaty 4:0 Steaua Bucharest - Utrecht 3:1