Tok utakmice: Željezničar - Ferencvaroš 2:0

23.7.2015. u 19:50
91
170
91
FK Željezničar je danas na Koševu protiv mađarskog Ferencvaroša igrao uzvratnu utakmicu drugog pretkola Evropske lige. Plavi sa Grbavice su slavili 2:0 i plasirali se u treće pretkolo Evropske lige. Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90+4' - Utakmica je završena pobjedom Željezničara 2:0. Plavi s Grbavice će u trećem pretkolu Evropske lige igrati protiv belgijskog Standarda.

90+2' - Veliko slavlje na Koševu.

90+1' - Željo je ovim golom ovjerio prolaz u treće pretkolo Evropske lige.

90+1' - GOOOOOL! Đelmić je pogodio.

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

89' - Manijaci na jugu već slave.

88' - Memija u ofsajdu.

86' - Stokić ulazi umjesto strijelca jedinog gola Kokota.

85' - Pet minuta do kraja utakmice.

83' - Prilika za Želju ali lopta odlazi pored gola.

82' - Slobodan udarac za Želju nakon dobrog prodora Memije.

81' - Mađari otklanjaju opasnost.

81' - Korner za Želju.

80' - "Volim te Željo", odjekuje Koševom.

78' - Korner za Mađare, bez opasnosti.

77' - Atmosfera na stadionu Koševo je sjajna. Manijaci ne prestaju bodriti 11 lavova na terenu.

75' - Velika prilika za Ferencvaroš. Gera je iz slobodnog udarca pogodio prečku. Ostaje 1:0.

74' - Mađari sve bliže golu Plavih. Željo mora izdržati pritisak još 15 minuta.

74' - Detalj iz igre.

72' - Dženis Beganović je ušao umjesto Damira Sadikovića.

72' - Navijanje Manijaka.

68' - Opasan napad Ferencvaroša, lopta naposljetku odlazi visoko preko gola.

65' - Mađari nemoćni, Željo je opasan iz kontranapada.

61' - Odbrana Željezničara otklanja sve opasnosti na vrijeme.

58' - Busai je ušao umjesto Bodea u Ferencvarošu.

58' - Enis Sadiković je ušao u igru umjesto Amira Hadžiahmetovića.

55' - Još jedna dobra intervencija Antolovića.

54' - Mađari za sada nemoćni, igrači Željezničara su i dalje dobro organizovani na terenu.

53' - Još jedan faul nad igračima Željezničara.

52' - Mađari sve nervozniji.

50' - Miran početak drugog poluvremena, upravo kako odgovara Plavima s Grbavice.

49' - Žuti karton za Radoa (Ferencvaroš).

46' - Hajnal je izašao a Šestak ušao u ekipi Ferencvaroša.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Željo!

45' - Kraj prvog poluvremena. Željo vodi 1:0.

45' - Centaršut Memije, ali bez većih opasnosti.

45' - Odbrana Želje sigurna.

45' - Korner za Mađare.

45' - Ovako je izgledao pogodak Kokota.

42' - Navijači Ferencvaroša.

42' - Još jedna sjajna intervencija Kosorića i ostatka odbrane Želje.

41' - Željezničar je odlično organizovan večeras, igrači dobro kombinuju, a u odbrani ne dopuštaju mnogo Mađarima.

38' - Žuti karton za Hadžiahmetovića.

36' - Korner za Želju.

36' - Mađari su preuzeli inicijativu, odbrana i vezni red Želje dobro funkcionišu i uspijevaju odoliti napadima.

32' - Slavlje Manijaka.

32' - Bravo Antoloviću! Dobra odbrana golmana Želje.

30' - "Haris Selman", skandiraju Manijaci.

29' - Slavlje igrača Željezničara

24' - Koševo danas.

24' - Jug je proključao. Manijaci slave.

24' - Sjajna akcija Želje. Naprijed Plavi!

23' - GOOOOOOOOL. Kokot je strijelac.

21' - Južna tribina stadiona Koševo.

21' - Korner za Mađare, odbrana Želje sigurna.

20' - Manijaci na Koševu.

18' - Mađari vrše duboki pritisak na odbranu Željezničara koja pokušava započeti napad.

17' - Antolović izbacuje loptu van šesnaesterca.

16' - Mađari dobro kombinuju. Korner za Ferencvaroš.

15' - Udarac Bajića, ali bez veće opasnosti.

14' - Kontranapad Mađara, srećom bez uspjeha.

12' - "Naprijed Željo ljubavi moja", ori se sa južne tribine stadiona Koševo.

9' - Velika prilika za Mađare, ali odbrana Željezničara je sjajno intervenisala. Ostaje 0:0.

9' - Manijaci ne prestaju sa gromoglasnim navijanjem.

6' - Detalj iz igre.

6' - Bez opasnosti za gol Ferencvaroša.

5' - Slobodan udarac za Željezničar 35 metara od gola Mađara.

5' - Početno odmjeravanje snaga na Koševu, bez većih prilika.

2' - Željo je krenuo hrabro u meč.

1' - Manijaci daju podršku svom Želji.

17:58 - Počela je utakmica. Poželimo sreću igračima Željezničara.

17:57 - Oko 18.000 gledatelja je na Koševu.

17:55 - Sve je spremno za početak utakmice.

17:54 - Igrači su izašli na teren.

17:54 - Gosti iz Mađarske najavili su ofanzivnu igru na Koševu.

17:53 - "Stvari su jasne. Igrači moraju proliti znoj i pokazati znanje u uzvratu koji igramo pred našim navijačima. Neke stvari će biti drugačije. Želimo izbjeći pritisak koji smo imali u prvoj utakmici", rekao je trener Željezničara Milomir Odović.

17:52 - Sve bolja atmosfera na Koševu. Manijaci su spremni da nose svoj klub do pobjede.

17:51 - Inače, FK Željezničar je jedini preostali bh. predstavnik u Evropi.

17:50 - U ovim trenucina pjesma "Grbavica" je na razglasu.

17:49 - Najmlađi navijači Želje.

17:48 - Detalj sa stadiona Koševo.

17:46 - Nedo Turkovic, napadač Želje, oporavlja se nakon nedavne operacije. Došao je na Koševo raspoložen i optimističan.

17:45 - Panoramni pogled na Koševo.

17:45 - Gromoglasna podrška Manijaka s južne tribine.

17:45 - Petnaest minuta do početka utakmice.

17:41 - Više od 130 navijača Ferencvaroša stiglo je u Sarajevo da bodre svoj klub na večerašnjoj utakmici.

17:40 - Ovako je izgledao korteo Manijaka danas u Sarajevu.

17:40 - Ferencvaroš će večeras igrati u ovom sastavu: Dibusz, Leandro, Nalepa, Dilaver, Hajnal, Gyömbér, Böde, Gera, Lamah, Somália, Varga

17:39 - Za Željezničar će večeras nastupiti ovi igrači: Antolović, Kosorić, Memija, Bogdanović, Kvesić, Bajić, Blagojević, Hadžiahmetović, D. Sadiković, Đelmić i Kokot.

17:38 - Koševo prije početka utakmice.

17:36 - Južna tribina stadiona Koševo se polako puni.

17:35 - Pred Plavima je velika prilika da se plasiraju u treće pretkolo nakon dobrog rezultata u Mađarskoj. Podsjećamo, Željezničar je u prvoj utakmici slavio 1:0.

17:34 - Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prenos uzvratne utakmice drugog pretkola Evropske lige između Željezničara i Ferencvaroša.