74

Tok utakmice: Standard - Željezničar 2:1

FK Željezničar večeras u Liegeu odigrao prvu utakmicu 3. pretkola Evropske lige protiv belgijskog Standarda. Plavi su poraženi rezultatom 1:2, ali imaju dobre šanse za revanš. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
91'+6 - Kraj utakmice. Standard je pobijedio Željenzičar rezultatom 2:1, ali Plavi definitivno imaju šanse u revanšu, koji se igra sljedeće sedmice na Koševu.
91'+5 - Prekršaj na Memiji.
91'+5 - Plavi odbranili korner. Gotovo je.
91'+4 - Pokušaj domaćih izblokiran, bit će korner.
91'+4 - Korner za Standard, nema opasnosti po gol Plavih.
91'+3 - Enis Sadiković ulazi u igru umjesto Amira Hadžiahmetovića.
91'+3 - Opasan napad Standarda, reaguje odbrana Plavih. Korner je za Standard.
91'+2' - Još dvije minute do kraja utakmice. Sudija je raniej pokazao četiri minute nadoknade.
91'+1 - Secouba Diatta umjesto Damira Sadikovića.
90' - Finiš utakmice u Liegeu, Standard vodi 2:1 protiv Željezničara.
90' - Opasan napad Standarda, Antolović siguran.
89' - Plavi sada igraju disciplinovano.
88' - Mogao je Željo do gola, ali sreće nisu imali Sadiković i Bajić. Velika šteta.
88' - Loš centaršut Bajića.
87' - Bajić pogađa stativu makazicama!
87' - Dobar pokušaj, ali brani golman Standarda Ulien. Šteta! Velika prilika!
87' - Slobodan udarac za Plave.
87' - Yattara ulazi u igru umjesto Knockaerta.
85' - Kratak prekid zbog povrede Kosorića.
84' - Hrabro i odlučno sada igra Željezničar.
83' - Šut Kasmija izblokiran. Odlično!
83' - Ovako je Đelmić savladao golmana Standarda.

[VIDEO]X6-jA3JF9L4[/VIDEO]

82' - Blagojević izveo korner, ali nema opasnosti po gol domaćih.
82' - Korner za Želju.
81' - Bore se Plavi, navijači to znaju cijeniti.
79' - Fantastično brani Antolović. Iz slobodnjaka pokušao Knockaert .
79' - Slobodan udarac za Standard.
78' - Kokota mijenja Beganović, junak iz Budimpešte.
78' - Standard želi izvršiti pritisak u finišu susreta, to je očigledno.
78' - Fantastična reakcija Kosorića! Spasio je svoj gol!
78' - Dobar napad standarda, ali odlična odbrana Željezničara.
77' - Prekršaj Kokota. Mora se paziti, već ima žuti karton.
77' - Još 15 minuta do kraja utakmice. Naprijed Plavi, samo hrabro!
76' - Pada Standard u igri, možda Željo može i do izjednačenja.
75' - Dobra igra Plavih, ne bi bilo čudo da postignu još jedan gol.
74' - Dobro reaguje Antolović, istrčava i otklanja opasnost od svog gola.
73' - Iznenađujući pad u igri Standarda.
73' - Loš centaršut Mladenovića, moglo je biti opasno.
72' - Sjajna atmosfera u Liegeu.
71' - Žuti karton za Hadžiahmetovića.
71' - Čak i ako bi Željo izgubio 1:2, ipak bi to bio dobar rezultat za revanš.
70' - Sjajno sada igra Željezničar, nema više laganih šansi za Standard.
69' - Željo kreće naprijed, žele Plavi i drugi gol.
68' - Kasmi umjesto Badibange.
67' - Stativa za Željezničar! Šteta!
65' - Fantastično je pogodio Đelmić i sada Plavi napadaju još jače.
64' - GOOOOL! Strijelac je Ognjen Đelmić. Bravo majstore! Standard - Željezničar 2:1

64' - Hrabro sada igraju Plavi.
64' - Lijepi potezi Blagojevića, razigrava svoje saigrače. Opasan napad Željezničara, ali samo aut i to za Standard.
63' - Kokot šutira neprecizno.
63' - Mnogo bolje igra Željezničar u odnosu na prvo poluvrijeme.

62' - U ofsajdu Sadiković.
61' - Nova prečka za Standard. Pogodio ju je Trebel . Sreća za Plave.
61' - Željezničar napada, ali Standard čeka kontre, koje su itekako opasne.
60' - Ovako izgleda stadion u Liegeu.

59' - Željezničar se oslobodio pritiska.

59' - Kokot šutira pored gola.
58' - Blagojević lijepo ubacio dva puta, ali nema gola za Želju.
58' - Korner za Željezničar.
57' - Nema opasnosti po Antolovića.
56' - Korner za Standard.
56' - Željezničar se mora boriti do kraja. Jedan gol bi mnogo značio.
54' - A. De Sart umjesto J. De Sarta u ekipi Standarda.
53' - Prespremni su nogometaši Standarda.
53' - Prekršaj na Blagojeviću. Veznjak je pao na sredini terena.
52' - Faul na Kokotu.
52' - Domaći kontrolišu igru, pletu mrežu oko Antolovićevog gola.
51' - Pokušavaju Plavi ugroziti gol Standarda, ali nema kvalitetnog zadnjeg pasa.
50' - Prekršaj na Kosoriću.
50' - Nedostaje Josip Kvesić, to je sigurno. Šteta što je napustio Željezničar.
48' - Ne može Željo do kvalitetnog napada. Loptu Plavi gube veoma brzo.
47' - Standard nastavlja ofanzivno igrati i u drugom poluvremenu.
47' - Napad za Plave nije bio opasan po gol Standarda.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Standard vodi 2:0 protiv Željezničara. Nadamo se da Plavi mogu odigrati bolje u nastavku.
- Uskoro počinje drugo poluvrijeme utakmice u Liegeu.
- Igrači su još uvijek u svlačionicama. Odović će imati šta reći svojim izabranicima.
- Treba priznati da je Standard bio mnogo bolji od Željezničara te da zasluženo vodi 2:0. Plavi su se borili koliko su mogli.
45'+1' - Kraj prvog poluvremena. Standard vodi protiv Željezničara rezultatom 2:0.
45'+1 - Minut nadoknade prvog poluvremena.
45' - Prekršaj za Plave, Blagojević ubacio, ali nema šanse za gol.
45' - Finiš prvog poluvremena.
44' - Nedovoljno brz protok lopte Plavih. Tako sigurno ne mogu do prilike. Željo mora bolje.
43' - Griješi odbrana Željezničara, ali je greška ispravljena. Ipak, Plavi brzo gube loptu.
43' - Korner za domaće, nema opasnosti.
42' - Kakav šut igrača Standarda, ali brani Antolović. Udarac je uputio Trebel.
41' - Sjajna je ekipa Standarda, do se mora priznati.
41' - Slavoljub Muslin, trener Standarda, mirno promatra utakmicu. Može biti zadovoljan igrom i rezultatom svog tima.

39' - Van Damme izblokiran.
38' - Konstantan pritisak Standarda, odbrani Željezničara moraju pomoći igrači iz drugih linija.
38' - Plavi pokušavaju napraviti neku šansu, fauliran Hadžiahmetović.
37' - Memija se sjajno bori. Svaka čast za ovog momka.
36' - Odović ne može biti zadovoljan.

36' - Napad za Plave, ali prekršaj Bajića.
35' - Novi opasan napad Standarda, spašava Blagojević.
35' - Prekršaj na Bajiću.
34' - Dobar pokušaj Blagojevića, ali lopta odlazi pored gola.
34' - Slobodan udarac za Plave.
34' - Kokot potpuno odsječen,
33' - Konstantan pritisak igrača Standarda na odbranu našeg tima.
33' - Zasad Željezničar bezopasan. Nadamo se da će Plavi dočekati svoje šanse.
32' - Još 13 minuta igre u prvom poluvremenu.

30' - Opasno je bilo ponovo, ali ovog puta gola za Standard nema. Lijepa akcija domaćih.
30' - Standard vodi zasluženo, mnogo je bolji u ovoj utakmici. No, ne može se reći da Plavi ne daju sve od sebe. Treba ih podržati do kraja.
29' - Domaći su lijepo izigrali odbranu Željezničara i povisili vodstvo na 2:0.
28' - Gol za Standard. Postigao ga je Knockaert. Zbog pretjeranog slavlja je dobio žuti karton.

[VIDEO]TLbykjyOi-8[/VIDEO]

27' - Gol za Standard, ali ofsajd. Opravdano poništen gol. Ostaje 1:0 za Standard.
27' - Novi prekršaj za Standard.
26' - Mora Željezničar igrati čvršće ukoliko želi parirati protivniku.
25' - Šut Trebela neprecizan, ostaje 1:0 za Standard.
24' - Plavi pružaju dobru podršku svojim ljubimcima.

23' - Dobar napad Plavih, ali je pao Blagojević i šansa je propala. Kontra na drugoj strani, pokušaj, ali lopta ide porede gola.
23' - Mnogo prekrišaja na sredini terena.
22' - Prekršaj za Željezničar.
21' - Pritisak Standarda, Plavi ne mogu da se oslobode. Odović dijeli savjete.
20' - Brzi su, veoma brzi igrači Standarda. Mnogo problema za odbranu Željezničara.
19' - Velika šansa za Standard, ali lopta ovog puta ide preko gola. Santini je šutirao.
19' - Apsolutna dominacija Standarda, ali se bore nogoometaši Željezničara. Šteta zbog primljenog gola.
18' - Šansa za Željezničar, Bajić nije stigao. Moglo je biti opasno.
18' - Dobra intervencija odbrane Plavih nakon ubačaja.
17' - Rastrčani domaći igrači, Željezničar mora bolje dogovoriti.
16' - Gol za Standard. Autogol Kosorića.
15' - Dominacija domaćih se nastavlja.
15' - Antolović brži od napadača Standarda. Dobra reakcija golmana Plavih.
14' - Manijaci bodre Željezničar.

14' - Prekršaj za Željezničar, ali žutog kartona za igrača Standarda nema.
12' - Kokot je dobio žuti karton.
12' - Nema opasnosti po Antolovića, kontra Željezničara, ali Kokot pravi prekršaj.
12' - Novi prekršaj za Standard. Može biti opasno.
11' - Prekršaj na Blagojeviću na sredini terena.
10' - Željezničar zasad teško dolazi do gola Standarda, domaći dominiraju.
9' - Udarac prema Antolovićevom golu, ali je Knockaert bio neprecizan. Ostaje 0:0.
9' - Plavi su imali dosta sreće. Moraju se što prije osloboditi pritiska protivnika.
8' - Milec je pogodio prečku. treba izdržati ovaj pritisak.
8' - Prečka za Standard.
8' - Brzo Plavi gube loptu, greška odbrane, ali i greška napada Standarda. Pritisak domaćih.
7' - Opasno je bilo, ali lopta nakon ubačaja ide preko gola Željezničara.
6' - Novi prekršaj za Standard.
6' - Domaći zasad imaju više loptu u svom posjedu, ali odbrana Plavih odolijeva.
5' - Novi prekršaj za Standard, napravio ga je Hadžiahmetović.
5' - Dobra intervencija Željine odbrane nakon auta za Standard.
4' - Slobodan udarac za Standard.
4' - Mirno igra Željezničar, Plavi se nisu uplašili, igraju svoju igru.
3' - Prekršaj na Memiji.
3' - S tribina se čuje pjesma Željinih navijača.
2' - Prvi napad za domaće, bilo je opasno, ali Memija odličan. Lopta je za Antolovića.
1' - Prekršaj za Standard na sredini terena.
1' - Prvi napad za domaće, Željezničar brzo dolazi do lopte.
1' - Počela je utakmica. Naprijed Željezničar!

20:28 - Utakmica uskoro počinje.
20:28 - Igrači su izašli na teren, sve je spremno za početak utakmice.
20:27 - Plavim želimo večeras mnogo sreće. Jedini su preostali bh. predstavnik u evropskim takmičenjima.
20:25 - Utakmica počinje za pet minuta.
20:24 - Lijepe slike stižu iz Liegea, večeras će utakmica biti odigrana u zaista lijepoj sportskoj atmosferi.
20:22 - Nogometaši Željezničara su spremni za utakmicu.

20:21 - Željeznčar će večeras imati podršku grupe svojih navijača na stadionu "Maurice Dufrasne". Danas su u centru Liegea napravili dobru atmosferu te su se "zagrijavali" za utakmicu pjevajući navijačke pjesme.
20:20 - Deset minuta do početka utakmice.
20:19 - Bivši šef stručnog štaba FK Željezničar, Dino Đurbuzović, smatra da tim sa Grbavice ima svoje šanse protiv Standarda. Prema njegovim mišljenju, šansa Plavih je u neuigranosti ekipe Standarda. Ipak, upozorio je na brze nogometaše Standarda, koji mogu napraviti prevagu.
20:17 - Bivši nogometaš Željezničara Eldar Hasanović, koji će u novoj sezoni igrati u Izraelu, vjeruje da Plavi mogu iznenaditi renomiranog protivnika.

“Očekujem veliku borbu, hrabrost i želju, te neophodnu dozu sreće. Ako se moja želja ispuni, siguran sam da Željezničar može iznenaditi i u Liegeu”, kazao je Hasanović.

20:16 - Nogometaši Standarda na zagrijavanju.

20:15 - Petnaest minuta do početka utakmice.
20:15 - Standard je favorit u ovom dvomeču, posebno u večerašnjoj utakmici. Trener ekipe iz Liegea Slavoljub Muslin je prihvatio ulogu favorita, ali je istakao da njegovi izabranici ne namjeravaju potcijeniti Željezničar. Dodao je da je jasno kako je belgijska liga mnogo kvalitetnija od Premijer lige BiH, a razlog za optimizam mu je činjenica da su svi njegovi igrači zdravi i spremni.
20:14 - Golman i kapiten FK Željezničar Marijan Antolović je istakao da se njegov tim u ovom dvomeču ima pravo nadati uspjehu. Plavi su zaista impresivno odigrali protiv Balzana, a onda i favoriziranog Ferencvaroša.
20:13 - Ovako izgleda formacija Standarda.

20:11 - Iz tabora Plavih su najavili da žele pružiti dobru igru i što bolje se oduprijeti snažnom protivniku s ciljem ostvarivanja što boljeg rezultata za revanš.
20:11 - Utakmica Standard - Željezničar počinje za manje od 20 minuta.
20:11 - Novo ime u ekipi Željenzičara je dvadesetčetverogodišnji lijevi bek Dušan Mladenović, koji će zaigrati od prve minute večerašnje utakmice umjesto Josipa Kvesića, igrača koji je napustio Plave i potpisao ugovor sa Antalyasporom.
20:09 - Ovako će večeras izgledati formacija Plavih.

20:05 - Nakon što su eliminisali malteški Balzan i mađarski Ferencvaroš, nogometaši Željezničara spremno dočekuju novog protivnika, a to je belgijski Standard iz Liegea. Odovićeva ekipa nestrpljivo dočekuje novi izazov.
20:03 - Poznati su sastavi ekipa za večerašnji susret. Za Standard će od prve minute zaigrati Thuram Ulien, Milec, Scholz, Van Damme (kapiten), Faty, Knovkaert, De Sart, Ench, Trebel, Badibanga i Santini.

Na klupi domaćeg tima su ostali golman Hubert, El Messaoudi, Fiore, Andrade, Kasmi, De Sart i Yattara.

Trener Standarda je Slavoljub Muslin.

Za Željezničar će od prve minute zaigrati Antolović, Kosorić, Memija, Mladenović, Bogdanović, Bajić, Blagojević, Hadžiahmetović, Damir Sadiković, Đelmić i Kokot.

Rezerve su Kjoševski, Uzelac, Livaja, Diatta, Enis Sadiković, Stokić i Beganović.

Šef stručnog štaba Plavih je Milomir Odović.

20:02 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na direktni teksualni prijenos prve utakmice 3. pretkola Evropske lige između belgijskog Standarda i bh. predstavnika FK Željezničar. Utakmica se igra na stadionu "Maurice Dufrasne" u Liegeu u Belgiji s početkom u 20:30 sati.