33

Tok utakmice: Sarajevo - Željezničar 0:0

Piše: D. B.
Na stadionu "Asim Ferhatović Hase" je odigran 105. gradski derbi između FK Sarajevo i FK Željezničar, koji je završen rezultatom 0:0. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90'+ - Kraj utakmice. Sarajevo i Željezničar su odigrali bez golova.

90'+ - Greška Barića i fenomenalna šansa za Kokota, Delač brži i spašava Sarajevo.
90'+ - Utakmica će uskoro biti završena, golova nema.
90'+ - Eldara Hasanovića zamijenio Enis Sadiković u ekipi Željezničara.
90'+ - Valjić produžio utakmicu pet minuta, bit će jedna izmjena kod gostujuće ekipe.
90'+ - Igra se sudijska nadoknada utakmice.
90' - Greška Velkoskog, upropašten napad Sarajeva.
89' - Tatomirović promašio loptu nakon ubačaja. Željezničar kreće u novi napad.
89' - Bajića u ekipi Željezničara mijenja Turković.
88' - Još uvijek je početnih 0:0, do kraja utakmice tri minute. Biće i nekoliko minuta produžetka zbog prekida.
86' - Korner nije ništa dobro donio Plavim.
86' - Ubačaj Zeljkovića, Tatomirović izbacio loptu u korner.
85' - Lijep dribling Puzigaće i udarac sa distance, lopta završila pored gola Željezničara.
84' - Katastrofalan centaršut Puzigaće, lopta je za Antolovića.
83' - Stojčeva zamijenio Alispahić.
82' - Opasan napad Željezničara, lopta završava pored gola.
79' - Ništa od gola za Sarajevo.
78' - Napada Željezničar, ali loptu oduzimaju igrači Sarajeva i kreću u kontru.
78' - Dobru akciju Sarajeva upropastio Stojčev.
77' - Sarajevo pokušava doći do gola ljutog rivala, plete se mreža, Bordo ekipa traži rješenje.
76' - Korner za Sarajevo, dobro interveniše Bogdanović i izbija loptu.
75' - Đelmića u ekipi Željezničara zamijenio Nuspahić.
75' - Napad Sarajeva prekinuo Bogdanović.
73' - Nastavljena je utakmica, kontra Željezničara nakon neuspjelog napada Sarajeva, ali su i Plavi pogriješili.
70' - Prekid zbog bakljade na sjeveru.

70' - Centaršut Cimirota, Kvesić izbacuje u korner.
69' - Stojčev majstorski prevario protivnika i pokrenuo napad Sarajeva, na kraju akcije je dobio loptu i šutirao neprecizno.
68' - Rustemović mijenja Bilbiju.
67' - Loš ubačaj Stojčeva, propala prilika za Sarajevo.
66' - U igru će uskoro ući Rustemović i osvježiti ekipu Sarajeva.
66' - Slobodan udarac za Željezničar, ubačaj, ali nema opasnosti po Delača.
65 - Naguravanje među igračima nakon prekida, sudija Valjić smiruje situaciju.
64' - Navijači od Uščuplića traže da izvrši izmjene. Nezadovoljni su igrom Sarajeva.

62' - Podrška nogometašima i jedne i druge ekipe s tribina. Traži se gol.
62' - Prekršaj za Sarajevo, ubačaj u šesnaesterac, ali lopta odlazi pored gola.
60' - Tatomirović se poigravao i izgubio loptu, Željezničar je bio opasan, ali Hadžiahmetović nije pogodio.
58' - Korner za Sarajevo, udarac Benke završava iznad Antolovićevog gola.
57' - Kontra Sarajeva, ali Zeljković spašava.
57' - Dugi napad Željezničara završava u gol-autu.
55' - Nekoliko opasnih pokušaja Željenzičara, odolijeva odbrana Sarajeva.
55' - Žuti karton za Bekića.
53' - Igra se na polovini Željezničara, ali Sarajevo nikako da ozbiljnije ugrozi gol Plavih.
52' - Poluprilika za Sarajevo, nema opasnosti po Antolovića.
50' - Navijači Sarajeva u svom elementu.

49' - Novi opasan napad Željezničara, kolosalna šansa za Đelmića, ali loše šutira.
47' - Odličan udarac Hadžiahmetovića, lopta završava pored Delačevog gola.
46' - Oštar prekršaj Bajića koji ima žuti karton. Ovo ne bi smio raditi. Pao je Stojčev.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme sarajevskog derbija.

45' - Nogometaši izlaze na teren, uskoro počinje drugo poluvrijeme.
45' - Nadamo se još boljoj noometnoj predstavi u drugom poluvremenu, igru kakva dolikuje vječitom derbiju.

45' - Zatišje na tribinama stadiona Koševo, navijači se pripremaju za novu rundu u nadmetanju grlima i dlanovima. NJihovim ekipama će biti potrebna podrška ukoliko žele zadovoljni napustiti stadion.
45'+' - Sarajevo je imalo nešto više boljih prilika u prvom poluvremenu, ali je odbrana Željezničara ispunila svoje zadatke. Željezničar je prijetio uglavnom iz kontranapada. Nadamo se boljem nogometu u drugom poluvremenu.
45'+ - Kraj prvog poluvremena na Koševu.
45'+ - Kakva prilika za Sarajevo. Benko šutira iznad gola
45'+ - Benko je dugo čekao, namještao se, a Bogdanović to iskoristio i spriječio opasnost. Dobra prilika za Sarajevo.
45'+ - Korner za Sarajevo, nema ozbiljne prijetnje po gol Plavih.
45' - Željezničar napada, pokušava, ali je Delač siguran.
45'+ - Korner za Željezničar, loptu hvata Delač.
45'+ - Šut Sadikovića izblokiran.
45' - Tri minute nadoknade prvo poluvremena.
45' - Loš centaršut Bilbije na drugoj strani.
44' - Napad Željeničara, ali je pogriješio Kokot. Mogli su Plavi bolje završiti ovu akciju.
43' - Ori se stadion, sjajna podrška sa sve četiri tribine.
42' - Pomalo bezidejna igra Sarajeva, daleko je lopta od gola Željezničara.
40' - Opasan napad Željezničara, lopta na kraju završava kod Delača.
40' - Kordon zaštitara i policije ispred južne tribine.

38' - Asistencija Velkoskog za Benku, koji šutira pored gola Željezničara.
37' - Dobra kontra Sarajeva, ali nema opasnosti po gol Željezničara.
36' - Željezničar češće dolazi pred gol Sarajeva.
34' - Slobodan udarac za Željezničar izveo Đelmić, prekršaj za Sarajevo. Kosorić faulirao Delača.
34' - Ne baš toliko atraktivna utakmica na Koševu kako se očekivalo, ipak je ulog ogroman.

32' - Novi korner za Sarajevo, nema opasnosti po Antolovića.
31' - Korner za Sarajevo nakon što je Antolović odbranio udarac Benke.
30' - Nastavljena je utakmica, dim od bakljade se razilazi.
28' - Prekid utakmice zbog bakljade na južnoj tribini.

28' - Pokušaj Bajića nakon asistencije Kokota, blokira Barić.
26' - Atraktivan pokušaj makazicama Leona Benke, ali je Marijan Antolović odbranio.
26' - Navijanje s tribina ne prestaje. Jug i sjever ispunjeni gotovo do posljednjeg mjesta, zapad također dobro popunjen, kao i istok.
25' - Kontru Željenzičara prekršajem zaustavio Bilbija. Mora se čuvati jer ima žuti karton.
23' - Žuti karton za Bajića
22' - Igra se uglavnom na sredini terena, nekoliko prekida.
22' - Navijači Sarajeva traže pobjedu od svojih ljubimaca. "Hoćemo pobjedu", "hoćemo titulu", čuje se s tribina.
20' - Kad Sarajevo napada, svi igrači Željezničara su iza lopte. Disciplinovana igra Odovićevog tima.
19' - Borba na terenu, nadmetanje i na tribinama.

18' - Žuti karton za Bilbiju.
17' - Željezničar se oslobađa pritiska, zakuhava se na terenu, igra se žestoko.
17' - Pokušaj Kokota s velike udaljenosti, nema problema za Delača na golu Sarajeva.
16' - Sarajevo kontroliše igru, Željezničar pokušava iz kontranapada.
14' - Sarajevo i dalje ima terensku inicijativu. Željezničar ne može uspostaviti svoju igru.
14' - Navijači s južne tribine su bacili baklju na tribinu gdje se nalaze navijači Sarajeva. Opasan i nepotreban potez.
13' - Navijači Željezničara bezuspješno bakljom pokušali zapaliti zastavu Sarajeva.

12' - Valjić prvi put u Premijer ligi koristi sprej prilikom prekida.
12' - Žuti karton za Kosorića.
10' - Kontra Željezničara, odbrana Sarajeva sigurna.
10' - Utakmica je nastavljena, napad za Sarajevo, veoma opasan, ali Antolović pravovremeno reaguje.
9' - Prekršaj na Sadikoviću, prekid dok mu se ne ukaže pomoć.
8' - Željezničar ne uspijeva da se oslobodi pritiska, Sarajevo dominira.
5' - Igra se na sredini terena, nema ozbiljnijih prilika, dosad nekoliko prekida.
3' - Kontru Željezničara zaustavlja Barić.
3' - Inicijativa Sarajeva u prvim minutama susreta,
2' - Sarajevo oduzelo loptu Željezničaru, krenulo u kontranapad, no, neuspješno.
2' - Udarac Bilbije odlazi pored gola Željezničara.
1' - Prvi napad imao Željezničar. Uzvraća Sarajevo.
16:59 - Počeo je 105. derbi na Koševu.
16:59 - Sjajna koreografija na sjeveru

16:56 - Igrači izlaze na teren. Utakmica uskoro počinje!

16:54 - Poštovani čitatelji, čeka nas pravi spektakl. Nestrpljivo se čeka početak derbija.
16:53 - Šalovi su u zraku, pjeva se himna "Mi smo divovi".

16:51 - Čeka se izlazak sudijske šestorke i nogometaša gradskih rivala. Posljednje pripreme i na tribinama.
16:49 - Utakmica na Koševu počinje za pet minuta.
16:47 - Južna tribina je također odlično popunjena. Manijaci uzvikuju "Šampioni"

16:47 - Ovako izgleda sjeverna tribina. Čuju se povici "Igraj bordo bijeli".

16:45 - Igrači se povlače u svlačionice. Sve je spremno za derbi. Petnaest minuta do početka.
16:41 - Ono što je bitno napomenuti, sigurnost će danas na Koševu biti na visokom nivou. Na stadionu je prisutan veliki broj policijskih službenika.
16:40 - Poznati su sastavi današnje utakmice. Delač, Barić, Kovačević, Stojčev, Bekić, Velkoski, Tatomirović, Benko, Cimirot, Puzigaća i Bilbija će igrati za Sarajevo, a Antolović, Kvesić, Kosorić, Bajić, Đelmić, Zeljković, Hadžiahmetović, Sadiković D., Bogdanović, Hasanović i Kokot za Željezničar-
16:38 - Utakmica na Koševu počinje za 20-tak minuta.
16:36 - "Volim te Željo!", ori se sa južne tribine. Manijaci žele osvetu za poraz na Grbavici.

16:34 - Sjeverna tribina će danas biti vjetar u leđa nogometašima FK Sarajevo.

16:30 - Dobri uslovi za igru na Koševu, očekuje nas pravi spektakl, kako na terenu, tako i na tribinama. Sjajna atmosfera kakvu sa sobom donosi samo sarajevski derbi.
16:26 - Na stadion dolazi sve više navijača. Nogometaši se zagrijavaju za utakmicu koja počinje za nešto više od pola sata.

16:24 - Sudija Ognjen Valjić će danas koristiti sprej prilikom prekida, što je prvi put u Premijer ligi BiH.
16:22 - Na terenu su i igrači FK Sarajevo. Navijači su ih pozdravili skandiranjem i gromoglasnim aplauzom.

16:19 - Nogometaši Željezničara su izašli na teren na zagrijavanje.

16:14 - U najavama za današnju utakmicu iz bordo tabora su poručili da idu na pobjedu, ali se ni Plavi neće braniti. Danas možemo očekivati sjajnu utakmice s mnogo borbe.
16:12 - Na centru terena je veliki dres FK Sarajevo, prskalice su uključene kako bi igrači imali dobre uslove za igru.

16:09 - Sarajevo bi današnjom pobjedom napravilo velik korak ka tituli prvaka, što navijači čekaju od 2007. godine.

16:07 - Južna tribina će danas dati najveću podršku Željezničaru.

16:06 - Prema stadionu su krenuli i navijači FK Sarajevo.
16:05 - Najvatreniji navijači Željezničara su u korteu krenuli prema stadionu.
16:02 - Stadion "Asim Ferhatović Hase" se polako puni, oba kluba će imati veliku podršku s tribina.

16:01 - Parking je zbog velikog interesovanja navijača za današnju utakmicu veoma teško naći.

15:59 - Za današnji derbi vlada veliko interesovanje, na putevima prema stadionu su velike gužve, došlo je do saobraćajnog kolapsa.

15:58 - Utakmica između vječitih rivala počinje za sat vremena.

15:57 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, na portalu Klix.ba ćete danas moći pratiti direktan tekstualni prijenos utakmice 28. kola Premijer lige BiH u kojoj se u 105. gradskom derbiju na stadionu "Asim Ferhatović Hase" sastaju Sarajevo i Željezničar. Utakmica počinje u 17 sati.