Tok utakmica: Kako je protekla završnica Premijer lige BiH

42
144
42
Posljednje kolo Premijer lige BiH igralo se danas. Rasplet situacije u Premijer ligi BiH mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
18:53 - Utakmice su završene ovim rezultatima: Drina - Slavija 0:0, Čelik - Željezničar 1:1, Mladost - Zvijezda 1:1, Olimpic - Radnik 2:3, Sarajevo - Sloboda 3:1, Široki Brijeg - Zrinjski 1:1, Travnik - Vitez 1:0, Velež - Borac 1:0

18:52 - Zrinjski se plasirao u Evropsku ligu, a elitni rang su napustili Mladost i Zvijezda.

18:47 - Sarajevo je novi prvak BiH.

18:31 - Bilbija pogađa za Sarajevo! 3:1 na Koševu.

18:26 - Detalj sa utakmice Široki Brijeg - Zrinjski.

18:25 - Zrinjski je izjednačio na Pecari. Odluka o putniku u Evropsku ligu past će u posljednjim minutama.

18:23 - Željezničar ima veliku podršku Manijaka u Zenici.

18:21 - Atmosfera na Koševu.

18:20 - Pobjednik Kupa BiH Olimpic gubi na Otoci 0:3 od Radnika. Popularni Vukovi su već osigurali plasman u Evropsku ligu naredne sezone.

18:12 - Mladost je izjednačila protiv Zvijezde. Obje ekipe još uvijek imaju šanse za opstanak u Premijer ligi BiH.

18:09 - Borba do posljednje minute na svim terenima. Ko će biti prvak, ko će se plasirati u Evropsku ligu a ko napustiti elitni rang?

18:08 - Zvijezda je povela protiv Mladosti. Grčevitu borbu za opstanak vodi pet klubova.

18:07 - U borbi za mjesto u Evropskoj ligi naredne sezone Široki Brijeg je na Pecari došao u vodstvo protiv Zrinjskog 1:0.

17:59 - Počelo je drugo poluvrijeme na osam mečeva Premijer lige BiH.

17:45 - Kraj prvog poluvremena na utakmicama Premijer lige BiH. Ovo su rezultati: Drina - Slavija 0:0, Čelik - Željezničar 1:1, Mladost - Zvijezda 0:0, Olimpic - Radnik 0:0, Sarajevo - Sloboda 2:1, Široki Brijeg - Zrinjski 0:0, Travnik - Vitez 1:0 i Velež - Borac 1:0.

17:37 - Asim Zec je bio strijelac za Čelik.

17:35 - Čelik je izjednačio protiv Željezničara!

17:31 - Željo vodi u Zenici! Strijelac je Beganović.

17:28 - Zeba pogađa na Koševu! Sarajevo - Sloboda 2:1.

17:27 - Velež je u Mostaru poveo protiv Borca 1:0.

17:16 - Velkoski pogađa! Sarajevo već vodi 2:0 i na dobrom je putu da osvoji titulu.

17:13 - Nema golova na ostalim terenima. Igra se 15. minut.

17:10 - Benko postiže gol! Sarajevo vodi na Koševu!

17:08 - Početno odmjeravanje snaga na Koševu i Bilinom Polju.

17:00 - Počele su utakmice Drina - Slavija, Čelik - Željezničar, Mladost - Zvijezda, Olimpic - Radnik, Sarajevo - Sloboda, Široki Brijeg - Zrinjski, Travnik - Vitez i Velež - Borac.

16:55 - Uskoro počinju utakmice na osam stadiona u BiH.

16:51 - Samir Radovac je osvojio nagradu "Ismir Pintol“.

16:46 - FK Sarajevo je posljednju titulu osvojilo prije osam godina, a navijači su spremni da slave večeras.

16:43 - Veliku podršku imaju igrači Željezničara u Zenici.

16:42 - Dva kluba danas će napustiti Premijer ligu BiH. Ukupno pet klubova bori se za opstanak: Slavija, Drina, Vitez, Mladost i Zvijezda.

16:40 - Za jedno mjesto u Evropskoj ligi danas će se boriti Široki Brijeg i Zrinjski. Utakmica se igra na Pecari. Mostarcima je dovoljan i bod, dok Širokobriježani moraju pobijediti.

16:36 - Lider na tabeli Sarajevo i drugoplasirani Željezničar će se boriti za titulu prvaka. Bordo momci igraju na Koševu protiv Slobode, dok Plavi gostuju Čeliku u Zenici. Sarajevo mora pobijediti kako bi sigurno osvojilo titulu, dok Željezničar također treba pobjedu, ali i neriješen rezultat na Koševu.