167

Tok utakmice: Kipar - BiH 2:3

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu GSP u Nikoziji u posljednjem kolu grupe B kvalifikacija za Euro 2016 sastaje se sa reprezentacijom Kipra. Meč počinje u 20:45 sati, a tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima pratite na portalu Klix.ba.
90+' - Kraj utakmice. U baražu smo!
90+' - Ovo je naša noć. Sekunde nas dijele od baraža.

90+' - Šut Charalambidesa odlazi pored gola.
90' - Lulić je tražio Salihovića, ali je Giorgallides uzeo loptu.
90' - Taylor je produžio četiri minute.
90' - Kipar pritišće sve jače, ali ozbiljnih prilika nema. Još malo...
85' - MIralem Pjanić napušta teren, a mijenja ga Sejad Salihović.
84' - Opasnost pred našim golom. Šut glavom Dossa Juniora odlazi pored gola.
83' - Kolokoudias ulazi umjesto Charalambidesa.
82' - "Bosnom behar probeharao" ori se stadionom u Nikoziji.
81' - Žuti karton i za Mensura Mudjžu.
81' - Dossa Júnior dobio žuti karton nakon starta nad Spahićem.
79' - Veliki protest naših igrača nakon što je Taylor dosudio korner za Kipar.
79' - Izmjena u našem timu. Ušao je Bičakčić umjesto Višće.
78' - Šut sa distance Vedada Ibiševića odlazi preko gola.
78' - Belgija vodi sa 2:0 protiv Izraela. Baraž je sve bliži.
77' - Vezni red našeg tima je tako lako ispao, ali je Spahić izbacio loptu u korner.
75' - Aloneftis je zamijenio povrijeđenog Labana.
75' - Kiprani nam nisu željeli vratiti loptu sve dok glavni sudija nije signalizirao na to.
74' - Lopta je izbačena u gol-aut. Laban ne može nastaviti utakmicu.
71' - Velika prilika za Kipar, ali u posljednjem trenutku spašava Šunjić. Efrem je bio u prilici. Korner za Kipar sa desne strane.
69' - Višća u ofsajdu.
69' - Žuti karton za Đurića.
67' - Ponovo pogađamo sa izmjenom!
67' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! HVALA TI MILANE!!!
66' - Odličan šut Ibiševića nakon naše kontre koju je poveo Lulić, a loptu Ibiševiću dao je Višća. Korner sa desne strane za Medunjanina.
65' - Izmjena u redovima Kipra. Nikolaou izlazi, a ulazi Economides.
65' - Domaćin je izveo korner sa desne strane i nakon što smo otklonili opasnost, Kiprani su ponovo došli u posjed i izborili prekid sa nekin 25 metara od našeg gola.
64' - Belgija vodi protiv Izraela sa 1:0. U takvom stanju stvari, nama je remi dovoljan.
63' - Sjajna lopta Višće sa desne strane, ali niko od naših igrača nije stigao da šutira.
61' - Sada igramo u formaciji 4-4-2. Begović - Mujdža, Šunjić, Spahić, Vranješ - Višća, Pjanić, Medunjanin, Lulić - Đurić, Ibišević.
61' - Ervin Zukanović napušta teren, a ulazi heroj iz Zenice Milan Đurić.

60' - Milan Đurić bi trebao uskoro ući u igru.
59' - Zaprijetili smo preko Lulića koji je rezantno centrirao, ali je odbrana Kipra otklonila opasnost.
57' - Greška Zukanovića, ali smo ponovo uzeli loptu i na drugoj strani Višća uspijeva izboriti korner.
51' - Prilikom svakog ispucavanja lopte Asmir Begović malo odugovlači i sada je dobio žuti karton. Njegov drugi u kvalifikacijama.
49' - Snažan udarac Pjanića odlazi preko gola.

48' - Sada je sviran slobodan udarac za naš tim na nekih 30 metara od gola. Pored lopte je Miralem Pjanić.
47' - U ofsajdu je Efrem na lijevoj strani.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

- - Igrači su izašli na teren. Uskoro počinje drugo poluvrijeme.
- - Šta misle naši navijači o prvom poluvremenu?

[VIDEO]er6xvpm2uN4[/VIDEO]

- - Posjed lopte u prvom poluvremenu pripao je našem timu (54-46), kao i broj šuteva (8:5). Također, i broj od više tačnih pasova pripada Zmajevima (148-123). Igra se sa dosta opreza, Kiprani su dali dva pogotka nakon dvije lijepe akcije i oni se trude da brže zavšravaju napade. Naš tim je često pokušavao dužim napadima stvoriti priliku, ali nam nije polazilo za rukom. Možemo reći da je eksperiment sa Ognjenom Vranješom u veznom redu bio neuspješan pošto Vranješ u periodu kada je lopta u našem posjedu nije bio dovoljno aktivan i nije doprinosio u igri prema naprijed.
45' - Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 2:2. Junak je definitivno Haris Medunjanin koji je postigao oba pogotka. Iza nas je jako teških 45 minuta.
45' - Ponovo se čuju naši navijači. Ulazimo u finiš prvog poluvremena.
44' - Možda ne igra u Deportivu, ali sada dolazi do izražaja rečenica Mehmeda Baždarevića po dolasku na klupu:"Igrati za reprezentaciju je nešto sasvim drugo." Medunjanin to dokazuje.

43' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! HARIS MEDUNJANIN!!!
43' - Selektor Mehmed Baždarević izgleda jako zabrinut u ovim trenucima.

42' - Ponovo je izigrana naša odbrana, ovog puta preko desne strane. Meč je teži od onog što smo očekivali. Strijelac je Mytidis.

41' - Novi pogodak za Kipar!
39' - Emir Spahić nije najbolje prihvatio loptu Vranješa, ali srećom po naš gol Begović je stigao loptu prije protivničkog napadača Mytidisa.
37' - Višća je izborio slobodan udarac na sredini terena, a možemo reći da su Zmajevi u malom šoku i Kiprani nakon gola drže konce u svojim rukama. Dominantni su u zračnim duelima.
36' - Nakon oštrog starta nad Ibiševićem, Nikolaou je dobio žuti karton i to je prvi karton na utakmici.
35' - Lopta je ponovo u posjedu našeg tima.
35' - Opasan centaršut sa lijeve strane nakon prodora Efrema, ali je loptu izbacio Šunjić. Nakon novog napada Kiprani su izborili korner sa lijeve strane.
33' - Probudila se sada i domaća publika, nadamo se da će Zmajevi odgovoriti na najbolji način.

32' - Gol za Kipar! Nakon napada sa lijeve strane. Strijelac je Charalambides.

29' - Centaršut Višće sa desne strane za Lulića koji je kasnio na loptu.
27' - Korner je izveden, ali nije bilo opasnosti po naš gol.
26' - Opasna šansa za Kipar. Lopta je ispala Begoviću, ali Kiprani nas nisu kaznili. Korner sa desne strane za Kipar.
26' - Bh. navijači sa tribina stadiona u Nikoziji dozivaju Edina Džeku.
25' - Stativa! Vedad Ibišević je nakon velike greške odbrane izašao jedan na jedan sa golmanom, ali je pogodio lijevu stativu.
24' - Nakon odličnog prodora Višće po desnoj strani, lopta je došla do Pjanića na vrhu šesnaesterca, ali je Mire šutirao preko gola.
22' - Slobodan udarac je izveden, lopta je već kod Zmajeva koji ponovo grade napad.
21' - Prekršaj Emira Spahića nad Charalambidesom na nekih 35 metara od našeg gola na desnoj strani terena.
20' - Pritisak Kiprana preko desne strane, ali naša odbrana je uklonila opasnost. Loptu će u teren vratiti Asmir Begović.

16' - Selektor Baždarević je ponovo napravio sjajan potez. U Zenici je ubacivanjem Đurića naš tim došao u vodstvo, ovog puta je pogodio sa izmjenama u početnom sastavu ubacivanjem Medunjanina koji nije igrao u Zenici. Asistenciju za gol upisao je Zukanović.

13' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! HARIS MEDUNJANIN! FANTASTIČAN POGODAK!

10' - Centaršut Medunjanina u srce šesnaesterca, ali je golman domaćina pokupio loptu.
10' - Preuzeli smo inicijativu, lopta je većim dijelom u posjedu Zmajeva, ali još nismo bili blizu šanse za zaprijetimo.
5' - Nakon duela sa Vedadom Ibiševićem na zemlji je ostao ležati Dossa Junior kojem doktori pružaju pomoć.
4' - Kiprani su krenuli ofanzivno i već su imali dva centaršuta, ali bez ozbiljnije prijetnje po naš gol.
1' - Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

20:45 - Engleski sudija Anthony Taylor dijelit će pravdu na večerašnjem meču, a njegovi pomoćnici su John Brooks, Lee Betts, Martin Atkinson i Robert Madley. Četvrti sudija je Jake Collin.
20:42 - Završeno je intoniranje himni. Sve je spremno za početak utakmice.

20:40 - Fudbaleri obje reprezentacije izlaze na teren stadiona u Nikoziji na kojem se nalazi oko 15 hiljada navijača i uskoro će uslijediti intoniranje himni.
20:36 - Zmajeve će sa tribina bodriti oko 200 vjernih bh. navijača.

20:35 - Naši fudbaleri su se povukli sa terena i krenuli ka svlačionicama kako bi se spremili za večerašnji okršaj sa Kiprom.

20:34 - Veliki zvižduci tokom čitanja imena naših fudbalera. Razumljivo, jer Kipar igra najveću utakmicu u historiji fudbala ove otočke zemlje.
20:25 - Iako se i pred ovu utakmicu mnogo pričalo o eventualnom nastupu Edina Džeke, Dijamant će utakmicu početi na klupi za rezervne igrače tako da će Asmir Begović ponovo nositi kapitensku traku. Selektor Baždarević je izvršio dvije izmjene u odnosu na meč sa Velsom. U veznom redu umjesto Anela Hadžića i Sejada Salihovića nastupit će Haris Medunjanin i Ognjen Vranješ. Dakle, selektor je odlučio koristiti jednog destruktivca u veznom redu, a to je Ognjen Vranješ od kojeg se očekuje da će biti na ispomoći defanzivnoj liniji.

20:20 - Kalkulacije: Pobjednik večerašnjeg susreta ide u baraž. U slučaju neriješenog ishoda, dalje mogu proći i Izraelci ukoliko savladaju Belgiju. Ako Izrael ne savlada Belgiju, onda je nama dovoljan remi.
20:13 - Fudbaleri naše reprezentacije izašli su na zagrijavanje pred večerašnji meč sa Kiprom.

[VIDEO]gvP5Gv_79_E[/VIDEO]

20:12 - Poznati su sastavi reprezentacija Kipra i Bosne i Hercegovine. Selektor Kipra Charalampos Christodoulou na teren će poslati sljedeće igrače: Giorgallides - Demetriou, Dossa Junior, Laifis, Antoniades - Nikolaou, Leban, Charalambides, Makridis, Efrem - Mytidis. Za našu reprezentaciju selektor Mehmed Baždarević odlučio se za sljedeća imena: Begović - Mujdža, Spahić, Šunjić, Zukanović - O. Vranješ, Medunjanin, Višća, Pjanić, Lulić - Ibišević .

20:11 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba. Dobrodošli na tekstualni prijenos posljednje utakmice grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u kojoj se sastaju nogometne reprezentacije Kipra i Bosne i Hercegovine.