16.11.2015. u 22:37
75
896
75
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Aviva u Dublinu igra uzvratnu utakmicu baraža za Euro 2016 protiv reprezentacije Irske. Meč počinje u 20:45 sati, a tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima pratite na portalu Klix.ba.
90' - Kraj. Irska je na Euru...

90' - Đurić je dobio žuti karton zbog prigovora.

90' - Prečka! Ibišević je došao do lopte nakon centaršuta Pjanića, ali je pogodio prečku.

90' - O'Shea ulazi umjesto Whelana.

87' - Novi korner sa lijeve strane za naš tim. Nakon gužve u kaznenom prostoru Randolph je uzeo loptu.

86' - Korner sa lijeve strane za Pjanića. Nakon centaršuta, lopta je ponovo kod Iraca.

80' - Posljednja izmjena u našem timu. Ibišević mijenja Lulića.

78' - Lulić je izborio korner na lijevoj strani. Pjanić je pored lopte. Randolph izbacuje loptu.

75' - Velika šansa za Longa! Spahić je pogriješio, ali je Long šutirao pored gola nakon što je izašao jedan na jedan ispred Begovića.

71' - Aviva stadion je eksplodirao i publika je u deliriju. Ipak, ne smijemo se predavati.

71' - Francuska je daleko...

70' - Goool! Walters za 2:0.

69' - Novi faul Spahića. Sada na lijevoj strani za Irce koji traže drugi žuti karton za Emira.

69' - Đurić ulazi umjesto Medunjanina. Hoće li Milan ponovo biti sretan?

68' - Fauliran je Džeko na nekh 35 metra na desnoj strani terena. Kod lopte je Medunjanin. Bez opasnosti za Irce.

67' - Višća je imao priliku za kontranapad, ali Irci dolaze u posjed, te potom Hendrick sa distance šutira daleko pored gola.

66' - Korner za Irsku izborio je McClean na lijevoj strani.

60' - Medunjanin je rezantnim centaršutom pronašao Pjanića koji je izblokiran.

59' - McClean je napravio prekršaj nad Vranješom na desnoj strani.

57' - Zukanović je igrao rukom na oko 25 metra od našeg gola. Brady je kod lopte. Bez opasnosti za naš tim.

55' - Na terenu je sada i Long koji mijenja Murphyja.

55' - Hoolahan izlazi, a ulazi McClean.

55' - Višća je prošao po desnoj strani, sjajno uposlio Lulića koji je promašio loptu sa nekih pet metara.

53' - Dug napad našeg tima koji je završio pogrešnim pasom Lulića. Irci izbijaju loptu koja dolazi u posjed našeg tima. Nakon toga Višća gubi loptu, ali Brady upućuje loš centaršut. Opet imamo loptu.

51' - Korner za naš tim. Sada je 2:2 u kornerima. Irci otklanjaju opasnost, lopta je kod Zmajeva.

50' - Slobodan udarac sa desne strane za naš tim. Višća je fauliran. Medunjanin je kod lopte.

48' - Šut Medunjanina sa 25 metara, ali lagan plijen za Randolpha.

46' - Bešić je zamijenio Cocalića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Sretno Zmajevi!

- - Igrači se vraćaju na teren. Očekujemo početak drugog poluvremena. Na terenu je Muhamed Bešić.

- - Iako nama nije do razonode, Irci se zabavljaju. Na scenu je stupio žongler.

- - Posjed je na našoj strani (59:41). Irska je imala dva kornera, dok smo mi izveli jedan. Omjer udaraca prema golu je izjednačen (3:3). Irska izgleda dosta odlučnije, hrabrije i, za razliku od meča u Zenici, dosta su opasniji. Uprkos posjedu lopte koji je na našoj strani, Irci djeluju kao bolja ekipa.

45' - Završeno je prvo poluvrijeme na Aviva stadionu. Irska vodi golom Waltersa iz penala.

45' - Kuipers je produžio jednu minutu prvo poluvrijeme.

45' - Ušli smo u posljednji minut prvog dijela. Prekršaj Whelana nad Pjanićem na našoj polovici. Imamo napad.

43' - Novi prekršaj Spahića. Ovo puta fauliran je Walters na nekih 35 metara od gola.

42' - Dva duga napada za obje strane, ali su centaršutevi završavali u rukama Randolpha i Begovića. Ipak, Begović je imao blažu povredu prilikom pada. Zmajevi grade napad.

35' - Problemi pred našim golom! Begović je pri ispucavanju pogodio Waltersa, ali na svu sreću stigao je prije njega do lopte nakon toga.

34' - Šut Medunjanina sa oko 20 metara. Pjanić je poslao loptu Džeki koji glavom spušta za Harisa, ali njegov šut odlazi visoko preko gola.

30' - "Hoćemo pobjedu", poruka je naših navijača.

27' - Ponovo gužva nakon prekršaja Spahića na 30 metara od gola. Sudija upozorava Kolašinca.

26' - Šut Džeke pored gola. Za produžetke trebamo postići gol, za prolaz dva.

24' - Goool! Walters matira Begovića.

24' - Žuti karton za Lulića koji je protestvovao. Penal je skrivio Zukanović koji je igrao rukom. Sa bijele tačke šutira Walters.

23' - Penal za Irsku.

20' - Prekršaj Spahića na lijevoj strani terene i žuti karton. Otklonili smo opasnost.

16' - Medunjanin je uzeo loptu, ali poslao pogrešan pas. Irci grade napad.

15' - Ponovo napad preko lijeve strane za Irce. Brady je centrirao i izborio korner.

14' - Loše izvođenje kornera od Pjanića. Ipak, ponovo smo oduzeli loptu i gradimo napad. Pjanić je uputio centaršut u nastavku akcije, ali su Irci izbacili loptu u aut.

13' - Pjanić je ušao sa desne strane u kazneni prostor i napravio pometnju. Korner sa desne strane za naš tim.

12' - "Ko ne skače, mrzi Bosnu", odjekuje sa tribina Aviva stadiona. Ovo treba našim momcima.

12' - Nakon pritiska Irske, Begović vraća loptu u teren. Prilika da malo smirimo situaciju i preuzmemo inicijativu.

10' - Višča je imao priliku da zaprijeti iz kontranapada, ali je njegov pokušaj zavšren faulom nad Keoghom.

9' - Opasan napad Iraca preko lijeve strane. Korner za Irsku.

9' - Vranješ je dodao sporiju loptu Begoviću, ali je naš golman na vrijeme intervenisao. U nastavku akcije, Irci su igrali rukom na sredini terena. Lopta je kod naših igrača.

6' - Irska igra dosta ofanzivnije za razliku od meča u Zenici. Do sada najviše prijete preko desne strane.

2' - Prekid sa desne strane za Irce. Opasnost je otklonjenja i lopta je kod naših igrača.

1' - Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

20:45 - Sve je spremno za večerašnji meč.

20:44 - Minuta šutnje za žrtve u Parizu.

20:42 - Aviva je eksplodirala nakon himne domaćeg tima.

20:41 - Prijatno smo dočekani na Avivi, slijedi himna Irske.

20:39 - U toku je himna Bosne i Hercegovine.

20:36 - Nogometaši reprezentacija Irske i Bosne i Hercegovine izlaze na teren Aviva stadiona. Za nekoliko trenutaka ćemo čuti intoniranje nacionalnih himni.

20:35 - Ovo nije bilo baš prijatno. Rasprava Robbie Keana i našeg trenera Stéphanea Gillija.

20:33 - Zmajeve će sa tribina bodriti oko 3 000 navijača Bosne i Hercegovine, a kapacitet stadiona Aviva iznosi 50 000.

20:29 - Martin O'Neill je na press konferenciji prije meča izjavio da se njegov tim neće braniti. "Ako mislimo da možemo čuvati prednost gostujućeg gola svih 90 minuta i ako budemo boravili oko našeg kaznenog prostora, to bi bio recept za katastrofu", riječi su selektora Irske.

20:16 - "Igrat ćemo opreznije na otvaranju meča i vidjet ćemo kako će se meč odvijati. Stavili smo u početni sastav nekoliko svježih igrača, iako je i dalje jedna od opcija uvođenje Ibiševića", izjavio je selektor Mehmed Baždarević tokom javljanja sa Aviva stadiona.

20:12 - Pravdu će dijeliti sudijska petorka iz Holandije predvođena Björnom Kuipersom kojem će asistirati Sander van Roekel i Erwin Zeinstra. Sudije iza gola će biti Pol van Boekel i Richard Liesveld, a četvrti sudija je Charles Schaap.

20:07 - Aviva stadion izgleda prekrasno, nadamo se da ćemo ga pamtiti po dobrom.

20:02 - Ovo je drugi uzastopni baraž za evropska prvenstva i nama i Ircima. Mi smo poraženi od Portugala, dok su Irci prošli protiv Estonije. Naš protivnik je nakon remija u prvoj utakmici na Bilinom Polju (1:1) u prednosti pošto mi moramo postići pogodak ako želimo zadržati šanse za plasmanom.

20:01 - Naš tim je tokom kvalifikacija sedam golova primio u posljednjih 15 minuta prvog poluvrmena što procentualno iznosi čak 58%. Po procentu primljenih golova u navedenom periodu smo najgora ekipa kvalifikacija.

20:00 - Irska je na posljednje četiri utakmice svaki put postizala tačno jedan pogodak, a u posljednjih devet utakmica samo jednom nisu uspjeli pronaći put do protivničke mreže. Mogu se pohvaliti podatkom da u osam posljednjih utakmica na domaćem terenu nisu okusili poraz. U jedinom sudaru BiH i Irske prije ovog baraža, Irci su slavili u prijateljskom meču 2012. godine u Dublinu sa 1:0.

19:59 - Zmajevi su već izašli na zagrijavanje za večerašnji meč.

19:57 - Na putu za Aviva stadion...

19:56 - Bosna i Hercegovina (4-2-3-1): Begović - Vranješ, Zukanović, Spahić, Kolašinac - Cocalić, Medunjanin - Lulić, Pjanić, Višća - Džeko.

19:56 - Irska (4-4-2): Randolph - Coleman, Keogh, Clark, Brady - McCarthy, Whelan, Hendrick, Hoolahan - Walters, Murphy

19:56 - Ovo su sastavi za večerašnji meč.

19:55 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba. Dobrodošli na tekstualni prijenos uzvratne utakmice baraža za Evropsko prvenstvo u kojoj nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine gostuje Irskoj.