24.5.2014. u 23:21
10
109
10
U Lisabonu se igralo finale ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka, a trofej najbolje ekipe u Evropi osvojio je Real Madrid pobjedom nad gradskim rivalom Atleticom 4:1 nakon produžetaka. Utakmicu ste mogli pratiti uživo na portalu Klix.ba.
120+3' - Završena je utakmica u Lisabonu. Real je nakon produžetaka bio bolji od Atletica 4:1 i tako osvojio Ligu prvaka.

120' - Real vodi 4:1. Strijelac je Ronaldo.

120' - Penal za Real. Žuti karton za Godina.

119' - Žuti karton je dobio strijelac gola Marcelo.

118' - Gooooooooooool. Marcelo je strijelac. Real vodi 3:1.

111' - Goooooooool. Bale je strijelac nakon sjajnog prodora Di Marije. Real vodi 2:1.

110' - Udarac Godina brani Casillas.

108' - Udarac Modrića, ali brani Courtois.

106' - Počeo je drugi produžetak u Lisabonu. Trenutni rezultat je 1:1.

105+1' - Kraj prvog produžetka.

105+1' - Korner za Real.

104' - Korner za Atletico.

100' - Udarac Ronalda iz slobodnog udarca odlazi u korner.

100' - Žuti karton za igrača Atletica Gabija.

98' - Real ima inicijativu u nastavku utakmice, ali nije bilo velikih šansi.

91' - Počeo je prvi produžetak finala Lige prvaka.

90+5' - Regularni tok utakmice je završen rezultatom 1:1. Igraće se produžeci.

90+3' - Strijelac je Ramos koji je pogodio glavom nakon ubačaja iz kornera.

90+3' - Goooooooooool. Real dolazi do izjednačenja.

90+3' - Korner za Real.

90' - Prekršaj nad Villom na ivici šesnaesterca Reala.

87' - Žuti karton za Kokea u ekipi Atletica.

83' - Alderweireld je zamjenio Felipe Luisa u ekipi Atletica.

81' - Pritisak Reala, igrači Atletica su se povukli na svoju polovicu terena.

79' - Morata je zamjenio Benzemu u ekipi Reala.

78' - Velika šansa za Balea koji je utrčao u šesnaesterac Atletica, ali slabo je šutirao.

74' - Volej udarac Ronalda odlazi pored gola. Odbrana Atletica uspijeva odoliti žestokim napadima Reala.

74' - Žuti karton za igrača Atletica Juanfrana.

73' - Snažan udarac Balea čiji udarac odlazi pored desne stative Courtoisa.

73' - Žuti karton za Villu u ekipi Atletica.

71' - Centaršut Marcela, Bale je igrao rukom i igra je prekinuta.

70' - Dobar prodor Di Marije koji ulazi u šesnaesterac Atletica, ali njegovo dodavanje je neprecizno.

67' - Isco je šutirao, ali njegov udarac odlazi pored gola.

66' - Izmjena u Atleticu. Sosa mijenja Raula Garciu.

65' - U ofsajdu se našao Miranda.

63' - Korner za Atletico. Odbrana Reala izbacuje u novi korner.

63' - Šansa za Real. Nakon centaršuta Ramosa, neprecizan je Ronaldo.

63' - Otvorena utakmica u drugom poluvremenu. Atletico je hrabro krenuo po drugi gol, dok Real nastoji rezultatski stići svoje gradske rivale.

59' - Dupla izmjena u Realu. Isco i Marcelo su zamjenili Coentraoa i Khediru.

57' - Nova prilika za Adriana Lopeza koji šutira pored gola.

56' - Dobar prodor Adriana Lopeza, Carvajal izbacuje u korner.

55' - Korner za Real, ali Ronaldo šutira pored gola nakon ubačaja Di Marije.

55' - Sjajan udarac Ronalda iz slobodnog udarca ali Courtois brani.

52' - Žuti karton za Mirandu zbog prekršaja nad Di Marijom koji je prošao nekoliko igrača Atletica.

48' - Prekršaj nad Modrićem na sredini terena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Lisabonu.

45+1' - Kraj prvog poluvremena. Atletico vodi 1:0 protiv gradskih rivala iz Madrida golom Godina.

45+1' - Žuti karton za igrača Reala Khediru.

45' - Korner za Real Madrid, ali odbrana Atletica otklanja opasnost.

43' - Real Madrid ima mnogo bolji posjed lopte, ipak, Atletico i dalje vodi 1:0.

41' - Adrian Lopez je šutirao, ali nema opasnosti za Casillasa.

41' - Korner na drugoj strani za Atletico.

39' - Korner za Real Madrid.

38' - Strijelac je Godin nakon velike greške Casillasa koji je slabo procijenio let lopte.

37' - Gooooooooooool. Atletico vodi nakon konfuzije u odbrani Reala.

36' - Novi korner za Atletico.

32' - Bale šutira pored gola nakon sjajnog prodora i ulaska u šesnaesterac. Bila je to najbolja prilika na utakmici.

28' - Slab udarac Ronalda iz slobodnog udarca, Courtois do sada nije imao mnogo posla.

27' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Raul Garcia zbog prekrašaja nad Di Marijom koji je bio u opasnom prodoru.

26' - Prvi korner na utakmici za Atletico.

23' - Udarac Modrića, ali siguran je Courtois.

22' - Prekršaj nad Di Marijom sa lijeve strane. Prilika da Real zaprijeti iz prekida.

16' - Prekršaj na sredini terena i prve varnice na terenu između Coentraoa i Gabija. Ulog je veliki.

13' - Centaršut Di Marie je prejak, nema opasnosti za odbranu Atletica.

10' - Izmjena u ekipi Atletica. Ušao je Adrian Lopez umjesto Diega Coste koji ipak nije bio dovoljno spreman za utakmicu.

4' - Real Madrid ima terensku inicijativu na početku utakmice.

1' - Utakmica je počela.

- - Stadion La Luz je ispunjen do posljednjeg mjesta.

- - U sastavu Atletica našao se i najbolji igrač ove ekipe Diego Costa koji je bio upitan pred početak meča. Sastav Atletica: Courtois, Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luis, Tiago, Gabi, Koke, Raúl García, Villa, Costa.

- - Trener Real Madrida Carlo Ancelotti odlučio se za sljedećih 11 igrača: Casillas, Carvajal, Varane, Ramos, Coentrao, Khedira, Modric, Di María, Bale, Ronaldo, Benzema.

- - Do početka utakmice ostalo je još petnaest minuta.