110

Uživo: Preokret na Areni Corinthians, Brazil vodi protiv Hrvatske 3:1

Utakmicom između domaćina Brazila i susjedne Hrvatske počinje Svjetsko nogometno prvenstvo u nogometu. Najbitnije detalje sa stadiona Arena Corinthians u Sao Paulu možete uživo pratiti na portalu Klix.b

90' Gooooooool! Oscar za pobjedu Brazila nad Hrvatskom. 3:1 na Corinthians Areni.

86' Pritisak Hrvatske. Modrić je šutirao sa velike udaljenosti, ali Cesar paradom brani siguran gol.

82' Hrvatskoj je poništen pogodak zbog navodnog faula Olića.

76' David Luiz ponovo prijeti golu Pletikuse, ali je ponovo neprecizan.

70' Gooooooooooool! Neymar iz penala dovodi Brazil u vodstvo.

69' Penal za Brazil! Lovren je oborio Freda u šesnaestercu Hrvatske, japanski sudija pokazao na bijelu tačku.

67' Šut Alvesa iz slobodnjaka sa nekih 20-tak metara završava iznad prečke Pletikose.

65' Neymar je imao priliku da donese vodstvo Brazilu, ali je Čorluka sa dvije noge oborio mladog Brazilca te dobio žuti karton.

61' Modrić, Perišić i Srna pokušavaju probiti odbranu Brazila, ali ne uspijevaju. Veznjak Reala vraća loptu na svoju polovinu.

57' Hrvatska je sada preuzela dominaciju na terenu, ali bez konkretnih završnica ispred gola Brazila.

46' Brazilci napadaju u nastavku, ali hrvatska odbrana djeluje kompaktno u ovom trenutku.

46' Počelo je drugo poluvrijeme prve utakmice Mundijala. Možemo biti zadovoljni viđenim u prvom dijelu susreta.

45' Kraj prvog poluvremena na Areni Corinthians. Hrvatska je povela autogolom Marcela, Neymar izjednačio na 1:1.

45' Olić je izgubio loptu, A Hulk šutirao. Nesmotrenea reakcija hrvatskog reprezentativca.

41' Slab pokušaj Neymara iz slobodnog udarca.

36' Rakitić i Vrsaljko zaustavljaju Hulka, Oscar ubacuje u šesnaesterac Hrvatske, ali Modrić odlično reaguje.

29' Gooooooooooooooooool! Neymar poravnava rezultat na 1:1

21' Jelavić je imao priliku za povećanje vodstva, ali je neprecizan.

21' Brazil ponovo prijeti. Neymar je prošao po desnoj strani, Oscar paradom zaustavlja sigurno izjednačenje Brazilaca.

20' Kakva šansa za Brazil, ali Pletikosa ponovo brani.

16' Brazilci prijete preko Neymara, ali Vrsaljko radi odličan posao u odbrani.

10' Goooooooooooooooooool! Hrvatska vodi autogolom Marcela.

7' Sjajna prilika za Hrvatsku. Olić je šutirao glavom, ali pored gola.

4' Šansa za Brazil. David Luiz je pokušao glavom, ali je Pletikosa bez problema odbranio šut stopera domaće reprezentacije.

1' Scolari se odlučio na sljedeći sastav: Julio César - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Luiz Gustavo, Paulinho, Hulk, Oscar, Neymar - Fred

1' Za Hrvatsku će nastupiti Pletikosa - Srna, Lovren, Ćorluka, Vrsaljko - Rakitić, Modrić, Perišić, Kovačić, Olić - Jelavić

1' Počela je prva utakmica Svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu.