110

Tok utakmice: BiH - Vels 2:0

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino Polje u 9. kolu grupe B kvalifikacija za Euro 2016 sastaje se sa reprezentacijom Velsa. Meč počinje u 20:45 sati, a tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima pratite na portalu Klix.ba.
90' - KRAJ! Slavili smo golovima Đurića i Ibiševića. Baraž je sve bliži.
90' - Ulazimo u finiš utakmice. Sekunde nas dijele od trijumfa.
89' - U međuvremenu je Ermin Bičakčić ušao umjesto Anela Hadžića.
89' - GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! VEDAD IBIŠEVIĆ ZA 2:0!
89' - Odličan pokušaj Miralema Pjanića. Novi korner za našu reprezentaciju.
87' - "Ne daj se Bosno!" odzvanja sa tribina Bilinog Polja.
86' - Mallenco krenuo sa dijeljenjem kartona. "Požutili" su Šunjić i Begović.
85' - Izlazi Robson-Kanu, a ulazi Simon Church.
84' - Žuti karton za Aarona Ramseya.
81' - Kipar ponovo vodi protiv Izraela. Ponovo je sve u našim rukama ako ovako ostane u Izraelu i na Bilinom Polju.
79' - Udarac Salihovića sa distance, ali nije bilo opasnosti po Hennesseya.
78' - Nakon greške Mujdže, Ramsey je bio u prilici, ali sve se dobro završilo za naš tim.
77' - Izrael je izjednačio protiv Kipra. Sada je 1:1. Pogodio je Bitton.
75' - Izmjena u redovima Velšana. Ledley je napustio teren, a zamijenio ga je Edwards.
73' - Sada smo u odličnoj situaciji. Poklapa nam se i rezultat iz Izraela. Erupcija oduševljenja na Bilinom Polju.
71' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL! Milan Đurić! Njegov prvijenac za reprezentaciju BiH.

[VIDEO]G8oBfYUv-Bk[/VIDEO]

70' - Dobar centaršut Mujdže, ali je Hennessey pokupio loptu ispred Đurića.
65' - Prekršaj Vedada Ibiševića na što je Miralem Pjanić burno reagirao prema sudiji Mallencu.
63' - Edin Džeko se sprema za zagrijavanje. Ovacije cijelog stadiona za našeg Dijamanta.

60' - Milan Đurić ulazi na teren, dok na klupu odlazi Edin Višća.
59' - Kipar vodi sa 1:0 u gostima protiv Izraela. Strijelac je Dossa Junior. Ovaj rezultat odgovara našoj reprezentaciji.
58' - Ni u drugom poluvremenu naš tim ne uspijeva probiti defanzivnu postavku Velsa. Nedostaje više kreativnosti i agresivnosti u veznom redu. Do sada smo najviše pokušavali napadima preko naših krilnih igrača.
56' - Velika opasnost pred našim golom. Gareth Bale je sa lijeve strane ušao u kazneni prostor, ali na svu sreću njegov udarac je otišao u gol-aut.
49' - Korner sa desne strane. Izvodi ga Miralem Pjanić.
48' - Na zagrijavanju su Haris Medunjanin, Armin Hodžić i Milan Đurić.
47' - Vedad Ibišević u ofsajdu nakon pasa Miralema Pjanića.
46' - U drugo poluvrijeme ulazimo bez Emira Spahića kojeg je zamijenio Edin Cocalić.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Nadamo se boljem izdanju našeg tima i pobjedi.
- - Igrači izlaze na teren. Čekamo početak drugog poluvremena.
- - Kiša neprestano pada i to je otežavajuća okolnost u organiziranju napada obje reprezentacije. Ovo posebno ne ide u prilog našem timu koji želi posjedom lopte srušiti protivnika, dok Vels čeka priliku za kontranapad.

- - Svaka sudijska odluka, dribling, centaršut i duel između igrača popraćen je reakcijom publike koja neprestano bodri Zmajeve. Na tribinama Bilinog Polja ne osjetimo nervozu.

[VIDEO]g5gnK6JQxwo[/VIDEO]

45' - Kraj prvog poluvremena. Na odmor idemo sa rezultatom 0:0.

45' - Velika opasnost pred našim golom. Ramsey je bio u prilici, ali rezultat svega bio je prekršaj nad Begovićem.
44' - Ulazimo u finiš prvog poluvremena. Sada moramo biti strpljivi.
43' - Slobodan udarac je izveo Ramsey, ali naša odbrana je otklonila opasnost.
42' - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Emir Spahić nakon starta nad Baelom. Slijedi slobodan udarac sa strane.
39' - Vidjeli smo nekoliko sitnih prekršaja na sredini terena. Ipak, još uvijek Mallenco nije posezao za kartonom.

34' - Šut Balea iz slobodnog udarca, ali bez problema za Begovića.
24' - Posjed lopte je na našoj strani i, osim kratkog pritiska naše reprezentacije sa nekoliko centaršuteva ka šesnaestercu Velsa, možemo reći da je tempo utakmice nešto slabiji u odnosu na početnih deset minuta utakmice.

13' - Nezgodan udarac iz slobodnog udarca kojeg je izveo Aaron Ramsey, ali je lopta otišla u gol-aut.
9' - Velika šansa za Edina Višću nakon napada sa desne strane. Zamalo pored stative.
3' - Opasan napad Velšana preko Balea, ali naši su uklonili opasnost.
1' - Utakmica na Bilinom Polju je počela. Sretno Zmajevi!
20:44 - Završeno je intoniranje himni. Himna Velsa je ispraćena na sasvim kulturan način. Gostima je upućen i aplauuz. A, kao i obično, naša himna je popraćena gromoglasnom podrškom.

[VIDEO]zin4GRI75Gk[/VIDEO]

20:41 - Fudbaleri obje reprezentacije izlaze na teren i uskoro će uslijediti intoniranje himni.
20:37 - Edin Džeko tokom zagrijavanja Amelu Tuki uručio dres reprezentacije BiH, a na dresu stoji najbolji rezultat u utrkama na 800 metara u ovoj kalendarskoj godini. Vlasnik tog vremena (1:42:51) je upravo naš Amel Tuka.

20:33 - Velšani u osam utakmica u ovim kvalifikacijama nisu osjetili gorčinu poraza, a nama je neophodna pobjeda. Nadamo se da ćemo Baleu i društvu nanijeti prvi poraz.

20:29 - Pogledajte podršku sa tribina Bilinog Polja po izlasku Zmajeva na zagrijavanje.

[VIDEO]sVWSLwSz5yc[/VIDEO]

20:26 - Detalj sa zagrijavanja: Sejad Salihović ponovo u početnoj postavi. On će u tandemu sa Hadžićem i Pjanićem činiti "srce" veznog reda.

20:19 - Pogledajte atmosferu sa stadiona Bilino Polje prije izlaska igrača na teren.

[VIDEO]E6a7YuySgI4[/VIDEO]

20:14 - U borbi za baraž najveće šanse ima Izrael kojem su dovoljna četiri boda da ostvari taj cilj. Naša reprezentacija dalje može i sa tri boda ukoliko oni budu ostvareni pobjedom protiv Kipra u posljednjem kolu pri čemu Izrael mora izgubiti od Kipra i Belgije. Tri boda protiv Velsa i poraz od Kipra nas ne bi odveli dalje pošto bi u tom slučaju baraž izborili Izrael ili Kipar zavisno od toga ko ostvari bolji rezultat u tom duelu. Tada bi Kipar išao dalje samo uz pobjedu nad Izraelom, dok bi Izraelcima u tom duelu i bod odgovarao. U svim ostalim opcijma koje nas vode u baraž ključno je da u naredne dvije utakmice sakupimo tri boda više nego Izrael. Kipar treba dobiti obje utakmice i nadati se da Izrael izgubi od Belgije. Dakle, ako Kipar slavi protiv nas i Izraela, te ako Izrael izgubi od Belgije, Kipar ide dalje i mi tu ne možemo ništa čak i ako dobijemo Vels.
20:14 - Meša Baždarević pola sata prije utakmice izjavio je: "Može se desiti da pobjedu ostvarimo i u posljednjih pet minuta utakmice, a Velšani su navikli na ovakve uslove."
20:09 - Ni kiša nije omela bh. navijače da pruže neizmjernu podršku u ovako važnoj utakmici naše reprezentacije.

20:02 - Fudbaleri obje reprezentacije izlaze na zagrijavanje. Zmajeve predvodi kapiten Asmir Begović.

20:01 - Poznati su sastavi reprezentacija Bosne i Hercegovine i Velsa. Selektor Mehmed Baždarević odlučio se za sljedeća imena: Begović, Mujdža, Spahić, Šunjić, Zukanović, Hadžić, Salihović, Višća, Pjanić, Lulić i Ibišević. Na drugoj strani, Chris Coleman će na teren poslati sljedeće igrače: Hennessey, Gunter, N. Taylor, Richards, A. Wiliams, Davies, Allen, Ramsey, Ledley, Bale i Robson-Kanu.
20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba. Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 9. kola grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u kojoj se sastaju nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Velsa.