6.9.2013. u 22:09
22
172
22
Bosna i Hercegovina, prvoplasirana selekcija grupe G kvalifikacija za Svjetsko fudbalsko prvenstvo u Brazilu, večeras je na stadionu Bilino Polje dočekala reprezentaciju Slovačke. Utakmicu iz "Zmajevog gnijezda", kako popularno nazivaju zenički stadion, mogli ste pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
90' - Kraj utakmice. BiH je pretrpjela prvi poraz u kvalifikacijama za SP:

90' - Zmajevi pred porazom na Bilinom Polju.

90' - Jendrišek je imao sjajnu šansu za gol.

90' - Pokušao je Stevanović, ali i pogriješio.

90' - Igrat će se još četiri minute nadoknade.

88' - Pjanić izveo slobodan udarac, ali je lopta otišla visoko iznad gola.

86' - Selektor Kozak ponovo mijenja sastav. Nemec će na odmor, a ulazi Jakubko.

85' - Sa tribina odjekuje: "Bosna, Bosna!"

82' - Još osam minuta do kraja regularnog dijela utakmice.

82' - Izet Hajrović ulazi umjesto Harisa Medunjanina.

78' - Misimović je izašao iz igre, a zamijenio ga Stevanović.

77' - Gol! Pečovsky dovodi Slovake u prednost.

72' - Guede je zamijenio Hamšika u gostujućoj ekipi.

71' - Novi korner koji je izveo Misimović i nova odbrana Slovaka. Potom je Višća šutirao, ali ništa.

70' - Akcija Salihović - Džeko nije urodila plodom.

65' - Avdija Vršajević izlazi, u igri naše reprezentacije od 65. minute Edin Višća.

64' - Još jedna intervencija Begovića. Šutirao je Pečovsky.

62' - Miske puca visoko preko gola.

61' - Umjesto Šestaka ulazi Jendrišek.

59' - Sad smo imali puno sreće! Weiss je promašio prazan gol.

57' - Pjanić šutira preko gola.

56' - Žuti karton za Stanislava Šestaka iz Slovačke.

55' - Spahić je spasio gol u velikoj prilici za Slovake nakon što je Begović ispao.

54' - Dobra šansa Lulića, ali njegova lopta nije našla put do mreže.

50' - Salihović izveo slobodan udarac. Idemo dalje.

48' - Weiss ubacuje nisku loptu na prvu stativu, ali je na kraju lopta završila u gol-autu.

47' - Izblokiran šut Misimovića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice sedmog kola grupe G.

45' - Rizzoli svira kraj prvog poluvremena. Iako je bilo šansi na obje strane, mreže su mirovale.

45' - Centaršut Vršajevića u ruke golmana Muche.

45' - Korner za Slovake. Igraju se dvije minute nadoknade.

44' - Kucka promašuje gol.

42' - Nakon dva izblokirana šuta Medunjanina Pjanić snažno šutirao u golmana Slovačke. Ostaje 0:0.

41' - Novi korner izvodi Miske, ali odbrana gostiju ponovo dobro reaguje.

39' - Misimović izveo korner, na prvoj stativi je Đurica, ali se naš napad nastavio, međutim, bez konkretnog poteza.

34' - Kucka snažno šutira, ali Begović na mjestu.

34' - Pjanić se spetljao i Slovaci kreću u kontranapad.

32' - Centaršut Bičakčića na Ibiševića, ali bez promjene rezultata.

31' - Izabranici Jana Kozaka nisu nimalo naivan protivnik i to su pokazali u prvih 30 minuta ove utakmice.

29' - Slobodan udarac za Slovačku. Džeko pomaže odbrani, ali gosti su uporni.

27' - Odlična prilika za Nemeca koji je pobjegao Bičakčiću pa Vršajeviću, ali smo imali sreće.

27' - Pjanić izveo korner na drugu stativu. Bičakčić neprecizan, lopta pored gola.

25' - Mucha izboksovao loptu, nastavlja se neizvjesnost.

21' - Neprecizan Weiss pri solo prodoru.

19' - Miske ponovo šutira i opet ne uspijevamo dati gol.

17' - Pjanić šutirao lijevom nogom, ali pored gola.

15' - Šansa za Misimovića, ali lopta odlazi pored gola.

11' - Igrači BiH stvaraju pritisak pred golom Muche.

10' - Nakon kornera gostiju naši otklanjaju opasnost i kreću u kontru.

10' - Nova opasna situacija. Hamšik ubacio za Šestaka. Sudija dosudio korner. Slovaci pokazuju da se ne boje i da neće biti lak protivnik.

9' - Napad Slovaka. Šestak šutira pored gola nakon asistencije Weissa.

8' - Begović brani loptu koja je upućena prema njegovom golu.

7' - Šestak fauliran u duelu sa Salihovićem i Spahićem. Iako hramlje, nastavit će susret.

4' - Hamšik šutira, ali lopta završava iza gola Asmira Begovića.

3' - Misimović izveo korner, ali Slovaci otklanjaju opasnost.

2' - Džekin šut blokiran.

0' - Sudija Nicola Rizzoli je označio početak utakmice. Idemo Zmajevi!

0' - A sada i himna naše domovine.

0' - Slušamo himnu Slovačke. Njih na stadionu prati grupica navijača.

0' - Ostalo je još petnaest minuta do početka utakmice. Sve je spremno za fudbalski spektakl. Nebo iznad Zenice je vedro, a temperatura zraka je 21 stepen.

0' - Igrači se zagrijavaju na terenu, a navijači zagrijavaju grla i dlanove na tribinama.

0' - Tribine stadiona u Zenici su pune žuto-plavih ljubitelja najvažnije sporedne stvari na svijetu.

0' - Selektor Safet Sušić je poručio da svi jedva čekaju da počne utakmica, da su raspoloženi, spremni i zdravi, te da je pitanje trenutka kad ćemo doći do gola. O odluci da Vršajevića umjesto Mujdže stavi u startnu jedanaestorku rekao je da je bilo riskantno Mujdžu ubaciti u tim večeras jer nije sto posto spreman. "Vršajević ga mijenja, on može sto puta da ode i da se vrati", smatra Pape.

0' - Za Slovačku igraju Mucha, Pekarik, Škrtel, Đurica, Hubocan, Pečovsky, Kucka, Šestak, Hamšik, Weiss i Nemec.

0' - Ovo su sastavi timova: Za BiH utakmicu počinju Begović, Lulić, Spahić, Bičakčić, Vršajević, Salihović, Pjanić, Medunjanin, Misimović, Ibišević i Džeko.

0' - Dobrodošli na tekstualni prijenos uživo utakmice BiH - Slovačka. Do početka meča ostalo je još 30 minuta.