22.6.2014. u 01:13
253
660
253
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u Cuiabi igra drugu utakmicu grupne faze Svjetskog nogometnog prvenstva. Protivnici Zmajeva su reprezentativci Nigerije. Pratite uživo tekstualni prijenos uz ekskluzivne fotografije na Klix.ba.
90' - Kraj utakmice u Cuiabi. BiH je poražena od Nigerije 1:0.

90' - Stativa!!! Džeko je pogodio stativu u 93. minuti nadoknade. Kakav peh.

90' - Ušli smo u posljednju minutu nadokande.

90' - Džeko je sjajno šutirao, ali golman Nigerije ponovo brani.

90' - Korner za BiH. Tri minute produžetka.

90' - Pjanić je napravio dobru šansu, dodao do Misimovića koji slabo šutira.

88' - Spahić je u napadu Zmajeva. Svi igrači idu u šesnaesterac Nigerije.

86' - Manje od pet minuta do kraja utakmice.

85' - Nigerijci su imali odličan kontranapad, ali je Bešić sjajno reagirao i u posljednji trenutak spriječio šut afričkih igrača.

83' - Nigerijci su ponovo testirali Begovića. Sve je manje vremena za gol Zmajeva.

81' - Obi Mikel "požutio".

81' - Onazi je ponovo testirao Begovića koji sjano brani. Bravo Asmire!

80' - Nigerijci odugovlače izvođenje slobodnih udaraca. Sudija sa Novog Zelanda nikoga ne opominje.

77' - Pjanić je šutirao, ali golman NIgerije brani.

75' - Mujdža odlično ubacuje, ali stoperi Superorlova izbacuju loptu.

75' - Sušić je sjano prišao po lijevoj strani, ali su Nigerijci ponovo blokirali vezistu Zmajeva.

74' - Ibišević je sjano šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola. Šteta, dobra šansa za BiH.

74' - Sušić je izborio korner za Zmajeve.

72' - Zmajevi u ofanzivi gola Nigerije, Misimović ubacio u peterac, ali tamo nije bilo igrača BiH.

70' - Nigerijci imaju posjed lopte. Bešić dodaje do Salihovića, ovaj dodaje do Džeke koji slabo šutira prema golu Nigerije.

67' - Vedad je imao priliku, ali je njegov šut blokiran.

66' - Begović ponovo brani šut Nigerijaca.

65' - Mijenja i Keshi. Musa izlazi, ulazi Ameobi.

64' - Uslijedit će i treća izmjena za Zmajeve. Izlazi Medunjanin ulazi Tino Sven Sušić.

62' - Zmajevi bez opasnijih napada u nastavku utakmice. Nigerijci imaju više loptu u nogama.

61' - Ponovo su Nigerijci imali dva opasna napada. Asmir Begović heroj u ovim trenucima.

60' - Medunjanin izgubio loptu, Salihović sjajno uklizao jednom igraču Nigerije. Aut za afričku selekciju.

59' - Šunjić je ponovo odlično startovao nakon slabe reakcije Spahića.

57' - Sejad Salihović ulazi umjesto Senada Lulića.

57' - Hajrović izašao, Vedo ušao. Sušićeva odluka.

56' - Opasan napad Nigerije. Nešto ne štima u igri Zmajeva.

56' - Ibišević se sprema za ulazak. Lulić kandidat za izlazak.

55' - Asmir Begović brani odličan šut Nigerijaca koji imaju napad.

53' - Zasmetali Džeko i Hajrović jedan drugom ispred gola Nigerije. Mujdža imao odličnu šansu.

51' - Džeko i Pjanić pokušali, ali odbrana Nigerije na visini zadatka.

50' - Ovako su Nigerijci proslavili gol.

49' - Nakon duge akcije, Lulić je slabo ubacio loptu. Gol-aut za Nigeriju.

47' - Mujdža centrirao, Džeko neprecizno šutirao na gol Nigerije.

47' - Zmajevi kreću u napad. Medunjanin, Misimović i Lulić kombiniraju.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Cuiabi. Idemo po golove.

45' - Kraj prvog poluvremena. Zmajevi su imali nekoliko odličnih šansi, ali nisu uspjeli zatresti mrežu. Nigerijci vode 1:0.

45' - Ponovo loš šut Džeke nakon dodavanja Lulića na liniji 16 metara.

44' - Pjanić odlično prošao po desnoj strani, dodao do Džeke koji ponovo šutira preko gola.

41' - Hajrović je odlično poveo akciju, ali Džeko ponovo ne stiže do lopte.

40' - Dalekometni šut Medunjanina završava iza gola Nigerije. Još pet minuta do kraja prvog poluvremena.

38' - Džeko je postigao gol, ali novozelandski sudija neopravdano poništio.

37' - Musa šutirao, Begović odbranio. Dva tri opasna napada Nigerije.

36' - Sušić zabrinut nakon gola Nigerije.

35' - Desetak minuta do kraja prvog poluvremena.

32' - Lulić prema Džeki, ali Nigerijci izbacuju loptu iz svog šesnaesterca.

30' - Šteta, velika šteta jer smo dominirali na terenu.

29' - Nigerija vodi 1:0.

29' - Kakav šut Pjanića iz daljine. Ali Eneyama opet brani.

27' - Begović je na visini zadatka i večeras. Bravo Asmire!

24' - Kakva šansa Edina Džeke. Ali golman Nigerije odbranio njegov šut. Prelijepa igra Zmajeva.

21' - Šteta, šteta, šteta... Džeko je postigao gol, ali sudija je neopravdano dosudio ofsajd

19' - Begović brani slab šut Muse.

19' - Misimović je šutirao s lijeve strane, ali je lopta otišla pored gola.

18' - Mujdža ne uspijeva ubaciti loptu ispred gola Nigerije. Korner za Zmajeve.

17' - Pjanić je odlično iznio loptu, uputio je prema Džeki, ali Dijamant ne stiže uhvatiti njegov pas.

13' - Na tribinama je i predsjednik FIFA-e Sepp Blatter

13' - Opet Nigerijci napadaju. Osaze Odemwingie ponovo prijeti Begoviću, ali je u ofsajdu.

12' - Džeko izgubio loptu na polovini terena. Bešić opet sjajno igra u večerašnjem susretu. Šunjić i Spahić su imali po jedan veoma važan start.

11' - Mikel zaprijetio golu Zmajeva. Lopta u gol-autu.

9' - Uh... Dobro je. Mogli su Nigerijci do gola, ali napadač Superorlova nije dobro primio loptu na vhu šesnaesterca iako je bio sam pred Begovićem.

8' - Odlična atmosfera u centru Sarajeva

8' - Bešić je odlično počeo akciju i šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je lopta otišla preko gola.

7' - Dobro je. Nigerijci su šutirali pored stative iz slobodnog udarca. Velika prijetnja za gol Begovića.

6' - Žuti karton za Medunjanina nakon greške Emira Spahića. Veznjak bh. selekcije morao je zaustaviti opasan napad izabranika Stepehena Keshija.

5' - Lulić odlično zatvorio napad Nigerije po desnoj strani. Lopta kod Asmira Begovića.

4' - Kakva šansa! Odlična kombinacija Medunjanina i Pjanića, ali igrač Rome u ofsajdu. Šteta.

4' - Nigerijci šutirali preko gola nakon izvođenja kornera.

3' - Emenike je ušao u šesnaesterac Zmajeva, Šunjić izbacuje u korner. Opasan napad Superorlova.

2' - Odličan napad Zmajeva. Džeko je dodao do Mujdže na desnoj strani, ovaj pokušao vratiti u šesnaesterac, ali odbrana Nigerije izbacuje loptu.

1' - Počeo je susret na Areni Pantanal. Sretno Zmajevi!

23:57 - Trenuci ponosa svih Bosanaca i Hercegovaca, istinskih patriota.

23:55 - Himna Bosne i Hercegovine na Areni Pantanal. Drugi put na Svjetskom prvenstvu.

23:55 - U toku je intoniranje himne Nigerije.

23:54 - Igrači upravo izlaze na teren. Novozelandski sudija Peter O'Leary dijelit će pravdu na večerašnjem susretu.

23:52 - Podsjetimo na sastave. Sušić se odlučio za Begovića, Spahića (k), Bešića, Pjanića, Misimovića, Džeku, Mujdžu, Šunjića, Lulića, Medunjanina i Hajrovića.

S druge strane, Keshijevih 11 čine Enyeama, Yobo (k), Oshaniwa, Ambrose, Omeruo, Onazi, Mikel, B. Michael, Osaze, A. Mus i Emenike.

23:51 - Ostalo je još nešto manje od deset minuta do početka utakmice. Igrači obje reprezentacije su u tunelu i očekuje se njihov izlazak na teren.

23:46 - Arena Pantanal je jedan od najljepših stadiona ovogodišnjeg Mundijala. U njega je uloženo preko 210 miliona američkih dolara.

23:39 - Zmajevi na zagrijavanju.

23:38 - Selektor Safet Sušić i članovi stručnog štaba Zmajeva na Areni Pantanal dogovaraju posljednje detalje uoči večerašnjeg susreta.

23:31 - Nakon historijskog gola protiv Argentine, očekujemo da će Vedo večeras ući sa klupe i ponovo zatresti mrežu protivnika.

23:30 - Zmajevi su izašli na teren Arene Pantanal te se zagrijavaju za utakmicu protiv Nigerije koja počinje za pola sata.

23:07 - Grupa brazilskih navijača večeras će biti uz Zmajeve. U utakmici protiv Argentine na Maracani, Brazilci su navijali za Zmajeve.

23:07 - Zmajevi će i večeras imati dobru podršku sa tribina u Cuiabi.

23:07 - Pogledajte šta Sarajlije prognoziraju uoči utakmice protiv Nigerije.

23:07 - Navijači popunjavaju Arenu Pantanal u Cuiabi koja prima 41.112 gledatelja.

23:02 - Adnan Ćatić, bosanskohercegovački bokser koji se bori pod njemačkom zastavom kao Felix Sturm, prognozirao je rezultate utakmice BiH - Nigerija 3:0 i Njemačka - Gana 2:2. Prije nekoliko minuta završena je utakmica Elfa koji su remizirali sa Ganom 2:2.

22:52 - Mnogo će večeras zavisti od igre Edina Džeke koji se nije upisao u strijelce protiv Argentine. Vjerujemo da će Zmaj večeras tresti mrežu Superorlova.

22:44 - Mnoge je iznenadio izostanak Seada Kolašinca iz početne postave. Vidjet ćemo šta će biti, možda Pape kao i protiv Meksika u zadnji tren promijeni postavu i iznenadi svog kolegu Keshija na klupi Nigerije.

22:31 - Evo i sastava Zmajeva za večerašnji susret. Sušić se odlučio za Begovića, Spahića (k), Bešića, Pjanića, Misimovića, Džeku, Mujdžu, Šunjića, Lulića, Medunjanina i Hajrovića.

22:19 - Kakva atmosfera vlada u bh. gradovima uoči početka utakmice možete pogledati u fotogaleriji.

22:16 - Trenutno bodovno stanje u grupi F je ovako. Argentina ima šest bodova iz dva meča, Iran jedan bod iz također dvije utakmice. Nigerija ima bod iz remija sa Iranom dok su Zmajevi još uvijek bez boda nakon poraza od Argentine u prvom kolu.

22:14 - Sjajna atmosfera vlada među navijačima, igračima i stručnim štabom Zmajeva koji su danas trenirali na Areni Pantanal.

22:09 - Selektor Nigerije je objavio imena startnih 11 igrača. To su Enyeama, Yobo (k), Oshaniwa, Ambrose, Omeruo, Onazi, Mikel, B. Michael, Osaze, A. Mus i Emenike.

22:05 - Dobro večer, poštovani čitatelji portala Klix.ba. Dobrodošli na tekstualni prijenos veoma bitne utakmice za Zmajeve. Ukoliko večeras ubilježe pobjedu, Zmajevi će imati velike šanse da protiv Irana osiguraju prolazak u drugi krug Mundijala.