11.10.2013. u 21:52
422
187
422
Nogometna reprezentacija BiH večeras je odigrala jednu od dvije preostale utakmice kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazilu. Zmajevi su u Zenici dočekali reprezentaciju Lihtenštajna te ih pobijedili rezultatom 4:1. Tekstualni prijenos utakmice sa Bilinog Polja mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90' - Kraj je utakmice na Bilinom Polju. BiH je pobijedila Lihtenštajn rezultatom 4:1 zahvaljujući dvostrukom strijelcu Edinu Džeki, te Ibiševiću i MiIsimoviću koji su postigli po jedan pogodak.

89' - Nema većih uzbuđenja pred sam kraj utakmice. Navijači na Bilinom Polju su već na nogama, pjevaju "Jedna si jedina". Sjajna atmosfera u Zenici.

85' - Još pet minuta do kraja utakmice na Bilinom Polju.

83' - Slobodan udarac za BiH sa ivice šesnaesterca. Salihović šutira, ali je lopta na putu prema golu pogodila Edina Džeku.

79' - Misimović je lijepo pokušao, ali lopta je otišla pored stative.

76' - Džeko je odlično dodao do Vršajevića koji je ubacio u peterac Lihtenštajna gdje je bio Ibišević koji nije uspio zahvatiti loptu na najbolji mogući način.

75' - Hajrović je pokušao sa velike udaljenosti, ali je lopta završila pored gola.

69' - Grčka vodi protiv Slovačke u Pireju autogolom Škrtela.

69' - Ibuišević je pokušao popularnim škarcima, ali je promašio loptu.

65' - Kakva prilika za Džeku nakon kornera. Ipak, njegov šut glavom završio je iznad gola Lihtenštajna.

63' - Mijenjaju i gosti. Yildiz izlazi, ulazi Christen.

61' - Trostruka izmjena u Zmajevima. Ibričić mijenja Medunjanina, Hajrović ulazi umjesto Pjanića, a umjesto Lulića ulazi debitant Kvržić.

60' - Gosti iz Lihtenštajna postižu gol preko Haslera.

59' - Lihtenštajn se povukao na nekih 30-tak metara i brane svoj gol.

57' - Jehle je ponovo odbranio šut Harisu Medunjaninu.

54' - Nešto mirniji period utakmice na Bilinom Polju. Zmajevi drže loptu u svojim nogama.

51' - U utakmici između Grčke i Slovačke trenutni rezultat je 0:0 što Zmajevima odgovara uoči gostovanja u Litvaniji narednog utorka.

50' - Ibišević je šutirao glavom, ali je lopta završila iznad prečke.

49' - Kakva bomba ljevicom Zvjezdana Misimovića. Ali Jehle je večeras izuzetno raspoložen.

47' - Mogao je Ibišević postići i osmi gol u kvalifikacijama odmah na početku drugog poluvremena, ali je Jehle odlično intervenisao.

46' - Holanđanin Van Perise pogodio je u utakmici protiv Mađarske te se približio Džeki na jedan gol. Napadač Manchester Uniteda postigao je devet golova. U prva tri strijelca kvalifikacija trenutno se nalazi i Vedad Ibišević sa sedam golova dok je Misimović deseti strijelac sa pet golova.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici. Vjerujemo da će Sušić dati priliku igračima koji nisu imali veliku minutažu u ovim kvalifikacijama. Vjerovatno će i Kvržić debitovati.

45' - Kraj prvog poluvremena na Bilinom Polju. Džeko dva puta, Misimović i Ibišević za 4:0 nakon prvih 45 minuta.

44' - Ibišević je šutirao sa nekih dvadesetak metara, Jehle odbranio.

44' - Navijači skandiraju imena Safeta Sušića i Elvira Baljića.

41' - Ovo je 10. gol za Dijamanta u kvalifikacijama čime se učvrstio na prvom mjestu liste strijelaca kvalifikacija.

39' - Goooooooooooool! Ponovo je Džeko savladao golmana Lihtenštajna.

38' - Vršajević je odlično prošao po desnoj strani, ubacio na vrh peterca gola Lihtenštajna gdje je bio Ibišević koji glavom matira golmana gostujuće reprezentacije.

38' - Gooooooooooooooooool! Pogađa Vedad Ibišević za 3:0.

36' - Selektor Sušić je najavljivao da će golovi u prvom poluvremenu biti izuzetno važni za samopouzdanje igrača.

34' - Lulić je odlično vratio loptu za popularnog Misketa koji bez problema matira golmana Jehlea. Bravo, bravo, bravo!

34' - Gooooooooooool! Zvjezdan Misimović je pogodio za 2:0.

30' - Još jedna odlična šansa za Džeku koji se našao u ofsajdu.

28' - Džeko ponovo u odličnoj šansi, golman Lihtenštajna brani.

27' - Misimović je odlično pronašao Dijamanta koji glavom matira Jehlea. Ovaj gol mnoge je podsjetio na period kad je dvojac igrao u Wolfsburgu.

27' - Gooooooooooooooooolllll! Džekooooooo dovodi BiH u vodstvo.

24' - Nakon kraćeg prekida, utakmica je nastavljena.

23' - Bičakčić i Hasler se žale na povrede. Liječnički tim im ukazuje pomoć.

20' - Bh. reprezentacija uglavnom prijeti preko lijeve strane.

16' - Nešto mirniji period utakmice u Zenici. Uglavnom se igra na sredini terena.

14' - Stopostotna šansa za Zmajeve. Lulić je ubacio, Džeko glavom vratio do Misimovića koji iz voleja šutira direktno u ruke Petera Jehlea.

12' - Opsada gola Lihtenštajna. Salihović i Pjanić zaprijetili, ali mreža Lihtenštajna miruje.

10' - Lulić se ne snalazi dobro u šesnaestercu nakon ubačaja Pjanića. Po desnoj strani Vršajević je pokušao ubaciti, ali je odbrana Lihtenštajna dobro reagovala.

8' - Misimović je ponovo ubacio u peterac gola Lihtenštajna, ali je Džeko napravio faul nad gostujućim golmanom.

6' - Zmajevi dominiraju, ali se rezultat ne mijenja. Spahić je ponovo zaprijetio nakon prekida, ali je loptu glavom poslao preko gola Lihtenštajna.

5' - Još jedna šansa za Medunjanina. Odličnu loptu poslao je Pjanić, a Haris šutirao iz voleja pored desne stative.

4' - Kakva šansa za Edina Džeku. Prošao je Dijamant po lijevoj strani i šutirao iskosa prema golu Petera koji loptu vrhovima prstiju izbacuje u korner.

3' - Odličan šut Harisa Medunjanina, golman brani. Zaprijetio je i Emir Spahić, ali je lopta otišla preko gola.

2' - Odličan start Ermina Bičakčića, lopta je ponovo u nogama izabranika Safeta Sušića.

1' - Gosti su se odmah našli u ofsajdu. Zmajevi kreću prema golu golmana Petera.

1' - Počela je utakmica na Bilinom Polju. Prvi sa centra kreću gosti iz Lihtenštajna. Sretno Zmajevi!

- - Stadion pjeva "Jedna si jedina". Očekuje se početak utakmice.

- - Selekcije izlaze na teren prepunog Bilinog Polja, očekuje se intoniranje himni.

- - Slaven Bilić, bivši selektor nogometne reprezentacije Hrvatske, kazao je da je BiH dvaput imala peh, ali da je sada zrela za plasman na Svjetko prvenstvo.

- - Ugledni svjetski sportski novinar Jonathan Wilson napisao je u svojoj kolumni u magazinu Sports Illustrated da BiH ima jedinstvenu priliku da se kvalifikuje na Svjetko prvenstvo i da je ova generacija Zmajeva neponovljiva.

- - Večeras bi svoj debi u dresu Zmajeva mogao imati veznjak Rijeke Zoran Kvržić koji se na spisku našao umjesto povrijeđenog Mensura Mujdže.

- - Litvanija i Latvija već su odigrali utakmicu u našoj grupi. Litvanci su pobijedili rezultatom 2:0.

- - Zmajevi bi već večeras mogli osigurati učešće na Mundijalu ukoliko Slovaci u Grčkoj na stadionu Karaiskakis pobijede domaću selekciju. Svakako ćemo pratiti kretanje rezultata i na toj utakmici koja počinje u 20:45 sati.

- - S druge strane, Zmajevi su u osam utakmica ubilježili šest pobjeda, jedan neriješen rezultat i jedan poraz te su prvi u grupi G sa 19 bodova koliko ima i reprezentacija Grčke.

- - Lihtenštajn u odigranih osam kola kvalifikacija nije zabilježio nijednu pobjedu. Imali su dva neriješena rezultata i šest poraza, uz gol razliku 3:19.

- - Selektor Lihtenštajna se odlučio na Petera, Christena, Kaufmanna, Haslera, Oehrija, Quintansa, Gubsera, Stocklasa, Polverina, Haslera i Mathiasa Christena.

- - Sušić večeras gostima iz Lihtenštajna suprotstavlja najtežu artiljeriju. Begović na golu, Spahić i Bičakčić ispred njega, po bokovima Vršajević i Salihović, u veznom redu Lulić, Pjanić, Medunjanin i Misimović, a oštricu Zmajeva čini standardni napadački par Džeko - Ibišević.

Na klupi su Fejzić, Avdukić, Šunjić, Pandža, Zahirović, Ibričić, Hajrović, Kvržić, Stevanović, Višća i Rahimić.

- - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice devetog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u kojoj Zmajevi moraju pobijediti Lihtenštajn.