25.6.2014. u 16:41
243
363
243
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas igra treću, posljednju utakmicu grupne faze Svjetskog nogometnog prvenstva u Brazilu. Protivnik Zmajeva na stadionu Arena Fonte Nova u Salvadoru je reprezentacija Irana. Tekstualni prenos i ekskluzivne fotografije iz Salvadora možete pratiti na portalu Klix.ba.
90' - Kraj utakmice. BiH je savladala Iran u posljenjoj utakmici grupne faze Mundijala.

90' - Igraju se posljednje sekunde susreta na Areni Fonte Nova.

90' - Višća ponovo u šansi, ali nije uspio zaprijetiti golu Irana.

90' - Tri minute produžetka.

89' - Višća je pokušao, ali je njegov šut otišao u gol-aut.

87' - Iranci traže penal, ali sudija Caballero dodijelo je žuti karton Karimu.

87' - Vranješ je prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac, ali odbrana Irana izbacuje loptu.

86' - Begović otklanja opasnost nakon ubačaja Iranaca.

85' - Džeko napušta igru, ulazi Višća.

82' - Gooooooooooooooool! Vršajević postiže gol za 3:1. Bravo Avdija!

82' - Reza Ghoochannejhad smanjuje na 2:1.

79' - Iranci su zaprijetili, ali lopta ide pored gola.

75' - Zmajevi imaju posjed u ovim trenucima. Igra se na sredini terena.

70' - nakon bešića, sad je to odlično uradio i Kolašinac.

70' - Bešić sjajno iznosi loptu iz šesnaesterca Zmajeva nakon prijetnje Irana.

69' - Šunjić otklanja opasnost nakon centaršuta Iranaca. Lopta za Begovića.

68' - Iranci prave izmjenu, Karim ulazi umjesto Dejagaha.

66' - Lukav pokušaj Kolašinca i šut na prvu stativu. Korner za BiH.

66' - Kakva sjajna šansa za Zmajeve. Džeko je zasmetao Pjaniću koji je natrčavao na loptu. Šteta, moglo je biti 3:0.

65' - Iranci su iz kontre pokušali zaprijetiti golu Zmajeva, ali Begović hvata slab šut Dejagaha.

64' - Sjajnu asistenciju za gol Pjanića upisao je Tino Sušić. Bravo majstore!

60' - Hadžić napušta igru, ulazi Vranješ.

59' - Goooooooooooool! Pjanić dovodi BiH u vodstvo od 2:0.

55' - Dejagah je bio u sjajnoj prilici, ali je sudija svirao u ofsajd. Iranci prijete u posljednjih nekoliko minuta.

54' - Iranci su ponovo zaprijetili, Šunjić izbacuje u korner.

53' - Iranci sve češće ispred gola Begovića. Šunjić izbacuje u aut.

50' - Hadžić je pokušao ubaciti za nekog od naših napadača, ali nije uspio.

49' - Šunjić glavom vraća do Begovića nakon napada Irana. Stoper odlično igra i ovu utakmicu.

47' - Pjanić je šutirao iz velike daljine, ali slab pokušaj bh. reprezentativca.

46' - Na tribinama su Amra Silajdžić, bh. manekenka i djevojka Edina Džeke te Dijamantova sestra Merima.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Areni Fonte Nova.

45' - Kraj prvog poluvremena. Zmajevi imaju posjed i vodstvo. Gol je postigao Edin Džeko.

45' - Imali su priliku Zmajevi za kontra napad, Vršajević je uzeo loptu, ali Pjanić slabo dodaje.

45' - Dejagah je šutirao iz slobodnog udarca, ali Begović je uspio uhvatiti loptu. Tri minute sudijske nadoknade.

44' - Ibišević je šutirao, ali pored gola Irana.

44' - Kakva šansa za BiH. Džeko je sjajno pronašao Vršajevića u šesnaestercu Irana, ali igrač Hajduka slabo šutira. Šteta zbog propuštene prilike.

42' - Žuti karton za Bešića, bespotreban start defanzivca Zmajeva.

38' - Sjajna akcija Zmajeva. Pjanić je pronašao Ibiševića u šesnaestercu, ovaj vraća do Džeke koji nije uspio šutirati.

36' - Spahića iznose na nosilima. Nadamo se da će biti sve u redu sa bh. kapitenom.

35' - Igra se posljednjih deset minuta prvog dijela. Spaha leži na terenu žaleći se na povredu. Bolna grimasa na licu kapitena.

34' - Pjanić je pokušao proći po lijevoj strani, ali su Iranci zaustavili bh. veznjaka. S druge strane, Kolašinac je zaustavio napad izabranika Carlos Quieroza.

32' - Iranci su imali dva opasna napada, ali odbrana BiH spriječila je šuteve azijske selekcije.

30' - Sudija je ipak svirao ofsajd, ali to ne umanjuje odličnu intervenciju prvog golmana Zmajeva.

30' - Kakva reakcija Begovića. Iranci su imali odličnu šansu za gol.

28' - Slobodan udarac za Iran. Dejagah će šutirati.

23' - Gooooooooooooool! Džeko dovodi Zmajeve u vodstvo.

22' - Novi napad za bh. reprezentaciju, ali Pjanić gubi loptu.

22' - Treći korner za Zmajeve nakon napada Avdije Vršajevića. Ubacuje Pjanić

19' - Pokušaj Iranaca, ali Begović bez problema hvata loptu.

19' - Nešto mirniji period utakmice. Iranci kreću u napad, Bešić napravio faul.

15' - Na tribinama stadiona u Slavadoru mnogo je više navijača Irana koji su u Brazil stigli kad su Iranci stvorili mogućnost da budu među 16 najboljih ekipa svijeta.

12' - Pjanić je odlučio izvesti slobodnjak, ali je pogodio živi zid. Aut za BiH.

11' - Slobodan udarac za Zmajeve. Pjanić je ubacio u šesnaesterac, Šunjić je skočio, a Iranci izbacuju loptu u korner.

10' - Sušić je ubacio loptu, Džeko slabo šutirao glavom.

9' - Nisu se dobro razumjeli Spahić i Šunjić u odbrani. Kapiten izbacio loptu u aut.

7' - Iranci bez većih šansi na otvaranju susreta. Zmajevi imaju više od igre.

6' - Imalu su Zmajevi odličan napad, ali Sušić nije uspio iskoristit šansu za gol.

5' - Pjanić prevodi novi napad Zmajeva.

4' - Sjajan šut Džeke koji šutira preko gola. Korner za BiH.

3' - Koliko je Kolašinac nedostajao u prošloj utakmici vidi se već na početku ove utakmice. Sjajni defanzivac zasutavio je kontru Irana.

2' - Iranci imaju prvi napad. Jedan od Iranaca je pao u šesnaestercu tražeći penal. Sudija Carballo odmahnuo rukom.

1' - Počela je utakmica na stadionu Arena Fonte Nova. Za Zmajeve igraju Begović, Vršajević, Spahić (k), Kolašinac, Bešić, Pjanić, Ibišević, Džeko, Sušić, Šunjić, Hadžić.

17:57 - Sve je spremno za utakmicu. Sretno Zmajevi!

17:52 - Ostalo je još deset minuta do početka treće utakmice grupne faze u kojoj Zmajevi igraju protiv Irana. U pet susreta koliko su igrale međusobno ove dvije selekcije, Iran je pobijedio u četiri navrata dok je jedan susret završen bez pobjednika.

17:46 - Ukoliko Zmajevi od Irana izgube 1:0, a Argentina pobijedi Nigeriju istim rezultatom, putnik u drugo kolo bit će odlučen žrijebom.

17:34 - Starteri su i Muhamed Bešić te Anel Hadžić.

17:32 - Sead Kolašinac će danas biti starter.

17:32 - Na teren su izašli Zmajevi. Za razliku od prethodne dvije utakmice, na licima igrača nema osmijeha.

17:29 - Interes za ovu utakmicu je najmanji u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva. Kako piše Yahoo Sports, ovo je meč koji niko ne želi gledati.

17:24 - Kao što možete vidjeti, kišno vrijeme u Salvadoru. Navijači obje reprezentacije pristižu na stadion.

17:19 - U dosadašnje tri utakmice na ovom stadionu postignuto je 17 golova.

17:13 - Arena Fonte Nova izgleda sjajno uoči meča BiH - Iran.

17:08 - Poznat je i sastav Zmajeva za utakmicu. Pape je ubacio Hadžića, Sušića, Vršajevića...

17:01 - Za Zmajeve će danas navijati Brazilci iz Salvadora.

16:54 - Na stadion Arena Fonte Nova pristižu prvi navijači.

16:41 - Najbolje ocijenjeni igrač Zmajeva na Mundijalu je Miralem Pjanić sa ocjenom 8,08.

16:28 - Portugalski stručnjak Carlos Quieroz odlučio se na sljedećih 11 za utakmicu protiv Zmajeva: Haghighi, Montazeri, Hosseini, Sadeqi, Pooladi, Shojaei, Andranik, Nekounam, Hajsafi, Dejagah i Ghoochannejhad. Formacija je 4-5-1.

16:25 - U utakmici protiv Nigerije novozelandski sudija Peter O'Leary ponitišio je čist pogodak Edinu Džeki zbog nepostojećeg ofsajda.

16:22 - U protekla dva susreta Mundijala, Zmajevi su postigli jedan gol. Ibišević je bio strijelac prvog i jedinog gola za BiH na Svjetskom prvenstvu u utakmici protiv Gauchosa.

16:16 - Reprezentacija BiH do sada je igrala pet puta sa Iranom. Zmajevi još uvijek nemaju pobjedu protiv ove azijske reprezentacije. Ubilježili smo četiri poraza i jedan remi.

16:06 - Za selektora Safeta Sušića utakmica protiv Irana će najvjerovatnije biti i posljednja na klupi Zmajeva. U protekla 43 zvanična susreta, Pape je sa svojim izabranicima upisao 21 pobjedu, 15 poraza i sedam remija.

16:06 - Zmajevi su deveta reprezentacija na Mundijalu kada su u pitanju tačna dodavanja sa 85,1 posto.

15:57 - Zmajevi su danas odraditi trening na stadionu na kojem će za nešto više od dva sata igrati protiv Iranaca.

15:55 - Nakon poraza od Superorlova, atmosfera među Zmajevima se itekako promijenila. Iz Brazila stižu oprečne informacije čiji su akteri Spahić, Ibišević, Bičakčić, Kolašinac...

15:54 - Zmajevi su nakon dva poraza, protiv Argentine i Nigerije, ostali be šansi za plasman u osminu finala Mundijala.