Tok susreta: Kraj utakmice na Malti, Bajić dvostruki strijelac za Želju (0:2)

30.6.2015. u 19:36
34
58
34
Nogometaši Željezničara odigrali su prvu utakmicu prvog pretkola Evropske lige protiv malteškog Balzana i sa dva gola Riada Bajića savladali domaću ekipu. Tekstualni prenos susreta sa Malte mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
95' - Kraj je susreta na Malti. Željezničar je zahvaljujući golovima Riada Bajića došao do pobjede od 2:0 protiv Balzana.

92' - Željo malo konkretniji u posljednjim minutama susreta. Sadikovićev sjajan pokušaj domaći golman šalje u korner.

90' - Igrat će se pet minuta nadoknade.

89' - Bajić je mogao do hat-tricka, ali je lopta nakon njegovog šuta završila pored gola domaće ekipe.

88' - Još dvije minute regularnog toka susreta.

83' - Secouba Diatta mijenja Zorana Kokota.

81' - Još desetak minuta do kraja utakmice. Željezničar će na gostovanju ostvariti sigurnu pobjedu i veliku prednosti uoči revanša na Grbavici.

78' - Izmjenu u gostujućoj ekipi. Amir Hadžiahmetović izlazi, ulazi Enis Sadiković.

73' - Opao je tempo utakmice. Željezničar se zadovoljio sa dva gola.

73' - Igrači Balzana u očaju pokušali ugroziti gol Antolovića sa nekih 40-tak metara.

69' - Domaći su pokušali iz slobodnog udarca, ali neprecizno. Igrači se osvježavaju.

68' - Žuti karton za Sadikovića. Prethodno je Bajić pokušao sa nekih 20-tak metara, ali golman domaće ekipe brani bez problema.

65' - Na Malti je veoma vruće i sparno te igrači oba tima koriste svaki prekid kako bi se osvježili.

65' - Utakmica je nastavljena, lopta je u nogama igrača Balzana.

64' - Još jedan prekid utakmice na Malti. Igrač domaćeg Balzana ostao je ležati na travi.

64' - Lopta je pogodila živi zid Željezničara nakon izvođenja slobodnog udarca.

63' - Bez većih uzbuđenja u nastavku susreta. Domaći imaju slobodan udarac.

58' - Nakon solo akcije jednog igrača Balzana, sviran je prekršaj za domaći tim.

57' - Na tribinama stadiona na Malti nalazi se pedesetak navijača Želje među kojima je trener mlađih kategorija Admir Adžem.

56' - Izmjena u timu Željezničara. Umjesto Beganovića ulazi Damir Sadiković.

52' - Bajić nakon duela ostao ležati na travi, sudija je nakratko prekinuo susret.

48' - Domaći su pokušali preko desne strane da ugroze gol Antolovića, ali odbrana Željezničara bez veliki problema otklanja opasnost.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Balzan - Željezničar.

45' - Kraj prvog poluvremena na Malti. Željezničar vodi sa 2:0 golovima Riada Bajića.

45' - Igrat će se minut nadoknade.

44' - Grupa od 50-tak navijača Željezničara bodri Plave momke na stadionu Hiberninas na Malti.

43' - Plavi će na odmor otići sa zasluženim vodstvom i bez većih prijetnji po njihov gol.

41' - Prilika za Đelmića, korner za Željezničar.

38' - Lopta je pogodila jednog igrača u živom zidu, kratki prekid susreta.

36' - Prekršaj za Željezničar na ivici šesnaesterca. Još jedna dobra šansa za tim sa Grbavice.

34' - Željezničar prijeti. Još jedna dobra šansa za Plave. Kokot je šutirao pored stative.

33' - Kosorić iz slobodnjaka, ali lopta ide preko gola domaće ekipe.

31' - Još jedan prekršaj za Željezničar i žuti karton za domaćeg igrača Justina Griolija

25' - Bez opasnosti za gol Željezničar. Antolović nije imao posla u ovih 25 minuta susreta.

23' - Sudija je nakratko prekinuo igru kako bi se igrači osvježili. Zbog sparnog vremena uslovi nisu idealni za igru.

17' - Šteta! Bogdanović je postigao gol, ali je linijski sudija digao zastavicu i dosudio ofsajd.

15' - Domaći igrači oštrim startovima pokušavaju razbiti igru Željezničara koji u potpunosti dominira.

15' - Oko pedesetak navijača Želje stiglo je na Maltu.

11' - Prve varnice na terenu. Domaći nemaju odgovor na odličnu igru Plavih sa Grbavice.

10' - Gooooooooool! Drugi gol Bajića za vodstvo Željezničara od 2:0.

9' - Željezničar u potpunosti dominira protiv tima sa Malte.

6' - Žuti karton za Elkina Serrana.

3' - Gooooool! Riad Bajić sa bijele tačke dovodi Želju u vodstvo.

2' - Penal za Željezničar nakon što je Bogdanović oboren u šesnaestercu Balzana.

2' - Za Željezničar nastupaju Marijan Antolović, Ivan Livaja, Aleksandar Kosorić, Josip Kvesić, Jasmin Bogdanović, Jovan Blagojević, Amir Hadžiahmetović, Dženis Beganović, Zoran Kokot, Ognjen Đelmić i Riad Bajić.

1' - Počeo je susret između Balzana i Željezničara.