30

Utakmice Slavija - Čelik i Sarajevo - Željezničar na otvaranju Hasetovog memorijala

FENA
Tradicionalni međunarodni memorijalni malonogometni turnir "Asim Ferhatović Hase", koji se u 23. izdanju igra u znak sjećanja na jednog od najboljih bosanskohercegovačkih nogometaša svih vremena, počinje danas u maloj dvorani KSC Skenderija.

Na dvodnenom takmičenju učestvuje osam ekipa iz BiH i Austrije, podijeljenih u dvije grupe.

U A-grupi će igrati Slavija, Vienna, Čelik i organizator turnira Vratnik, dok su u B-grupi gradski rivali Sarajevo i Željezničar, te Sloboda i Mladost.

Pobjednici grupa igrat će u finalu, dok će se za treće mjesto boriti drugoplasirane ekipe.

U uvodnim susretima od 9:00 sati snage će odmjeriti Slavija i Čelik, a zatim se u derbiju turnira sastaju Sarajevo i Željezničar (10:00 sati).

Finalni susret igrat će se u nedjelju u 17:30 sati, a prije finala revijalnu utakmicu će odigrati vetereni Sarajeva i Željezničara.

Na kraju turnira stručni žiri će po tradiciji izabrati igrača koji najviše podsjeća na Asima Ferhatovića, zatim proglasiti najboljeg igrača turnira, najboljeg strijelaca, golmana i veterana, te najdisciplinovanijoj ekipi uručiti pehar za fair play.

Dnevne ulaznice za turnir moguće je kupiti na prodajnom mjestu na platou Skenderije po cijeni od 3 KM.