{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Utakmice Slavija - Čelik i Sarajevo - Željezničar na otvaranju Hasetovog memorijala

F
26.12.2015. u 08:57
30
7
Utakmice Slavija - Čelik i Sarajevo - Željezničar na otvaranju Hasetovog memorijala
30
Utakmice Slavija - Čelik i Sarajevo - Željezničar na otvaranju Hasetovog memorijala
Tradicionalni međunarodni memorijalni malonogometni turnir "Asim Ferhatović Hase", koji se u 23. izdanju igra u znak sjećanja na jednog od najboljih bosanskohercegovačkih nogometaša svih vremena, počinje danas u maloj dvorani KSC Skenderija.
Na dvodnenom takmičenju učestvuje osam ekipa iz BiH i Austrije, podijeljenih u dvije grupe.

U A-grupi će igrati Slavija, Vienna, Čelik i organizator turnira Vratnik, dok su u B-grupi gradski rivali Sarajevo i Željezničar, te Sloboda i Mladost.

Pobjednici grupa igrat će u finalu, dok će se za treće mjesto boriti drugoplasirane ekipe.

U uvodnim susretima od 9:00 sati snage će odmjeriti Slavija i Čelik, a zatim se u derbiju turnira sastaju Sarajevo i Željezničar (10:00 sati).

Finalni susret igrat će se u nedjelju u 17:30 sati, a prije finala revijalnu utakmicu će odigrati vetereni Sarajeva i Željezničara.

Na kraju turnira stručni žiri će po tradiciji izabrati igrača koji najviše podsjeća na Asima Ferhatovića, zatim proglasiti najboljeg igrača turnira, najboljeg strijelaca, golmana i veterana, te najdisciplinovanijoj ekipi uručiti pehar za fair play.

Dnevne ulaznice za turnir moguće je kupiti na prodajnom mjestu na platou Skenderije po cijeni od 3 KM.

Raspored utakmica na 23. mamorijalu "Asim Ferhatović Hase":

A-grupa: 26. decembra:

1.kolo: 9.00 Slavija - Čelik 11.00 Vratnik - Vienna VIENNA

2. kolo 16.00 Čelik - Vienna 18.00 Slavija - Vratnik

3. kolo (27. decembra):9.00 Vratnik - Čelik11.00 Slavija - Vienna B-grupa (26. decembra):1.kolo: 10.00 Sarajevo - Željezničar 12.00 Mladost - Sloboda2. kolo: 17.00 - Željezničar - Sloboda 19.00 Sarajevo - Mladost

3. kolo (27. decembra): 10.00 - Mladost - Željezničar 12.00 - Sarajevo - Sloboda

Završnica (27. decembra): pioniri: 14.30 Vratnik - Sarajevo veterani: 15.30 Sarajevo - Željezničar

16.30 utakmica za 3. mjesto

17.30 finale

Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: