Tok utakmice: Željezničar - Viktoria Plzen 1:2

23.7.2013. u 20:29
7
139
7
Nogometni prvak Bosne i Hercegovine FK Željezničar večeras je odigrao uzvratnu utakmicu protiv Viktorije iz Plzena u okviru 2. pretkola Lige prvaka. Gostujuća ekipa je pobijedila rezultatom 2:1. Tekstualni prenos utakmice uz najnovije fotografije sa stadiona Asim Ferhatović Hase mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
90' - Kraj utakmice na Koševu. Pred oko 20.000 navijača na Koševu, Željezničar je poražen i u drugoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka rezultatom 2:1.

90' - Igrači Viktorije imali su odličnu kontru dva na dva, ali su se sapleli pred golom Hodžića. Tri minute produžetka će se igrati.

88' - Još jedna šansa za Želju, ali mreža Viktorije miruje.

86' - Izmjena u timu iz Plzena. Kolář izlazi, ulazi Rajtoral.

85' - Nevjerovatna šansa za gol Željezničara. Nakon velike gužve u šesnaestercu Viktorije, očajno je šutirao Adilović.

82' - Sve je manje vremena za Željezničar. Trebaju im dva gola za nastavak evropskog puta.

78' - Plzen se brani, Željo napada. Bajić je pokušao sa nekih 25 metara, ali daleko od gola Viktorije.

73' - Urdinov je šutirao na gol Plzena, ali je lopta otišla visoko iznad prečke.

70' - Jamak je ponovo šutirao sa velike udaljenosti. Međutim, i ovaj put bio je neprecizan. Opsada gola Viktorije i dalje traje. Navijači Želje bez prestanka bodre svoj tim i traže gol izjednačenja.

67' - Škaljić je napustio teren. Umjesto njega ušao je Bajić

63' - Potpuna opsada gola ekipe iz Plzena, ali bez izglednije šanse za poravnanje rezultata.

62' - Jamak je pokušao uposliti Bučana, ali je golman Viktorije bio brži.

58' - Svraka je napustio igru. Amar Osim ubacio mladog Hodžića.

56' - Požutio je i Vernes Selimović. Treći igrač sa javnom opomenom u ekipi Željezničara nakon Jamaka i Urdinova.

54' - Plavi napadaju gol golmana Kozáčika, ali još uvijek bez većih prilika.

51' - Urdinov je dobio žuti karton.

50' - Bez većih prilika u prvih pet minuta drugog poluvremena na Koševu. Bučan je pokušao prići golu češke ekipe, ali je odbrana izbacila loptu u korner. Nakon ubacivanja, Kerla je glavom šutirao pored gola Viktorije.

48' - Sudeći prema trenutnoj formaciji Željezničara, Osim je tražio ofanzivu na gol Viktorije.

46' - Na stadionu se nalazi oko 20.000 navijača tima sa Grbavice koji traže pobjedu Željezničara.

46' - Portugalski sudija je označio početak drugog poluvremena. Timu Amara Osima trebaju dva gola za prolazak. u treće pretkolo Lige prvaka. Viktorija Plzen od 20. minute igra sa igračem manje nakon što je Procházka dobio direktni crveni karton.

45' - Kraj prvog poluvremena na Koševu. Viktorija vodi rezultatom 2:1.

45' - Dvije minute će se igrati u produžetku. Selimović je ponovo probio po desnoj strani, ubacio loptu za Adilovića koji je napravio faul nad golmanom Plzena.

45' - Asistent kod gola bio je Vernes Selimović. Naprijed Željo!

45' - Gooooooooooooool! Željezničar je smanjio na 2:1 zahvaljujući golu Jamaka.

44' - Kakva šansa za Želju. Adilović je šutirao glavom sa nekoliko metara, ali na mjestu je bio golman Viktorije.

44' - Škaljić izveo slobodan udarac, ali se lopta odbila od živog zida u korner. Željo vrši pritisak, ali još uvijek bez gola.

43' - Požutio je i Horvath u ekipi Plzena nakon faula nad Bučanom koji je trčao prema golu gostujuće ekipe.

41' - Upravo je Jamak izveo slobodan udarac, ali je lopta i ovaj put otišla preko gola Viktorije.

40' - Faul nad Nerminom Jamakom. Horvath nepropisno zaustavio igrača Željezničara.

37' - Šansa za Željezničar. Zeljković je ušao u šesnaesterac Plzena i pokušao ubaciti do slobodnog Adilovića. Rezultat ostaje nepromijenjen.

36' - Benjamin Čolić je teže povrijeđen. Vozilom Hitne pomoći prebačen je na Kliniku za urgentnu medicinu.

34' - Žuti kartoni za Kolara i Jamaka.

33' - Kerla je pokušao sa nekih 20-tak metara, ali je lopta pogodila nekog od igrača u odbrani Viktorije. Željo se nalazi u vrlo teškoj situaciji.

30' - Gol! Sa igračem manje Viktorija je povela sa 2:0 na Koševu. Svraka je izgubio loptu, Kolář asistirao za gol Petržele. Sumnjiva situacija kod drugog gola.

28' - Uprkos negativnom rezultatu, pjesma Manijaka čuje se sa tribina koševskog stadiona.

25' - Izmjena u ekipi Plzena. Hejda mijenja Wagnera.

24' - Dvije šanse za Viktoriju preko Kovarika i Limberskyja. No, bez promjene rezultata.

21' - Tim Amara Osima traži gol izjednačenja, međutim, odbrana češke ekipe na visini zadatka.

20' - Crveni karton za Procházku nakon odlične akcije Želje. Stoper Viktorije nepropisno je zaustavio Adilovića na vrhu šesnaesterca gola gostujuće ekipe nakon čega mu je portugalski sudija Joao Capela pokazao put u svlačionicu.

15' - Odlična šansa za prvaka BiH. Svraka je sjajno centrirao sa desne strane, ali Adilović nije najbolje zahvatio loptu glavom. Šteta.

12' - Zeljković mijenja povrijeđenog Čolića.

10' - Povrijeđen je Benjamin Čolić nakon jednog duela sa igračem Viktorije. Igrača Željezničara iznose na nosilima.

9' - Čolić je odlično šutirao preko živog zida Viktorije, ali lopta je otišla preko gola.

8' - Željo vrši pritisak na odbranu Plzena. Čolić ubaciou šesnaesterac, međutim, napadači Plavih nisu se dobro snašli ispred gola Kozáčika.

5' - Gol! Viktorija vodi zahvaljujući Wagneru. Grešku je napravio golman Plavih Hadžić koji loptu nije uhvatio na najbolji mogući način.

4' - Opasan napad Viktorije. Šut jednog od igrača gostujuće ekipe ipak je završio u rukama golmana Hadžića.

1' - Počela je utakmica na Koševu. Željezničar ima loptu u svojim nogama.

- - U ovom trenutku Koševom se prolama pjesma "Grbavica" Mladena Vojičića Tife.

- - "Ambijent koji se stvorio pred uzvrat zaista sa nostalgijom vraća na dvoboj sa Svrakama. Pamtim da je tada stadion bio pun, da je bila fantastična atmosfera. Ipak, objektivno ona ekipa Želje bila je kvalitetnija. Domaći navijači dugo su čekali ovakvu priliku. Ja vjerujem da će u revanšu biti puno bolje. Kada sa nekim timom igrate drugi put, uvjek je drugačije, lakše. Znate njihove prednosti i mane. U Plzenu se vidjelo da razlika postoji, ali sam ubijeđen da Željo može savladati češki tim“, kaže za Klix.ba nekadašnji trener tima sa Grbavice Kemal Alispahić.

- - Manijaci su napravili odličnu atmosferu na Koševu. Navijačke pjesme ore se sa svih tribina.

- - Viktorija Plzen nastupa u sljedećem sastavu:Kozáčik, Limberský, Řezník, Procházka, Čišovský, Horváth, Petržela, Darida, Kovařík, Kolář i Wágner.

- - Glavni sudija u večerašnjoj utakmici je Portugalac Joao Capela.

- - Za Želju će nastupiti Hadžić, Kerla, Škaljić, B. Čolić, Uridnov, Bučan, Svraka, Jamak, Tomić, Adilović i Selimović.

- - Ukoliko Plavi ostvare plasman u 3. pretkolo Lige prvaka, tamo će ih čekati estonski JK Nomme Kalju koji je večeras savladao finski HJK Helsinki rezultatom 2:1.

- - "Oni su i dalje favoriti, to je činjenica, ali se moglo vidjeti da se s Viktorijom može igrati", izjavio je igrač Željezničara Nermin Jamak za portal Klix.ba.

- - Željezničar je u prvoj utakmici drugog pretkola u Plzenu poražen rezultatom 4:3.

- - Za večerašnji meč u prodaju je pušteno 24.000 ulaznica.