2

Utakmica Borac - Sarajevo registrovana rezultatom 3:0 za Borac

Sarajevo-X
Danas je u Sarajevu održana sjednica takmičarske komisije Fudbalskog saveza BiH, na kojoj je odlučeno da prekinuta utakmica 12. kola Premijer lige BiH Borac - Sarajevo bude registrovana službenim rezultatom 3:0.

Meč je prekinut nakon što je navijač Borca Srđan Nišić u 46. minuti, pored redara, utrčao u teren i udario gostujućeg igrača Mirnela Sadovića.

Kako se navodi u obrazloženju Komisije, odluka je donsena većinom glasova zbog odbijanja igranja drugog poluvremena, "Iako su stvoreni svi bezbjednosni uslovi za nastavak utakmice".

Takmičarska komisija je ovaj slučaj podvela pod "izolovani" slučaj.

Takođe se predlaže Disciplinskoj komisiji pokretanje disciplinskog postupka protiv FK Borac, zbog propusta u organizaciji utakmice, i protiv FK Sarajevo zbog odbijanja nastavka utakmice, kada su stvoreni bezbjednosni uslovi, kaže se u saopštenju NS/FS BiH.

Predlaže se suspendovanje stadiona u Banjaluci, a kompletna dokumentacija biće proslijeđena Disciplinskoj komisiji Saveza.