11.09.2012. u 19:34 => 20:52

Zmajevi na Bilinom Polju savladali Latviju sa 4:1

Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prenos druge utakmice kvalifikacija za odlazak na Svjetsko nogometno prvenstvo u Brazilu 2014. godine. Večeras reprezentacija BiH na Bilinom Polju dočekuje Latviju u potrazi za drugom pobjedom.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Piše: J. H.
90+3 minuta: Kraj utakmice. BiH je golovima Misimovića (2), Pjanića i Džeke savldala Latviju sa 4:1,

90+3 minuta: Goooooooooool! Edin Džeko je odličnom varkom prošao pored dvojice igrača i plasirao loptu u daljnji desni gol Latvije.

90 minuta: Igrat će se još četiri minute. Salihović izlazi, ulazi Šunjić.

88 minuta: Misimović je iz slobodnog udarca pogodio živi zid nakon čega je lopta otišla u korner.

87 minuta: Izlazi Vedad Ibišević a ulazi Harsi Medunjanin.

87 minuta: Uglavnom se igra na polovini terena, bez prevelikih šansi za gol. Ipak, bh. igrači odličnim potezima zabavljaju publiku.

84 minuta: Misimović za Džeku, ali je lopta bila prejaka.

82 minuta: Podrška za sada već bivšeg reprezentativca Sašu Papca sa tribina.

79 minuta: Ibišević je na radost svih gledatelja postigao prelijep gol, ali je ranije sviran ofsajd.

76 minuta: Džeko pogađa prečku nakon što se sam našao ispred golmana Latvije. Šteta.

73 minuta: Ibišević je još jednom imao odličnu šansu nakon ubacivanja Pjanića.

67 minuta: Kakva šansa za Ibiševića. Džeko je proigrao napadača Stuttgarta odličnim pasom koji se našao sam ispred golmana Latvije koji je ipak odbranio njegov šut.

54 minuta: Gooooool! Misimović dovodi BiH u vodstvo od 3:1.

48 minuta: Zmajevi su krenuli furiozno. Mogli smo do vodstva preko Ibiševića, ali je odbrana Latvije ponovo reagovala na vrijeme.

46 minuta: Počelo je drugo poluvrijeme na Bilinom Polju. Sretno Zmajevi!

45+2 minuta: Kraj prvog poluvremena na Bilinom Polju. Golovima Misimovića iz penala i Pjanića, BiH protiv Latvije vodi sa 2:1.

45 minuta: Gooooooooool! Džeko je prošao po desnoj strani i ubacio do Pjanića koji je bez problema savladao golmana Latvije.

43 minuta: Kakva šteta! Džeko je imao odličnu priliku nakon ubacivanja iz kornera. Lopta je Dijamantu došla u noge, ali napadač sa par metara nije uspio poslati loptu u gol.

41 minuta: Begović je bez problema odbranio šut napadača Latvije sa korner linije.

40 minuta: Ponovo je Vršajević odlično prošao po lijevoj strani,ušao u kazneni prostor Latvije i ubacio za Ibiševića, ali su gosti ponovo bili na mjestu.

37 minuta: Pjanić je odlično prošao na vrhu šesnaesterca i htio uposliti Salihovića na lijevoj strani, ali je lopta bila prejaka.

35 minuta: BiH dominira na terenu, ali bez konkretnih napada i završnice.

31 minuta: Vršajević je izveo polukontru po lijevoj strani, ubacio loptu u šesnaesterac Latvije čiji su stoperi ponovo dobro reagovali.

30 minuta: Podrška sa tribina za igrača Lazija koji zbog povrede neće nastaviti utakmicu. Avdija Vršajević ulazi nakon kratkotrajnog zagrijavanja.

29 minuta: Lulić leži na terenu, Vršajević bi mogao u igru.

26 minuta: Misimović je izveo korner do Pjanića koji je šutirao visoko iznad gola.

26 minuta: Salihović je nekako stigao loptu i uputio centaršut, odbrana Latvije izbacila loptu u korner.

23 minuta: Latvija je mogla ponovo do vodstva nakon izvođenja kornera. Begović je istrčao, a Grokšs je bio "prekratak". Lopta otišla u gol-aut.

21 minuta: Mujdža je prošao po desnoj strani, uputio centaršut koji Lulić na drugoj strani nije uspio uhvatiti.

20 minuta: Džeko je ponovo propustio odličnu šansu. Našao se u šesnatestercu gdje se lopta odbila do njega. Međutim, Dijamant je šutirao preko gola.

19 minuta: Salihović je odlučio izvesti slobodnjak, ali je šutirao samo u golmana Vaņinsa.

18 minuta: Prekršaj nad Mujdžom u blizini šesnaesterca, prilika za dobrog šutera.

18 minuta: Salihović je ubacio u šesnaesterac, ali je odbrana Latvije ponovo reagovala ispred Ibiševića.

17 minuta: BiH u nastavku djeluje veoma organizovano.

14 minuta: Lulić je ponovo odlično prošao po lijevoj strani i tražio Ibiševića, ali je ponovo jedan od stopera Latvije reagovao na vrijeme.

11 minuta: Dosuđen je penal nakon faula nad Džekom. Misimović je pogodio za 1:1.

10 minuta: Lulić je dobijenu loptu pokušao ubaciti za napadače BiH u šesnaestercu, ali je odbrana gostiju ponovo bila na mjestu.

10 minuta: Pritisak Zmajeva nakon vodstva Latvije. Izvodi se korner.

9 minuta: Salihović je prošao po lijevoj strani u ubacio loptu u peterac, ali je odbrana Latvije izbacila loptu.

6 minuta: Džeko je zaprijetio, ali je lopta otišla daleko pored gola.

5 minuta: Latvija vodi na Bilinom Polju golom golom kapitena Grokšsa na asistenciju Krjauklisa.

3 minuta: Start Mujdže nad jednim igračem Latvije na lijevoj strani dudija je okarakterisao kao faul.

2 minuta: BiH izvela aut, Misimović je dodao prema Salihoviću ali je lopta ponovo završila u autu.

2 minuta: Odlična šansa! Ibišević je šutirao, ali odbrana Latvije otklanja opasnost.

1 minuta: Nakon popravke mreže na golu, sudija Aytekin označio je početak utakmice BiH - Latvija. Sretno Zmajevi!

0 minuta: Sve je spremno za utakmicu. Očekuje se zvižduk sudije.

0 minuta: Kapiteni Spahić i Grokšs pročitali su izjave o fair playu.

0 minuta: U toku je intoniranje himni dvije države.

0 minuta: Na stadionu se nalazi i nekoliko desetina gostujućih navijača u bojama Latvije.

0 minuta: Novi travnjak stadiona u Zenici zaista izgleda impresivno.

0 minuta: "Bosna je šampion", "Bosnom behar probeharao"... odjekuje prepunim Bilinim Poljem.

0 minuta: Osim ove na Bilinom Polju, večeras se igraju još dvije utakmice u grupi G. Slovaci dočekuju Lihtenštajn dok Litvanci gostuju u Grčkoj.

0 minuta: Reprezentativci BiH završili su sa zagrijavanjem i trenutno idu prema svlačionicama gdje će dobiti posljednje upute od selektora Sušića.

0 minuta: Muhamed Konjić, nekadašnji reprezentativac BiH, kaže kako je večerašnja utakmica jedna od najvažnijih u ovim kvalifikacija jer je, tvrdi popularni Big Mo, veoma važno kvalifikacije početi sa dvije pobjede.

0 minuta: Utakmicu će suditi Nijemac turskih korijena Deniz Aytekin.

0 minuta: Selektor Sušić kaže kako su u prvoj utakmici ostvarili ono što su zacrtali a i većeras će tražiti pobjedu protiv Latvije i sa šest bodova u grupi mirno otići u Grčku.

0 minuta: U prvoj utakmici u Vaduzu, Zmajevi su savladali Lihtenštajn rezultatom 8:1 u kojem su Ibišević i Džeko postigli po hat-trick a dva gola dao je Misimović. Ovim golovima, Misimović i Džeko prestigli su Elvira Bolića koji je dugo vremena bio prvi strijelac reprezentacije BiH.

0 minuta: S druge strane, selektor Latvije Aleksandrs Starkovs odlučio se na Vaņinsa, Klavaa, Krjauklisa, Laizanisa, Ivanovsa, Cauna, Višnjakovsa, Lukjanovsa, Grokšsa, Ruginsa i Rudnevsa.

0 minuta: Selektor Safet Sušić odlučio je večeras na teren poslati Begovića, Spahića, Vranješa, Mujdžu, Salihovića, Lulića, Zahirovića, Pjanića, Misimovića, Ibiševića i Džeku.