Evropska liga
0

Uspješan nastup bh. predstavnika

FENA
Detalj sa utakmice prvog susreta 2. pretkola UEFA Evropske lige; Sarajevo – Spartak iz Trnave (Foto: Fotoservis)
Bosanskohercegovački nogometni klubovi Sarajevo, Slavija i Široki Brijeg ostvarili su povoljne rezultate u prvim susretima 2. pretkola UEFA Evropske lige.

Jedinu pobjedu ostvarili su nogometaši Sarajeva, koji su večeras na stadionu "Asim Ferhatović Hase", pred oko 10.000 gledalaca, bili bolji od slovačkog predstavnika Spartaka iz Trnave sa 1:0 (1:0). Strijelac jedinog gola bio je Milan Muminović u 14. minuti.

Najveće iznenađenje priredili su nogometaši Slavije iz Istočnog Sarajeva koji su uspjeli igrati bez golova na gostovanju u danskom Aalborgu, protiv istoimene domaće ekipe, prošlogodišnjeg učesnika Lige prvaka.

Naš treći predstavnik - Široki Brijeg u Grazu je poražen je od domaćeg Sturma sa 2:1 (2:0). Strijelci za austrijskog predstavnika bili su Haas 10. i Holzl u 36. minuti, a konačan rezultat u 67. minuti postavio je Ljubić, koji je svojoj ekipi ostavio dobre šanse da u revanšu na domaćoj Pecari izbori nastup u 3. pretkolu.