Prijateljska utakmica
0

VIDEO / Urugvaj pobijedio Holandiju na penale

Luis Suarez (Foto: AFP)
Nogometne reprezentacije Urugvaja i Holandije odigrale su 1-1 u Montevideu u prijateljskom dvoboju. Pristupilo se izvođenju penala u kojem su bolji s 4-3 bili Urugvajci.

Sve do 82. minuti nije bilo pogodaka, iako su i jedni i drugi imali svoje šanse, a onda su na scenu stupili Liverpoolovi napadači Luis Suarez i Dirk Kuyt.

Edinson Cavani je u 82. minuti prošao po lijevoj strani i "promiješao" odbranu Holandije. Gotovo u ravnini gol-crte odigrao je povratnu loptu koju je primirio Luis Suarez lijevom nogom, a onda je desnom, s nekih desetak metara, plasirao u nebranjeni dio gola.

Iako je u pitanju prijateljska utakmica, Urugvajci su pogodak proslavili vrlo emotivno i temperamentno, kao da je riječ o takmičarskom susretu.

No, njihovu i radost gledatelja, utišao je Dirk Kuyt u drugoj minuti sudijske nadoknade, pogotkom glavnom nakon kornera s desne strane. Kuytu je to bio 22. pogodak za reprezentaciju Holandije i 78. nastupu.

U penalima su bolji bili domaćini, pa su na kraju ipak proslavili pobjedu.