Prijateljske
0

VIDEO / United zabio sedam golova, City poražen

Manchester United slavio je 7-1 protiv idealnog sastava irskog nogometnog prvenstva u Dublinu, a njihov gradski rival City poražen je 3-1 u Dortmundu od Borussije u sklopu priprema za nadolazeću sezonu.

Na Signal Iduna Parku domaćin je odigrao bolju utakmicu od skupocjenog engleskog nogometnog Premierligaša i savladao ga 3-1 golovima Barriosa (9. minuta s bijele tačke), Kagawe (50.) i Lewandowskog (80.) na veliku radost 30-ak hiljada okupljenih navijača. Jedini gol za City postigao je Jo u 11. minuti utakmice.

Mnogo više pokazao je United predvođen udarnim napadom Wayne Rooney (povratnička utakmica) - Michael Owen. Engleski nogometni reprezentativac nije se pritom upisao na listu strijelaca na otvaranju novog Aviva stadiona, što je Owenu u 25. minuti pošlo za rukom. Za United su još zabili Ji-sung Park (2), Javier Hernandez, Antonio Valencia, Jonny Evans i Nani.

Prijateljske utakmice:

League of Ireland XI - Manchester United 1-7 Borussia Dortmund - Manchester City 3-1 Wigan - Zaragoza 1-3 Clyde - Rangers 1-2

LASK - Hertha 2-2