Premiership
0

United prosuo bodove, Begović junak utakmice

Nogometaši Manchester Uniteda prosuli su prve bodove ove sezone u 6. kolu engleskog Premiershipa na gostovanju kod uvijek neugodnog Stoke Cityja odigravši 1-1. Junak utakmice bio je Asmir Begović koji je uspješno čuvao svoju mrežu.

Iako je ekipa Sira Alexa Fergusona u dosad pet odigranih kola ostvarila maksimalni bodovni učinak, Stoke se pokazao kao pretvrdi orah za pomalo okrnjeni sastav iz Manchestera.

Naime, Wayne Rooney nije ni konkurirao za sastav zbog povrede prepona, dok je Meksikanac Javier Hernandez upao u ekipu u posljednji trenutak nakon povratka od povrede, ali to se pokazalo kao loš potez. U 11. minuti utakmice u jednom duelu s robusnim Jonathanom Woodgateom Meksikanac je primio jak udarac zbog kojeg nije mogao nastaviti utakmicu. Zamijenio ga je 31-godišnji Michael Owen.

Činilo se kao da sve dolazi na svoje u 27. minuti kada je Portugalac Nani doveo "crvene vragove" u vodstvo. To je ujedno bio i jedini pogodak poluvremena u kojem je United imao inicijativu.

U nastavak su nogometaši menadžera Tonyja Pulisa ušli puno odlučnije što im se na samom startu i isplatilo. Ovoljetno pojačanje Peter Crouch zabio je, naravno, glavom nakon kornera Etheringtona, te poravnao rezultat na 1-1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, iako je Manchester imao veću inicijativu.

Junak domaće ekipe, osim strijelca, bio je bosanskohercegovački golman Asmir Begović koji nije dozvolio da udarci Younga i Michaela Owena završe u njegovoj mreži.

Manchester je uprkos prosipanju prvih bodova u sezoni i dalje vodeći s jednakim brojem bodova kao i njihov imenjak (City), ali s boljom gol-razlikom.