Premiership
1

United preokretom do vrha, Begović opet bez primljenog gola

Nogometaši Manchester Uniteda vratili su se na vrh engleske Premierlige, barem na 24 sata, pobjedom na Old Traffordu protiv "fenjeraša" Queens Park Rangersa 3-1.

Uprkos dominaciji Uniteda tokom prvih 45 minuta, obrana QPR-a, koji je u petak ostao bez menadžera nakon što je Mark Hughes dobio otkaz, izdržala je bez primljenog pogotka sve do posljednjih pola sata utakmice.

Čak su gosti i poveli u 52. minuti preko Jamieja Mackieja, nakon što je jedan prizeman ubačaj kratko na nogu strijelca odbio nesigurni golman Lindegaard. Slavlje gostiju trajalo je svega 12 minuta kada je krenuo osmominutni uragan Crvenih vragova.

Najprije je Jonny Evans poravnao na 1-1 u 64. nakon što mu je loptu "spustio" Danny Welbeck, a svega četiri minute kasnije je Darren Fletcher zabio za vodstvo Uniteda. Wayne Rooney ubacio je loptu u šesnaesterac iz slobodnog udarca, a glavom ju je u mrežu gostiju poslao Fletcher.

Konačnih 3-1 postavio je Meksikanac Javier Hernandez u 72., nakon što ga je u šesnaestercu proigrao Brazilac Anderson.

United je pobjedom zasjeo na prvo mjesto s 30 osvojenih bodova, dva više od gradskog rivala Cityja, koji svoju utakmicu 13. kola igra u nedjelju na Stamford Bridgeu protiv Chelseaja.

Recimo i da je na tribinama Old Trafforda bio i novi menadžer QPR-a Harry Redknapp, te je susret napustio svega nekoliko minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka.

Bodove je u posljednjim sekundama utakmice prosuo Everton koji je na svom Goodisonu remizirao s Norwichem 1-1. Steven Naismith doveo je domaćine u vodstvo nakon svega dvanaest minuta, a konačnih 1-1 postavio je Sebastien Bassong u 90. minuti susreta.

Od ostalih rezultata izdvojimo poraza Fulhama kod Stoke Cityja. Charlie Adam bio je strijelac jedinog pogotka na Britanniji (26. minuta).

Premierliga, 13. kolo:

Sunderland - WBA 2-4 (Gardner 73, Sessegnon 87 / Gera 30, Long 44, Lukaku 81-11m, Fortune 90+4) Everton - Norwich 1-1 (Naismith 12 / Bassong 90) Manchester United - QPR 3-1 (Evans 64, Fletcher 68, Hernandez 72 / Mackie 52) Stoke City - Fulham 1-0 (Adam 26) Wigan - Reading 3-2 (Jordi Gomez 58, 68, 90+2 / Morrison 35, Al Habsi 79-ag)