3

United pobijedio Southampton i približio se lideru, Liverpool razočarao

Pobjedom nad Southamptonom na gostujućem terenu rezultatom 3:2 Manchester United je vodećem Manchester Cityju prišao na svega dva boda.

Iako današnji meč nije dobro započeo za Crvene đavole, na kraju su igrači Louisa Van Gala ipak teren napustili uzdignutih pesnica. Domaći tim je u vodstvo došao u 13. minuti golom Pellea, da bi do pauze za izjednačenje pogodio Marital.

Isti igrač u petoj minuti nastavka pogodio je za 1:2, dok se za potvrdu trijumfa pobrinuo Juan Mata golom u 68. minuti. Do kraja je Pelle svojim drugim golom ublažio poraz domaćina.

Liverpool je na Anfieldu remizirao sa Norwichom nakon dva uzastopna poraza. Ings je pogodio za vodstvo Redsa, dok je izjenačujući pogodak postigao Martin.

Minimalnim rezultatom Tottenham je na White Hart Laneu porazio Crystal Palace, a jedini pogodak na utakmici bio je djelo Son Heung Mina.