Ukrajina preko Ševčenka pobijedila Švedsku 2:1

11.6.2012. u 22:39
108
37
108
Reprezentacije Ukrajine i Švedske na Olimpijskom stadionu u Kijevu odigrale su drugu utakmicu grupe D i zatvorile prvo kolo Evropskog nogometnog prvenstva. Preokretom je slavila Ukrajina 2:1.
Prvu priliku su imali Šveđani u 17. minuti. Nakon nekoliko pogrešnih pasova lopta je stigla do Ibrahimovića, ali je njegov šut zaustavio Mihalik.

Nekoliko minuta kasnije uzvratio je Ševčenko. Ukrajinac se našao sam ispred Isakssona, ali je loše šutirao i lopta je otišla pored gola. Na drugoj strani osam minuta kasnije Rosenberg je bio u odličnoj prilici, ali je Pjatov odbranio.

U 39. minuti ponovno prilika za Ibrahimovića. Šveđanin je šutirao glavom i pogodio stativu. Obje ekipe su dobro otvorile drugo poluvrijeme, a Šveđani su u 52. minuti došli u vodstvo preko Ibrahimovića.

Slavlje Šveđana nije dugo trajalo, samo tri minute kasnije Jarmolenko je centrirao s desne strane, Ševčenko je loptu glavom zakucao u švedsku mrežu.

Ukrajinski nogometni veteran je samo sedam minuta kasnije doveo svoj tim u vodstvo 2:1. Šveđani su do kraja utakmice pokušavali doći do poravnjanja. Ibrahimović je 90. minuti imao stopostotnu šansu, ali je lopta otišla pored gola.

Na kraju je Ukrajina sasvim zasluženo slavila na domaćem terenu.