115

UEFA razvojni turnir pripao ženskoj "U-17" reprezentaciji Bosne i Hercegovine

Piše: E. M.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Treće kolo UEFA razvojnog turnira odigrano je danas, a bh. kadetkinje su u Zenici sa ubjedljivih 5:2 pobijedile Hrvatsku i osvojile prvo mjesto na turniru.

Susret je bolje otvorila Hrvatska koja je preko Marije Klarić u 1. i 21. minuti došla do prednosti od 2:0. Nakon primljenog drugog gola selektor Ilija Lucić u igru je ubacio Merjemu Medić koja je najzaslužnija za preokret našeg tima jer je postigla tri gola u 30., 34. i 55. minuti susreta.

U listu strijelaca su se upisale još Minela Gačanica u 48. i Mia Kuljanin u 66. minuti susreta.

U drugom susretu Crna Gora je u Vogošći sa 2:1 pobijedila Makedoniju.

Selektor Ilija Lucić nakon današnje utakmice je kazao da je zadovoljan zbog pobjede.

„Sve pohvale ovim djevojkama i čestitke na uspjehu. Primili smo gol u sedamnaestoj sekundi utakmice koji nas je šokirao. Ipak, uspjeli smo da se vratimo, preokrenemo rezultat i osvojimo prvo mjesto na turniru. Nadam se da ćemo i u kvalifikacijama doći do uspjeha.“

BiH je turnir završila na prvom mjestu sa šest bodova, koliko je osvojila i drugoplasirana Hrvatska. Trećeplasirana je bila Crna Gora dok je posljednje mjesto pripalo selekciji Makedonije.