0

UEFA bira najboljeg igrača: Finalisti Messi, Ribery i Ronaldo

Lionel Messi, Franck Ribery i Cristiano Ronaldo su nogometaši koji su ušli u najuži krug za nagradu UEFA-inog najboljeg igrača sezone 2012/2013.

Barcelonin Messi, Bayernov Ribery i Realov Ronaldo sakupili su najviše glasova novinara iz zemalja članica UEFA-e, te će jedan od njih 29. augusta, nakon glasanja uživo, ponijeti epitet najbolje UEFA-inog igrača prošle sezone.

Messi je prošle sezone osvojio naslov prvaka Španije s Barcelonom, te je po peti put uzastopno proglašen najboljim igračem svijeta po izboru FIFA-e (Ballon d'Or). Ribery je s Bayernom osvojio čak tri naslova, Bundesligu, DFB Kup i Ligu prvaka, dok je Ronaldo ostao bez ijednog trofeja, ali je zato s 12 pogodaka bio najbolji strijelac prošlosezonskog izdanja Lige prvaka.

Novinari će u Monaku glasovanjem uživo odlučiti o pobjedniku trećeg izdanja dodjeljivanja nagrade najboljem UEFA-inom igraču sezone. Prošle je sezone iznenađujuće epitet najboljeg ponio Barcelonin Andreas Iniesta, dok je na premijeri slavio Messi.

Spomenimo i da je određen poredak igrača od 4. do 10. mjesta: Robert Lewandowski (Borussia (D), 80 glasova), Arjen Robben (Bayern, 55), Thomas Müller (Bayern, 51), Gareth Bale (Tottenham, 48), Bastian Schweinsteiger (Bayern, 34), Zlatan Ibrahimović (PSG, 27), 10. Robin van Persie (Manchester United, 24).