Serie A
0

Udinese u Palermu ponizio domaćina sa 7-0

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su na Siciliji Palermo i Udinese u 27. kolu talijanskog nogometnog prvenstva. Domaćini su izgubili sa 7-0 i završili dvoboj s dvojicom igrača manje.

Samo dvojica nogometaša bili su strijelci u ovoj utakmici, 22-godišnji Čileanac Alexis Sanchez i 33-godišnji Antonio Di Natale, ali su njih dvojica propisno natrpali u mrežu domaćina.

Sanchez je zabio četiri gola, te sada na svom kontu ima 11 golova u prvenstvu. Nikada do ove utakmice nije postigao više od jednog pogotka ove sezone. Di Natale je, pak, s tri pogotka skočio na vrh tabele strijelaca u Seriji A.

Sada ima 21 gol, jedan više od urugvajskog napadača Napolija Edinsona Cavanija. Di Nataleu je ovo već treći hat-trick ove sezone, a još dva puta je bio dvostruki strijelac.

Svih sedam golova je Palermo zabio u razdoblju između 10. i 60. minute. Usto su domaćini imali i dva crvena kartona. Dobili su ih Bačinović u 40. i Darmian u 60. minuti.

Bila je ovo 10. uzastopna utakmica u kojoj Udinese nije izgubio u Seriji A. U tom razdoblju je upisao sedam pobjeda.

Igor Budan nije konkuriraro za ekipu Cesene, koja je kao domaćin pobijedila Chievo 1-0 golom Jimenesa iz penala u 90. minuti.

Novi kiks imali su nogometaši Rome, koji su golovima Tottija iz penala i Juana vodili protiv Parme na svom Olimpicu s 2-0. Međutim, brazilsko-talijanski Parmin 30-godišnji centarfor Amauri, koji u tom klubu igra na posudbi iz Juventusa, dvama je golovima, u 74. i 79. minuti, postavio konačnih 2-2. Romini navijači su nogometaše ekipe za koju navijaju ispratili s terena velikim zvižducima.

Vincenzo Montella imao je neuspješni domaći debi kao novi trener Rome, a kapiten Francesco Totti odigrao je svoju 600. utakmicu za ''vučicu''.

Romin gradski rival Lazio izgubio je na gostovanju kod Cagliarija 1-0, i to zahvaljujući autogolu stopera Andrea Diasa u 40. minuti.

Večernju utakmicu igraju Sampdoria i Inter, dok će vodeći Milan i drugi Napoli derbi kola odigrati u ponedjeljak.

Serie A, 27. kolo:

Catania – Genoa 2-1 (Maxi Lopez 52, Bergessio 56 / Flores 20)

Roma – Parma 2-2 (Totti 19 – 11 m, Juan 36 / Amauri 74, 79) Bari – Fiorentina 1-1 (Ghezzal 87 / Gilardino 21) Brescia – Lecce 2-2 (Caracciolo 16, Zoboli 18 / Corvia 31, Munari 70) Cagliari – Lazio 1-0 (Dias 40 – ag) Cesena – Chievo 1-0 (Jimenes 90 – 11 m) Palermo – Udinese 0-7 (Di Natale 10, 41, 60 – 11 m, Sanchez 19, 28, 42, 48) Sampdoria – Inter (20.45)