Europa liga
0

FOTO / Udinese izbacio Celtic, ispali Birmingham i Austria

(Foto: AFP)
Nogometaši Udinesea remijem (1-1) protiv Celtica na Friulliju u dvoboju šestog kola I-grupe Europa lige potvrdili su plasman u 1/16 finala takmičenja.

Bili su Škoti u poziciji potisnuti Italijane s drugog mjesta tabele nakon što su u 29. minuti poveli pogotkom Hoopera, no njihova radost nije dočekala čak niti pauzu između poluvremena. Najbolji strijelac italijanske momčadi Antonio Di Natale u prvoj je minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena izjednačio na 1-1 postavivši konačan rezultat utakmice. Bio je to njegov drugi gol u takmičenju.

Svoj treći ove sezone i 13. ukupno u kalendarskoj godini zabio je kolumbijski napadač madridskog Atletica Radamel Falcao. Trebalo mu je za to 14 utakmica. Madriđani, pobjednički sastav grupe I, u posljednjem su kolu na Vicente Calderonu nadigrali francuski Rennes 3-1. Francuzi i dalje ne znaju za pobjedu u Europa ligi. Odigrali su dosad 14 europskih utakmica, devet puta izgubili i pet puta remizirali.

U grupi G nizozemski je AZ Alkmaar domaćim remijem protiv prvoplasiranog Metalista iz Harkiva opčuvao drugo mjesto, dok je isto pošlo za rukom nogometašima Brage, aktualnim doprvacima, koji su 1-1 izvukli na gostovanju kod Club Bruggea u srazu posljednjeg kola H-grupe. Portugalcima je teoretski prijetio Birmingham, koji je na svom terenu pobijedio slovenski Maribor 1-0.

Europa liga, 6. kolo:

Grupa G

AZ Alkmaar – Metalist Harkiv 1-1 (Maher 37 / Dević 37) Austria Beč – Malmö 2-0 (Liendl 62, Barazite 80)

1. Metalist 14,
  2. AZ Alkmaar 8,
  3. Austria Beč 8,
  4. Malmö 1

Grupa H

Birmingham – Maribor 1-0 (Rooney 24)

Club Brugge – Braga 1-1 (Vleminckx 50 / Ewerton 65)

1. Club Brugge 11,
  2. Braga 11,
  3. Birmingham 10,
  4. Maribor 1

Grupa I

Atletico Madrid – Rennes 3-1 (Falcao 38-11m, Dominguez 43, Turan 79/Mandjeck 86) Udinese – Celtic 1-1 (Di Natale 45+1 / Hooper 29)