Serie A
1

Udinese i Napoli podijelili bodove

Utakmica 26. kola italijanskog nogometnog prvenstva između Udinesea i Napolija na Friuliju završila je bez golova i bez pobjednika 0-0.

U neatraktivnoj i tvrdoj utakmici u prvom je poluvremenu jedini udarac u okvir suparničkih stativa uputio Marek Hamšik u 36. minuti. Do kraja se situacija nije bitno promijenila, pa su oba sastava imala tek po jedan udarac unutar suparničkog gola.

Udineseu je tako jedini poraz na domaćem terenu ostao onaj protiv Juventusa (1-4) s početka sezone, dok je Napoli remizirao i treću uzastopnu prvenstvenu utakmicu, a drugi put zaredom nije uspio postići gol.

Najbolji ligaški strijelac Edinson Cavani (18 golova) nije zabio u posljednjih šest utakmica koje je odigrao za Napoli, od toga četiri u Seriji A. Ususret ligaškom derbiju protiv Juventusa (u petak u Napulju) Napoli sada za liderom zaostaje šest bodova.