Serie A
0

Udinese donio naslov Interu

Pobijedivši Milan na Friulliju 2-1 nogometaši Udinesea definitivno su riješili pitanje prvaka Italije za sezonu 2008/2009. Naslov je četvrti put u nizu osvojio Inter.

Do šeste uzastopne pobjede u Seriji A momčad iz Udina u subotnjem su dvoboju 36. kola golovima vodili D'agostino i Zapata. U trećoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena utješni je pogodak za goste uspio zabiti Ambrosini.

Ovim je porazom sastav Carla Ancelottija ostao sedam bodova iz gradskog rivala uz samo dvije preostale utakmice do kraja Serije A.

Udinese odličnim igrama i dalje pritišće Romu, koja drži posljednje (šesto) mjesto koje vodi u Kup UEFA-e. Razlika je svega tri boda.

Serie A, 36. kolo:

Roma – Catania 4-3 (Perrotta 13, 31, Vučinuć 17, Panucci 90+2) / Tedesco 15, Mascara 47, Morimoto 72)

Udinese – Milan 2-1 (D'agostino 31, Zapata 59 / Ambrosini 90+3) Redoslijed: 1. Inter 78 (-1), 2. Milan 71, 3. Juventus 67 (-1), 4. Fiorentina 64 (-1), 5. Genoa 61 (-1), 6. Roma 57, 7. Udinese 54...