0

Ubjedljiva pobjeda Želje protiv Veleža u Vrapčićima

Sarajevo-x.com
Detalj sa susreta Sloboda  - Široki Brijeg (Foto: Fotoservis)
Danas je odigrano šest utakmica osmog kola Premijer lige, u kojima su gosti slavili tri gostujuće pobjede. Pobjede u gostima su ostvarili Željezničar protiv Veleža, Borac je slavio u Banovićima, Široki Brijeg je slavio protiv Slobode na Tušnju. Čelik je bio uspješniji od Travnika, Drina je savladala Leotar u Zvorniku, a Zrinjski je pobijedio Rudar iz Prijedora.

Velež je poveo u 16. minuti preko Admira Velagića, koji je iskoristio neuspješnu ofsajd-zamku zadnje linije tima sa Grbavice. Rezultat je izjednačio Zajko Zeba sa bijele tačke.

Preokret "plavim" je donio bivši igrač Veleža Elvir Čolić, a 88. minuti Višća je prevario svog čuvara i golmana Borića za uvjerljivu pobjedu Željezničara.

Borac je došao do nova i vrlo vrijedna tri boda sa gostovanja u Banovićima. Banjalučani su tek pred kraj utakmice, u 85. minuti uspjeli preko Stančevskog postići gol za pobjedu.

Čelik je u komšijskom derbiju slavio protiv Travnika sa 2:0. Golove na Bilinom polju, pred svega 300-njak gledatelja postkli su Milošević i Smirko.

Na stadionu Tušanj u Tuzli svoj meč odigrali su Sloboda i Široki Brijeg, a gosti su i na ovom susretu uspjeli doći do punog plijena. Tri boda Širokobriježanima donio je Roskam u 14. minuti susreta.

Tri boda domaćinima ostala su u susretima odigranim u Mostaru, gdje je Zrinjski slavio golom Dragičevića u 85. minuti i u Zvorniku, gdje je Drina uspjela savladati Leotar.

Rezultati osmog kola nogometne Premijer lige BiH:

Sloboda - Široki Brijeg 0:1 Drina - Leotar 2:1 Velež - Željezničar 1:3 Čelik - Travnik 2:0 Zrinjski - Rudar 1:0 Budućnost - Borac 0:1

U nedjelju igraju: Slavija - Zvijezda (15.30) i Sarajevo - Olimpic (19.30).

1. Borac 8 6 1 1 14:5 19
  2. Željezničar 8 5 0 3 19:9 15
  3. Sarajevo 7 4 1 2 9:5 13
  4. Zrinjski 8 4 1 3 9:7 13
  5. Olimpic 7 4 1 2 6:4 13
  6. Zvijezda 7 4 1 2 10:9 13
  7. Travnik 8 4 0 4 13:9 12