0

U utakmici sa tri crvena kartona Olimpik savladao Slaviju

Sarajevo-x.com
Detalj sa susreta Olimpika i Slavije (Foto: Fotoservis)
Nogometaši Laktaša i Olimpika ostvarili su pobjede u posljednje dvije utakmice 26. kola Premijer lige BiH. Olimpik je na stadionu Asim Ferhatović Hase pobijedio Slaviju sa 3:0. Dva gola postigao je Alimanović (27., 54.), dok je Vidović bio strijelac trećeg gola u 62. minuti.

Slavija je susret završila sa devet igrača pošto su crvene kartone dobili Tadić u 1. i Spalević u 29. minuti. U finišu meča isključen je i Kapić iz Olimpika.

Pretposljednji Laktaši su na svom terenu pobijedili Zvijezdu sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Mikić u 57. minuti. Ovom pobjedom Laktaši su prišli na svega bod zaostatka za Čelikom koji zauzima 14. mjesto.

Ostale utakmice 26. kola odigrane su u petak i subotu.

Željezničar se pobjedom 2:0 nad Veležom u Mostaru izdvojio na čelu tabele s tri boda prednosti nad drugoplasiranim Borcem. Golove za sarajevsku ekipu postigli su Kerla (9.) i Bućan (81.).

Ova pobjeda Željezničaru bi mogla biti ključna u utrci za naslovom prvaka, a njena vrijednost veća je nakon poraza Borca u Tuzli kod Slobode (2:0).

Golove za tuzlansku ekipu postigli su Okanović (42.) iz penala i Mostarlić (82.).

Gostujuće pobjede u 26. kolu ostvarili su Široki Brijeg i Rudar. Široki je golom Varee u 35. minuti slavio s minimalnih 1:0 u Trebinju protiv Leotara, dok je Rudar pobijedio Modriču sa 2:1. Golove za ekipu iz Prijedora postigli su Žerić (31.) i Dašić (81.), dok je jedini gol za domaću momčad postigao Savkić (65.).

U derbiju kola Sarajevo je pred praznim tribinama pobijedilo Zrinjski sa 3:0. Golove su postigli Avdić (30.), Dudo (37.) i Ivanković (77.-autogol).

Travnik je rezultatom 2:1 pobijedio Čelika, kojem u posljednja četiri kola slijedi grčevita borba za opstanak.

Strijelci za Travnik bili su Fajić (35.) i Ribić (44.), dok je jedini pogodak za Čelik postigao Duro (67.).

1. Željezničar 26 16 5 5 43:18 53
  1. Borac 26 16 2 8 33:22 50
  2. Široki Brijeg 26 13 6 7 39:23 45
  3. Sarajevo 26 12 6 8 34:23 42
  4. Zrinjski 26 12 6 8 38:28 42
  5. Velež 26 11 4 11 39:29 37
  6. Leotar 26 11 4 11 27:35 37
  7. Olimpik 26 9 8 9 24:31 35