124

U svom stilu: Balotelli golčinom donio pobjedu Nici, a onda dobio crveni karton

Mario Balotelli (Foto: Twitter)
U 8. kolu Nice je rezultatom 2:1 na domaćem terenu pobijedila Lorient i ostala na prvom mjestu tabele.

Nice je i dalje jedina neporažena ekipa francuskog prvenstva i sada ima šest pobjeda i dva remija, dok je Lorient upisao šesti poraz.

Ricardo je pogodio u 11. minuti za vodstvo Nice, a do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. Izjednačenje gostima donosi Moukandjo u 61. minuti, ali za pobjedu Nice majstorski pogađa Balotelli u 86. minuti. Ovo je peti gol u trećem nastupu Italijana u Ligue 1.

Međutim, Balotelli nije stao tu, već je skidanjem dresa tokom proslave gola dobio prvi, a onda u 92. minuti nakon koškanja i drugi žuti karton te je isključen.

Ranije su bodove podijelili Angers i Marseille (1:1). Gosti su poveli u 64. minuti preko Thauvina, ali je bod Angersu donio Capelle golom u 92. minuti.