U komšijskom derbiju Mladost porazila Čelik sa 1:0

Piše: E. M.
(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
U Doboju kod Kaknja ekipa Mladosti danas je ugostila zenički Čelik u komšijskom derbiju 11. kola BH Telecom Premijer nogometne lige Bosne i Hercegovine.

Prvih deset minuta prošlo je u ispitivanju snaga na terenu, a Husić je nakon deset minuta igre mogao dovesti Mladost u vodstvo. Salčinović u 27. minuti susreta imao je priliku iz slobodnog udarca, ali živi zid je blokirao njegov udarac.

Pred kraj susreta Goran Popović je pokušao dovesti Čelik u vodstvo, ali se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 0:0.

U drugom poluvremenu domaći nogometaši pritisnuli su odbranu Čelika, a njihov pritisak se isplatio u 57. minuti kada je Goran Brkić matirao golmana Čelika Semira Bukvića. U 75. minuti Jusić se našao ispred golmana Mladosti Hadžića, ali nije ga uspio matirati za izjednačenje.

Isaković u 81. minuti pokušava glavom povećati vodstvo domaćih, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja susreta nije bilo izmjena na terenu, a susret je završen rezultatom 1:0.