Holandski kup
0

U finalu nogometaši PSV-a i AZ Alkmaara

U finalu holandskog nogometnog Kupa će 9. maja igrati PSV Eindhoven i AZ Alkmaar. Obje ekipe su, ove srijede, polufinalne mečeve dobili s 3-0 i to u gostima.

Definitivno je daleko jače odzvonila pobjeda AZ Alkmaara koji je u Amsterdam Areni na koljena bacio Ajax. Ove sezone AZ proživljava veliku krizu u Eredivisiji, te se nalazi tek na trinaestom mjestu tabele.

AZ je Ajax slomio u završnici, pa je tako sva tri pogotka postigao od 74. minute, pa do kraja, a posljednja dva u zadnjih šest minuta igre. Dvostruki strijelac bio je američki nogometaš Jozy Altidore, a u oba slučaja mu je asistirao Marokanac Adam Maher. Treći pogodak za AZ je postigao Islanđanin Gudmunsson.

PSV je lako obavio gostovanje kod Zwollea, a sva je tri pogotka postigao 19-godišnji Jürgen Locadia.

Holandski kup, polufinale:

Ajax - AZ Alkmaar 0-3 (Altidore 74, 90+3, Gudmundsson 88) Zwolle - PSV 0-3 (Locadia 16, 34, 85)