Stoke "uništio" Bolton
0

U finalu FA Cupa Džeko protiv Begovića

Sarajevo-x.com
Nogometaši Stokea plasirali su se u finale engleskog FA Cupa, nakon što su u današnjem polufinalu na Wembleyu "uništili" Bolton sa 5:0.

Već do 30. minute Stoke je ostvario veliku prednost, 3:0. Golove su postigli Etherington u 11, Huth u 17, te Jones u 30. minuti.

Uz taj rezultat otišlo se na odmor, a s dva je gola u nastavku, u 68. i 81. minuti Walters potpuno potopio ekipu Boltona.

Tako će ovogodišnje finale FA Cupa, koje je na rasporedu 14. maja na Wembleyu, posebno biti interesantno navijačima u našoj zemlji, budući da će se Stoke sastati s Manchester Cityjem koji je u polufinalu, igranom u subotu na Wembleyu, savladao ekipu Manchester Uniteda rezultatom 1:0.

Gol Stokea će braniti Asmir Begović, a napad Cityja trebao bi predvoditi Edin Džeko.