Yoann Gourcuff
0

"U četvrtfinalu želim bilo koga osim Barcelone"

Yoann Gourcuff (Foto: AP)
Yoann Gourcuff, 23-godišnji playmaker francuskog nogometnog prvoligaša Bordeauxa, odličnom je igrom i sjajnim pogotkom pokrenuo svoju ekipu protiv grčkog Olympiacosa prema četvrtfinalu Lige prvaka.

Nakon što je Bordeaux pobijedio u prvom ogledu u Grčkoj 1-0, od Olympiacosa su bili bolji i u uzvratu na svom stadionu 2-1, a prvi pogodak Gourcuffa za 1-0 u petoj minuti bila je prava majstorija iz slobodnog udarca. Skroz iskosa, s lijeve strane, u velikom luku je gađao suprotni gornji ugao gola Nikopolodisa, te je i pogodio.

Gosti su se vratili Mitrogloua u 65. minuti, a konačnih 2-1 postavio je Chamakh u 88. minuti.

Na pitanje protiv koje bi ekipe volio igrati u četvrtfinalu, Gourcuff je odgovorio:

"Može nam biti suparnik bilo ko osim Barcelone. Igrao sam za nedavno za svoju reprezentaciju protiv Španije i jedva sam se sastao s loptom!"

Ovog puta to nije bio slučaj. Igrao je odlično i ponio epitet igrača utakmice. Pohvalio ga je i veliki Zinedine Zidane, s kojim stručnjaci često upoređuju Gourcuffa.

"Za bilo koji tim bi bila velika stvar imati u sastavu ovako talentovanog nogometaša", rekao je Zidane analizirajući utakmicu za Canal Plus.