59

Tok utakmice / Turska - Hrvatska 0:1

(Foto: EPA)
U 1. kolu grupe D Evropskog prvenstva u Francuskoj na stadionu Park Prinčeva u Parizu Hrvatska je rezultatom 1:0 savladala Tursku. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu.
  • Kraj! Hrvatska je slavila maestralnim golom Luke Modrića.

93' - Gužva u šesnaestercu Hrvatske. Balta je bio u prilici, ali loptu izbacuje Ćorluka.

93' - Treća izmjena Hrvatske. Marko Pjaca mijenja Marija Mandžukića.

90+' - Eriksson je produžio za četiri minute. Sen je dobio žuti karton.

89' - Druga izmjena za Hrvatsku. Rakitića mijenja Schildenfeld.

86' - Prva izmjena u redovima Hrvatske. Kramarić ulazi umjesto Perišića.

83' - Stopostotna šansa za Hrvatsku! Rakitić je izbacio Perišića jedan na jedan sa Babacanom koji brani njegov udarac.

81' - Šutirao je Caner, ali lagan plijen za Subašića.

80' - Žuti karton za Strinića. Turskoj je dosuđen prekid s desne strane.

79' - Nova velika šansa! Brozović je šutirao glavom nakon ubačaja Strinića iz auta, ali je Babacan odbranio. Hrvatska je izvela korner iz kojeg nije uspjela zaprijetiti.

74' - Treći put u meču ukazuje se pomoć Vedranu Čorluki kojem se ponovo raskrvarila rana na glavi.

72' - Prečka! Sjajan centaršut Mandžukića sa desne strane za Perišića koji glavom pogađa prečku. Hrvatska je mnogo bolja.

71' - Dalekometni pokušaj Calhanoglua, ali bez opasnosti po Subašića.

69' - Treća izmjena u redovima Turske. Emre Mor. novi igrač Borussije Dortmund, mijenja Tosuna. Mor ima samo 18 godina.

67' - Velika šansa! Novi rezantan centaršut Perišića nije uspio stići Brozović koji je pred sobom imao poluprazan gol.

65' - Burak Yilmaz mijenja Ardu Turana koji je pružio blijedu partiju. Više se očekivalo od "desetke" turske reprezentacije.

61' - Šansa! Hrvatska je izvela aut sa desne strane, a lopta dolazi do Brozovića koji sa desne strane šesnaesterca šutirao preko gola. Bilo je blizu.

55' - Kakva šansa! Nakon rezantnog centaršuta Perišića sa lijeve strane, Babacan odbija loptu, a ona dolazi do Srne koji iskosa sa manje od 10 metara lijevom nogom šutira pored gola.

52' - Prečka! Srna je pogodio prečku iz slobodnog udarca sa oko 18 metara.

51' - Ozan Tufan faulirao Rakitića na vrhu šesnaesterca. Slobodan udarac za Hrvatsku.

49' - Žuti karton za Baltu nakon faula nad Mandžukićem.

48' - Šansa! Nakon centaršuta sa desne strane iz voleja je šutirao rezervista Sen, ali pogađa saigrača Tosuna. Moglo je biti mnogo opasnije.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u redovima Turske. Volkan Sen je ušao umjesto Ozyakupa.

• Evo kako je fenomenalni pogodak Luke Modrića komentarisao njegov saigrač iz Real Madrida Gareth Bale.
  • Kraj prvog poluvremena na Parku Prinčeva. Hrvatska na odmor ide s prednošću 1:0.

45+' - Šansa! Nakon kornera Turske, šutirao je Balta i pogodio spoljni dio mreže. Sudija je produžio za dvije minute.

41' - GOOOOOOOOOOOOOOLLLL!! Kakav gol Modrića! Nakon izbijene lopte odbrane Turske, lopta se u visokom luku spuštala na oko 25 metara, a Modrić ju je fenomenalno zahvatio i matirao Babacana.

39' - Šansa! Srna je kratko izveo korner, dodao Rakitiću, a nakon njegovog ubačaja i gužve u kaznenom prostoru, lopta dolazi do Mandžukića koji šutira mlako i pravo u Babacana.

32' - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je napadač Turske Tosun nakon što je u skoku udario Ćorluku i tom prilikom ga raskrvario.

29' - Šansa! Sada prijeti Turska. Gonul je centrirao sa desne strane, a Tufan sa oko pet metara šutirao pravo u Subašića.

28' - Šansa! Nakon dužeg napada Hrvatske i centaršuta Srne, lopta se odbija na vrh šesnaesterca odakle šutira Badelj, ali lopta odlazi pravo u Volkana Babacana.

25' - Novi Brozovićev pokušaj glavom. Ovaj put nakon centaršuta Srne. I ponovo bez opasnosti po gol Turske. U dosadašnjem dijelu meča Hrvatska je pokazala više i ona kontrolira meč.

22' - Ponovo prijeti Hrvatska. Perišić je prošao po lijevoj strani, centrirao, ali je Brozović jedva dohvatio loptu glavom i poslao je visoko preko gola.

19' - Centaršut Calhanoglua iz prekida sa desne strane. Turska je izborila korner. Bez opasnosti za Hrvatsku.

17' - Gužva u šesnaestercu Turske. Lopta je došla do Mandžukića koji je loše šutirao i pogodio Hakana Baltu. Mogao je napadač Vatrenih mnogo bolje reagovati.

13' - Bez velikih šansi još uvijek. Velika borba na sredini terena. Ističe se dalekometni šut Ozyakupa, ali bez opasnosti za Hrvatsku.

4' - Prvi korner na utakmici. Izborila ga je Hrvatska. Turska je izbacila loptu.

2' - Šansa za Hrvatsku! Centaršut sa desne strane, naletio je Rakitić, ali je loše zahvatio loptu.

1' - Utakmica je počela.

14:59 - Glavni sudija meča je Šveđanin Jonas Eriksson.

14:58 - Utakmica Turske i Hrvatske na Parku Prinčeva je treći okršaj ove dvije reprezentacije na evropskim prvenstvima. Prvi put susrele su se 1996. godine u 1. kolu grupe D kada je Hrvatska slavila sa 1:0, a drugi put odigrale su 2008. godine u četvrtfinalu kada je nakon dramatičnih produžetaka i penala dalje prošla Turska.

14:57 - Intoniranje himni je završeno. Sve je spremno za meč.

14:56 - Završeno je intoniranje himne Hrvatske. Slijedi himna Turske.

14:56 - Ovo su sastavi:

Hrvatska: Subašić - Srna, Ćorluka, Vida, Strinić - Badelj, Modrić - Brozović, Rakitić, Perišić - Mandžukić

Tuska: Volkan Babacan - Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin - Selcuk Inan, Ozan Tufan - Arda Turan, Oguzhan Ozkayup, Hakan Calhanoglu - Cenk Tosun

14:55 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola grupe D Evropskog prvenstva u Francuskoj, a sastaju se Turska i Hrvatska.