8

Turnir prijateljstva: Rijeka pobijedila Sarajevo u polufinalu nakon jedanaesteraca

Piše: Edin Isanović
Kadeti FK Sarajevo poraženi su u polufinalu regionalnog Turnira prijateljstva koji se igra u Bijeljini. Nakon što je utakmica okončana rezultatom 1:1 pristupilo se izvođenju jedanaesteraca gdje je hrvatski tim imao bolju koncentraciju i slavio sa 3:1.

Tim sa Kantride došao je u vodstvo u 10. minuti nakon kaznenog udarca. Precizan je bio Vuk. Prvo poluvrijeme je okončano minimalnim vodstvom Rijeke. Inače, utakmica se igra dva puta po 30 minuta.

U drugom dijelu Bordo tim je bio puno bolji. Do poravnanja su stigli u 36. minuti kada je Jozinović pogodio suparničku mrežu.

Do kraja meča bilo je još prilika, ali se rezultat nije mijenjao. Mladi igrači Sarajeva bili su neprecizni sa penala (tri promašaja) i eliminisani su u polufinalu.

Rijeka će u finalu odmjeriti snage sa Vojvodinom koja je ,također, nakon jedanaesteraca izbacila Crvenu zvezdu.