Primera
0

Trezeguet opet Herculesov spasitelj

Odigrane su prve četiri nedjeljne utakmice 23. kola španske nogometne Primere. Mahom su se sastali klubovi iz donjeg doma tabele, kojima je svaki bod vrijedan u borbi za ostanak u ligi.

Najviše veselja su mogli osjetiti nogometaši Herculesa koji su na svom stadionu pobijedili Zaragozu 2-1. Već u 4. minuti su gosti poveli pogotkom Braulija, te se u rezultatskom smislu ništa nije mijenjalo do deset minuta prije kraja. A onda je proključalo na stadionu. Prvo je Farinos izjednačio u 80., a iskusni David Trezeguet je u 89. pogotkom donio domaćinu tri boda. Bio je to jubilarni deseti pogodak u sezoni Trezegueta.

Levante je također došao do tri važna boda za bijeg iz drugoligaških ralja, a na svom je terenu pobijedio direktnog suparnika Almeriju s 1-0. Jedini pogodak je zabio Caicedo u 52. minuti.

Real Sociedad je dobio sedmu utakmicu pred svojim navijačima. S 1-0 i uz gol Tamuda su slomili Osasunu.

Na posljednjem je mjestu i dalje Malaga, makar je ovog vikenda izbjegla domaći poraz (odigrali su 2-2 s Getafeom). Do 80. minute su gubili 2-0, ali je prvo Julio Baptista smanjio iz jedanaesterca, a u sudijskoj nadoknadi je na 2-2 izjednačio Rondon i donio Malagi barem bod.

Primera, 23. kolo:

Hercules - Zaragoza 2-1 (Farinos 80, Trezeguet 89 / Braulio 4) Levante - Almeria 1-0 (Caicedo 52)

Malaga - Getafe 2-2 (Baptista 80-11m, Rondon 90+3 / Miku 8, Colunga 23) Real Sociedad - Osasuna 1-0 (Tamudo 74) Deportivo - Villarreal (kasnije) Espanyol - Real Madrid (kasnije)

Tabela: 1. Barcelona 62, 2. Real Madrid 54 (-1), 3. Valencia 47, 4. Villarreal 45 (-1), 5. Athletic Bilbao 38 (-1)...