12.12.2010. u 21:52
0
2
0
U posljednjoj utakmici 16. kola nogometne Bundeslige Schalke je u gostima slavio protiv Mainza 1-0 i time je krenuo prema gornjem dijelu tabele. Trenutno su na desetom mjestu.
Schalke je u dobroj formi, dobili su pet od posljednjih šest utakmica (što u Bundesligi, što u Ligi prvaka), pa je i trener Felix Magath odahnuo. Spomenimo da su prije nekoliko sedmica njemački mediji pisali kako se radi "tajni plan za smaknuće Magatha".

"Morali smo ovu utakmicu dobiti i sa manje drame. Bili smo bolji, odlično odradili posao u oba poluvremena i ovo su utakmice nakon kojih možete reći da ste zasluženo uzeli tri boda", rekao je Magath poslije utakmice.

Spomenimo da je već u 7. minuti, kod 0-0, Huntelaar promašio jedanaesterac, ali udarac s bijele tačke niti za domaćina nije iskoristio Schürrle u 73. minuti.