0

Travnik ubjedljivo savladao Velež, Olimpik i Slavija podijelili bodove

Piše: D. B.
U posljednje dvije utakmice 7. kola fudbalske Premijer lige sastali su se Olimpic i Slavija, te Travnik i Velež. Utakmice su počele u 16 sati, a odigrane su po kišovitom vremenu i na izuzetno teškom terenu. Travnik je zabilježio ubjedljivu pobjedu nad Veležom, dok su Olimpik i Slavija odigrali bez golova.

U prvim minutama na Koševu gdje su igrali Olimpic i Slavija, gostujuća ekipa je djelovala opasnije. U 22. minuti domaći prave dobru priliku, ali šut Alimanovića zaustavlja Dujković. Gosti uzvraćaju u 29. minuti kada Regoje šutira iz daljine. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0. Početkom drugog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, igralo se na sredini terena. Kako se utakmica približavala kraju, Olimpic je odlučnije krenuo prema golu Slavije ali bez uspjeha. Utakmica je završena rezultatom 0:0.

U drugoj današnjoj utakmici sastali su se Travnik i Velež. U 7. minuti gostujuća ekipa je imala dobru priliku kada je Velagić pogodio stativu. U 24. minuti Travnik dolazi u vodstvo preko Mujakića, a deset minuta kasnije golom Fajića povećava vodstvo na 2:0. Nakon primljenog drugog gola Velež je krenuo ofanzivnije prema golu Travnika, ali do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata. U drugom poluvremenu Travnik postiže još tri pogotka. Strijelci cu bili Ćurić u 63. i Pranjković u 65. minuti, a svoj drugi pogodak na ovoj utakmici postigao je Fajić u 73. minuti. Tek u 87.minuti Zaimović za Velež postiže utješni pogodak i postavlja konačan rezultat, Travnik 5:1 Velež.

Rezultati 7. kola

Željezničar - Drina 2:0 Budućnost - Sloboda 0:0 Rudar Prijedor – Sarajevo 1:1 Zvijezda - Čelik 1:1 Leotar - Široki Brijeg 1:0 Borac – Zrinjski 2:0

Lista strijelaca nogometne Premijer lige BiH nakon sedmog kola:

• 6 golova: Nikolić (Borac) - 5 golova: Tosunović (Zvijezda), Zeba (Željezničar) - 4 gola: Fajić (Travnik), Lendrić (Zrinjski) - 3 gola: Haskić (Budućnost), Suljević (Olimpik), Arsenijević (Sarajevo), Roskam (Široki Brijeg), Okić (Velež), Popović (Željezničar) - 2 gola: Regoje, Popović, Šešlija, Radovanović (Slavija), Mujakić, Ćurić, Pranjković (Travnik), Vukelja, Stajić (Borac), Duraković, Zaimović (Velež), Hamzić, Nikić (Zvijezda), Rovčanin, Savić (Željezničar), Stojanović (Leotar), Tiago (Olimpic), Kovačević (Rudar), Kojašević (Sarajevo), Smajlović (Sloboda), Ivanković (Široki Brijeg) - 1 gol: Zakarić, Varea, Topić, Kožul, Peraica, Šilić (Široki Brijeg), Adilović, Isaković, Brković, Milošević (Čelik), Žerić, Kantar, Džafić, Kotoran (Rudar), Ivanković, Salčinović, Zadro, Sušić (Zrinjski), Radovanović, M. Bešlija, Višća, Svraka (Željezničar), Čergić, Ikanović, Šmigalović (Budućnost), Avdić, Torlak, Jahović (Sarajevo), Oglečevac, Kokot, Rašević (Slavija), Jogunčić, Dajić, Gavarić (Sloboda), Varupa, Šiljak, Sarajčić (Travnik), Puzigaća, Mikić (Borac), Ninić, Obradović (Drina), Mijailović, Šaraba (Leotar), Velagić, Ćemalović (Velež), Huseinbašić (Zvijezda), Čulov (Olimpic).