Veziri slavili sa 2:1
0

Travnik pobijedio Radnik na Piroti

Piše: D. B.
Travnik je u okviru 19. kola BHT Premijer lige ugostio ekipu Radnika i upisao pobjedu rezultatom 2:1.

Travnik i Radnik su odigrali dinamično prvo poluvrijeme na Piroti u kojem je bilo nekoliko dobrih prilika na obje strane. Veziri su bili bolji protivnik na terenu, a poveli su u 35. minuti nakon što je precizan s bijele tačke bio Elvedin Varupa. Gosti se nisu predavali te su i dalje pokušavali doći do gola. Ipak, prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0 u korist domaćih.

U nastavku utakmice su domaći pazili na svoj gol, ali su i stvarali prilike na polovini Radnika. Svoju je šansu u 69. minuti iskoristio Popović, koji je tako povisio vodstvo Travnika na 2:0. Igrala se 79. minuta kada je Radnik smanjio rezultat na 2:1, a strijelac je bio Nikić. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata. Travnik je došao do važna tri boda.