Serie A
0

Totti među top 10 strijelaca Serije A

Drugim golom zabijenim Lecceu u dvoboju 32. kola Serije A Romin je kapiten Francesco Totti ušao među deset najboljih strijelaca u historiji talijanske nogometne lige.

Roma je slavila 3-2 pobjedu, a Totti se prvim golom, postignutim već u trećoj minuti utakmice, izjednačio s danas 87-godišnjim, još uvijek živim Amedeom Amadeijem, igračem koji je Romu vodio do naslova talijanskih prvaka 1942. godine. Obojica su u tom trenutku imala 174 gola na kontu.

Kad je Totti u drugom poluvremenu zabio svoj drugi gol, istisnuo je definitivno Amedeija i sam zaposjeo deseto mjesto. Devetoplasirani Gianpiero Boniperti bježi mu samo tri gola.

• Sustići Bonipertija, to je moj sljedeći cilj ove sezone - rekao je nakon još jednog rekorda 32-godišnji Romin kapiten.

Totti je jedini aktivni nogometaš među najboljim talijanskim strijelcima i jedini uz Bonipertija (Juventus) koji je sve svoje golove zabio za istu momčad.

U obzir su su uzeti svi pogoci postignuti u talijanskoj ligi od 1929. godine do danas. Najbolji strijelac je ujedno i najdugovječniji nogometaš: Silvio Piola. Igrao je od 1929. do 1954. godine i zabio ukupno 274 gola.